Откога децата ви са на адаптирано мляко ?

  • 2 558
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 215
От втория месец. До тогава беше на кърма  + адаптирано мляко.

# 16
  • Мнения: 60
Здравей:)
Ники е на адаптирано мляко от 3 месец.Първите 2 месеца беше изцяло на кърма,после половин месец беше на смесено хранене и от 3 месец - изцяло на адаптирано мляко.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Desika
Понеже кърмата ми намалява искам да попитам вие откога храните децата си с адаптирано мляко ? Да се успокоя , че посотянно се чувствам виновна че няма да яде кърма.... Sad


Мила Desika,недей да се тормозиш.Първото си бебе кърмих до 40-я ден,ако може да се нарече кърмене -вместо да наддаде ,той отслабна #Crazy Все ме гонеше чувството на вина.Просто нямаше мляко и това си е.Каквото и да правех -не ставаше.Майка ми направо ми се караше,че не правя каквото трябва и че не съм била имала желание да кърмя Rolling Eyes .Изживях невероятен стрес ,че не му давам кърма и се чувствах лоша майка.....Слава Богу детето си е добре -здраво и силно Grinning Няма смисъл да си причиняваш тази болка.От опит ти казвам -не се обвинявай .Няма смисъл.Ако все пак искаш ,прочети Библиотеката в "Кърмещи"

Иначе -второто бебе кърмих до 7-я месец...Кърмата ми намаля и спря.Сега си образуват по 1-2 капчици...и толкова.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз ще те успокоя Wink От самото раждане,пищеше в родилния дом и го взимаха за дохранване.След това две седмици мислех,че имам кърма,но......така и си остана на адаптирано мляко.Не съжалявам сега,но като разбрах че няма да кърмя,колко рев беше  baduu

# 19
  • Мнения: 3 932
От средата на третия месец до 6-я бяхме на смесено, а оттогава досега сме на адаптирано.
Никак не ми се искаше детето ми да приема адаптирано мляко, кърмеше ми се и си поплаквах тайничко 2-3 дена, но го преодолях с помощтта на съпруга ми и на факта, че аз съм от тези хора, които приемат нещата философски и не се тръшкат дълго време. Благоприятен беше и факта, че живеем самостоятелно и си спестих евентуалния (дори и несъзнателен) психически тормоз по този повод.
А относно чувството на вина, което изпитваш, опитай се да го преодолееш.
 Arrow  Нежността и грижите, любовта и вниманието, с които се обгражда бебчо са най-важните неща в отглеждането му и предпоставка за порастването на едно спокойно и щастливо дете Sign Exclamation
Успех и горе главата!!!

# 20
  • Мнения: 3 334
от родилния дом сме на адаптирано мляко-поради проблеми с гърдите ми.

# 21
  • Мнения: 3 537
От 4-тия месец,преди 3 месеца беше на кърма.Започна да не му стига,трудно заспиваше и се будеше нощем,а и беше наддал по малко.Откакто започнах адапт.мляко тези проблеми ги нямаме. Wink

# 22
  • Мнения: 3 663
Първите два месеца е дохранвана с адпатирано
от третия е само на адаптирано

# 23
  • Мнения: 1 613
Първите месец и пшоловина беше само на кърма и все беше гладна. От тогава до сега (3 месеца и половина) сме на смесено хранене. Успявам да и дам на 2 пъти по 60гр кърма, но мисля да спра защото е голямо мъчение докато ги събера тези 60 гр.

# 24
  • Мнения: 955
Цедях се 3 месеца защото Жорко не пожела да сучи. Кърмата ми намаля тогава и минахме на адаптирано.

# 25
  • Мнения: 117
От втория месец сме на смесено хранене-вече 4 месеца. Първото хранене за деня е само кърма, а последното почти само адаптирано.За сега така се справяме и бебка наддава нормално. Може да опиташ този вариант и да имаш късмета твоето съкровище да не се отбие бързо.Успех!

# 26
  • Мнения: 6 315
От както стана на 2 седмици бебето е на смесено хранене. И до сега го кърмя. Не съм предполагала, че толкова дълго ще имам кърма. Не се чувствай виновна! Аз опитах всичко възможно за увеличаване на кърмата, но ефект нямаше. Това си е Божа работа.

# 27
От самото начало е на смесено хранене, а от 20 ден е само на адаптирано мляко

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
От осмия месец.

# 29
  • Мнения: 1 567
Цитат на: Desika
Понеже кърмата ми намалява искам да попитам вие откога храните децата си с адаптирано мляко ? Да се успокоя , че посотянно се чувствам виновна че няма да яде кърма.... Sad


От 40-тия ден след вечерното кърмене додавах адаптирано мляко. От началото на 6 месец си е напълно на адаптирано мляко.  Confused  Confused  Confused  Confused
Наистина защо не се опиташ да я кърмиш "свободно", т.е без режим и т.н. От 20 до 40 ден със свободно кърмене Елпида нададе 1.250 гр. Прочети из интернет, има много литература.
Адаптирано мляко винаги можеш да дадеш, това е най-лесното. Кърма обаче не.

Общи условия

Активация на акаунт