Откога децата ви са на адаптирано мляко ?

  • 2 562
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 045
Понеже кърмата ми намалява искам да попитам вие откога храните децата си с адаптирано мляко ? Да се успокоя , че посотянно се чувствам виновна че няма да яде кърма.... Sad

# 1
  • Мнения: X
От самото раждане!

# 2
  • Мнения: 5 713
От 40-я ден твърдо мина на адаптирано млаяко.

# 3
  • Мнения: 2 258
От третия месец е на адаптирано мляко...

# 4
  • Мнения: 18 542
От раждането. Известно време бянме на смесено, но от средата на втория месец минахме само на адаптирано.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 181
20 дена на кърма,20 дена смесено и после само на адаптирано.
в никакъв случай не се чувствай виновна.подмятанията от разни близки си ги пускай по............. Laughing

# 6
  • Мнения: 6 206
Какво трябва да успокоиш?
Моето дете не е на адаптирано мляко. Вече е на 9 месеца. Правя му разни пюрета и кисели с полуадаптирано мляко. И после евентуално ще мине на кисело и прясно, но чак към годинката. Дотогава на кърма.
Само да ти вметна между другото, без да се налагам, че ако искаш можеш да опиташ да направиш нещо да си увеличиш кърмата преди да минеш на адаптирано мляко.

# 7
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Desika
Понеже кърмата ми намалява искам да попитам вие откога храните децата си с адаптирано мляко ? Да се успокоя , че посотянно се чувствам виновна че няма да яде кърма.... Sad

Оффф, момичета престанете да бъдете жертва на тези натрапени идеи "колко е лошо детето да не е на кърма" Twisted Evil Погледнете на нещата като трезвомислещи хора и се радвайте на факта, че живеем в модерно време, където хората са се погрижили бебетата да хапват адаптирано млекце, а не кисело на "Пършевица", примерно!
А за протокола-Иво от самото раждане се храни с адаптирано мляко!

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 976
От 17 ден.
Въобще недей да се тормозиш! Аз лично се почувствах много по добре след като спрях да кърмя, че то си беше една мъка преди това.

# 9
  • Мнения: 10 758
Цитат на: Moni
От 17 ден.
Въобще недей да се тормозиш! Аз лично се почувствах много по добре след като спрях да кърмя, че то си беше една мъка преди това.

 И аз така, само че спрях да го кърмя /ако изобщо това което правех можеше да се нарече кърмене/ след 10 тия ден. Я не се тормози, а и бебо също.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 171
От 40-я ден, до тогава беше на цедена кърма.

# 11
  • Мнения: 173
Цитат на: magi99
Цитат на: Moni
От 17 ден.
Въобще недей да се тормозиш! Аз лично се почувствах много по добре след като спрях да кърмя, че то си беше една мъка преди това.

 И аз така, само че спрях да го кърмя /ако изобщо това което правех можеше да се нарече кърмене/ след 10 тия ден. Я не се тормози, а и бебо също.

И аз така , с тази разлика, че изкарах до 20 ден.

# 12
  • Мнения: 101
Влез във форума на кърмещите и виж в библиотеката как да и увеличиш кърмата. Казват, че е по-лесно да я увеличиш, отколкото да я спреш.

# 13
  • Мнения: 1 800
Цитат на: verri_77
От 40-я ден твърдо мина на адаптирано млаяко.


И ние така.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 552
От 20-тия ден. Дотогава горкото го уморих от глад.

# 15
  • Мнения: 215
От втория месец. До тогава беше на кърма  + адаптирано мляко.

# 16
  • Мнения: 60
Здравей:)
Ники е на адаптирано мляко от 3 месец.Първите 2 месеца беше изцяло на кърма,после половин месец беше на смесено хранене и от 3 месец - изцяло на адаптирано мляко.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Desika
Понеже кърмата ми намалява искам да попитам вие откога храните децата си с адаптирано мляко ? Да се успокоя , че посотянно се чувствам виновна че няма да яде кърма.... Sad


Мила Desika,недей да се тормозиш.Първото си бебе кърмих до 40-я ден,ако може да се нарече кърмене -вместо да наддаде ,той отслабна #Crazy Все ме гонеше чувството на вина.Просто нямаше мляко и това си е.Каквото и да правех -не ставаше.Майка ми направо ми се караше,че не правя каквото трябва и че не съм била имала желание да кърмя Rolling Eyes .Изживях невероятен стрес ,че не му давам кърма и се чувствах лоша майка.....Слава Богу детето си е добре -здраво и силно Grinning Няма смисъл да си причиняваш тази болка.От опит ти казвам -не се обвинявай .Няма смисъл.Ако все пак искаш ,прочети Библиотеката в "Кърмещи"

Иначе -второто бебе кърмих до 7-я месец...Кърмата ми намаля и спря.Сега си образуват по 1-2 капчици...и толкова.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз ще те успокоя Wink От самото раждане,пищеше в родилния дом и го взимаха за дохранване.След това две седмици мислех,че имам кърма,но......така и си остана на адаптирано мляко.Не съжалявам сега,но като разбрах че няма да кърмя,колко рев беше  baduu

# 19
  • Мнения: 3 932
От средата на третия месец до 6-я бяхме на смесено, а оттогава досега сме на адаптирано.
Никак не ми се искаше детето ми да приема адаптирано мляко, кърмеше ми се и си поплаквах тайничко 2-3 дена, но го преодолях с помощтта на съпруга ми и на факта, че аз съм от тези хора, които приемат нещата философски и не се тръшкат дълго време. Благоприятен беше и факта, че живеем самостоятелно и си спестих евентуалния (дори и несъзнателен) психически тормоз по този повод.
А относно чувството на вина, което изпитваш, опитай се да го преодолееш.
 Arrow  Нежността и грижите, любовта и вниманието, с които се обгражда бебчо са най-важните неща в отглеждането му и предпоставка за порастването на едно спокойно и щастливо дете Sign Exclamation
Успех и горе главата!!!

