ИСКАМ ДА ОТКАЖА ЦИГАРИТЕ , но не мога - ПОМОЩ!!!!

  • 7 042
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 079
Пушех като локомотив ..... ooooh! Whistling
Докарвах ги до кутия и половина на ден.  Tired
Отказах ги от раз.
Преди 2 години! Peace
На инат!  #Cussing out #2gunfire Naughty Naughty
Една седмица около мен не се траеше,  #Cussing out   ама на 8-я ден вече всичко си беше дошло на мястото.  Hug
Но покачих личното си тегло, та сега и него свалям с инат! Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 25 615
Първите 20 години от живота си не пушех. Вторите 20 пушех като комин. Когато стигнах до 2 кутии на ден, се изплаших и реших, че следващите 20 години пак няма да пуша. Вече 2 години си спазвам обещанието. Отказах ги с помощта на табекс и подарък за сина, който купих с парите, които щях да дам за цигари за 2-3 месеца. След този срок беше безсмислено да започвам пак.
Живот и здраве, ако стана на 60 - ще видим дали пак ще пропуша. По-рано - не!  Naughty

# 17
  • Мнения: 216
 Не прочетох всичко ама исках да ти кажа 4е работат ми е свързана с това и бих могла да ти дам съвет ако наистина си решила да го направиш. Има много спасителни средства( поне за САЩ) зависи колко пушиш , без кръвни проби може да ти предложа да запо4неш задължително с лепенка от поне 15мг/16 часа слагай я всяка сутрин на 4иста, ненаранена, обезкосмена мускулеста 4аст от тялото и задължително я махай преди да си легнеш и по4исти мястото с топла вода и сапун, може да ги режеш и на половин и спокойно еьпериментирай ако ти се догади сваляй и така докато уцелисх дозата ( да не ти се гади и вие свят , но да нямаш натрап4иви мисли за пушене) отна4ало като се сетиш за цигара веднага си вземи 4мг дъвка,но не забравяй 4е не се дъв4е като обикновенна ами подъв4и и паркирай, защото никотина е абсорбиран през бузите не стомаха и избягвай, киселинни храни и напитки 15 мин преди и след дъв4ене, пак ползвай по предценка ако ти става лошо=много никотин, намали употребата, най- доброто от заместителната терапия е никотиновият спрей  аз нос, идва в стъклени шишета и двейства най-бързо от вси4ко кажи ако ти трябва доп инфо за него, има и цигаре с пълнители което аз ли4но не препоръ34вам защото доста имитира пушене пък и действа доста бавно. Ако пушиш малко и нямаш страни4ни, психологи4ески проблеми може да се насо4иш към безникотиново лекарство( формулярното му име е варениклин- а марковото е чантикс) то блокира никотиновите рецептори и подтиска нуждата, писхи на ли4ни ако искасх за допълнителна информация а в европа е и доста разпространено Риманабант, одобрено е и за спиране на тютюнева зависимост и за отслабване, но каквото и да решиш трябва да намерисх то4ните дози или да намериш някой дкойто прави кръвни изследвания на нивото на никотин и котинин в кръвта. Желая ти успех и пиши ако имаш въпроси ще помагам както мога Peace

# 18
  • Мнения: 184
и аз съм спирала цигарите 2 пъти, последно за 2 години, и мисля че ще имам сериозен опит в спирането им Laughing за в бъдеще.

не съм съгласна с това че пристрастеността към никотина е най-важното. тя отминава за 2-3 дена най-много. психическото пристрастяване, а именно навикът, е най-трудно да се преодолее.

затова моята рецепта е следната: задължително отказваш от раз. без хапчета и лепенки. но трябва да смениш обстановката (например да си някъде на почивка). да не ходиш на кафета и купони и да не се виждаш с приятели известно време. това ще ти помогне да преодолееш изградения навик

# 19
  • Мнения: 213
Аз ги отказах с Табекс, но предимно напук, преди година и половина.
Страничните ефекти - два месеца ходих като булдозер и качих 10 кила.
И пак ми се пуши...

# 20
  • Мнения: 9
След 15 години тровене се реших и от 1 година и половина не пуша.Не съм се смятала за пристрастена,но въпреки това пушех.Имах здравословен проблем и се уплаших.Реших,че трябва да ги спра.Две седмици пуших по 2 цигари на ден,просто аз си определях кога да ги изпуша.И след това реших че няма да запаля, так и стана.Три месеца си носих цигари в чантата в случай,че ми се допуши,но не ми се.
За мен всичко е в главата на човек.И килограми не съм качвала и на купони съм ходила, нищо не ме е дразнило.Човек трябва да се изясни, защо иска да ги спре.Оттам нататък е лесно/ на думи/.Трябва постоянно да говорите за това и то с хора, които ви разбират и подкрепят.И запопнете,че без една можете ,но с една не може.У С П Е Х на всички, който са решили да се откажат от този вреден новик.

# 21
  • Мнения: 109
Хем си кашлям ,хем си плащам и спасение няма .
Опитвала съм няколко пъти но резултат никакъв.Явно пристрастяването е по силно от самата мен.Вече се отказах и да пробвам . smile3546 bishop

# 22
  • Мнения: 4 585
Преди години по аптеките бяха пуснали цигари Антитаб.
От 12 до 13 играех билярд в един заводски клуб и пуша Антитаб.
Един ден, втори ден, на третия вадя Антитаб да запаля и четири
човека ми протягат кутиите си с цигари, че вмирисах клуба.

# 23
Привет на всички!На 32 г. съм и пуша от 18годишна.Нищо досега не ме е принудило да ги откажа!А толкова много пари заминават,за здравето  да не говоря!Искам да ги спра,но явно нямам воля! Tired

# 24
  • Мнения: 2 926
От месец не пуша.
Пушила съм 7 години.
Просто реших и спрях, но много ми е трудно.Изнервена съм, около мен не може да се стои.
Постоянно търся с кой да се скарам и съм ужасно депресирана.
Плача без причина.В това състояние съм от деня в който спрях цигарите #Cussing out
Ако някой може да помага със съвети, че ще ме изхвърлят от къщи вече Embarassed

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 18:07 от Карамел`

# 25
  • Мнения: 3 569
Стана като клуб на зависимите от тютюна Simple Smile

- Казвам се Иво.
- Здравей, Иво!

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Както е казал един велик човек - "Няма нищо по-лесно от спирането на цигарите - спирал съм ги повече от 100 пъти" ... Нямам какво да добавя...

# 26
  • Мнения: 4 473
Пуша по кутия на ден. Рядко слизам под нея, а ако не си легна до 23 часа вечер - отива още половин поне. Не се гордея с това, естествено.
Страх ме е да ги откажа, заради последващото наддаване на тегло. Абе, това да ми е порока.

# 27
  • Мнения: 2 386
Вече съм разказвала, че аз ги спрях.
Разболях се от пневмония, наложих си да не пуша месец...и повече не се повтори  Wink
Пушач съм от осем години, не пуша от две.


Използвай момента когато си хремава или болна.....добър старт е!

# 28
  • Мнения: 4 202
И аз като evanescent ги спрях покрай една болест и реших да не ги почвам.
Трудно е, но не е невъзможно. Все още се боря с последствията (разбирайте качените килограми), но не съжалявам нито за миг.

# 29
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И аз съм горд непушач от вече 1 година. Бях страстен пушач повече от 10 години и ги отказах с Табекс и много инат - със спестените пари отидох на море - това и ми беше стимула.

Общи условия

Активация на акаунт