# 20
  • Мнения: 3 334
от родилния дом сме на адаптирано мляко-поради проблеми с гърдите ми.

# 21
  • Мнения: 3 537
От 4-тия месец,преди 3 месеца беше на кърма.Започна да не му стига,трудно заспиваше и се будеше нощем,а и беше наддал по малко.Откакто започнах адапт.мляко тези проблеми ги нямаме. Wink

# 22
  • Мнения: 3 663
Първите два месеца е дохранвана с адпатирано
от третия е само на адаптирано

# 23
  • Мнения: 1 613
Първите месец и пшоловина беше само на кърма и все беше гладна. От тогава до сега (3 месеца и половина) сме на смесено хранене. Успявам да и дам на 2 пъти по 60гр кърма, но мисля да спра защото е голямо мъчение докато ги събера тези 60 гр.

# 24
  • Мнения: 955
Цедях се 3 месеца защото Жорко не пожела да сучи. Кърмата ми намаля тогава и минахме на адаптирано.

# 25
  • Мнения: 117
От втория месец сме на смесено хранене-вече 4 месеца. Първото хранене за деня е само кърма, а последното почти само адаптирано.За сега така се справяме и бебка наддава нормално. Може да опиташ този вариант и да имаш късмета твоето съкровище да не се отбие бързо.Успех!

# 26
  • Мнения: 6 315
От както стана на 2 седмици бебето е на смесено хранене. И до сега го кърмя. Не съм предполагала, че толкова дълго ще имам кърма. Не се чувствай виновна! Аз опитах всичко възможно за увеличаване на кърмата, но ефект нямаше. Това си е Божа работа.

# 27
От самото начало е на смесено хранене, а от 20 ден е само на адаптирано мляко

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
От осмия месец.

# 29
  • Мнения: 1 567
Цитат на: Desika
Понеже кърмата ми намалява искам да попитам вие откога храните децата си с адаптирано мляко ? Да се успокоя , че посотянно се чувствам виновна че няма да яде кърма.... Sad


От 40-тия ден след вечерното кърмене додавах адаптирано мляко. От началото на 6 месец си е напълно на адаптирано мляко.  Confused  Confused  Confused  Confused
Наистина защо не се опиташ да я кърмиш "свободно", т.е без режим и т.н. От 20 до 40 ден със свободно кърмене Елпида нададе 1.250 гр. Прочети из интернет, има много литература.
Адаптирано мляко винаги можеш да дадеш, това е най-лесното. Кърма обаче не.

# 30
  • Мнения: 1 032
От тази седмица.Аз самата съм изненадана,защото синът ми го кърмих около 1,5мес.Но не мога да си изкривя душата и да не кажа,че този път се справих,благодарение на съседния форум.

# 31
  • Мнения: 2 109
до 6-ти месец, като до преди няколко дни беше смесено на кърма и адаптирано-сега е само на адптирано.
Ако не ти се кърми или имате проблем по-добре си го храни с адаптирано-насила неща не се правят-трябва да е приятно и за теб и за бебето Wink

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Цитат на: kote.kote1
Ако не ти се кърми или имате проблем по-добре си го храни с адаптирано-насила неща не се правят-трябва да е приятно и за теб и за бебето Wink


  202uu

Гери я кърмех месец и половина- беше ад и за двете ни.

Юлиян е на адаптирано от първия си ден.

# 33
  • Мнения: 277
От 9 месец, кърма имах много, но по здравословни причини почнахме ад.мляко. Не намирам никаква разлика в поведението на детето.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 209
От началото на третия месец - на смесено хранене, от 3 месеца и 20 дни - само на адаптирано млекце.
За протокола - моя приятелка започна от 10-тия ден на бебчо.

# 35
  • София
  • Мнения: 938
От раждането си до онзи ден, когато направи 2 месеца - на смесено. Вече 2 дни само на адаптирано. Мъка голяма ми е това събиране на 30-40 мл. кърма, циците ми са целите в синини и кожата ми е протрита - и реших да спра. Не се чувствам виновна, поне не през цялото време  Laughing

# 36
  • Мнения: 433
Още от раждането е на смесено.

# 37
  • Мнения: 2 006
Давам нютрилон от 8 месец-та до сега Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 1 285
Аз пък още храня смесено.

Така е от самото раждане. Постоянно слушах как ще се отбие сама след 1 месец, след 2 месеца и т.н.

Убедена съм, че всяка глътка кърма е от полза и затова винаги започвам с кърмене.

Не казвам, че трябва да ме слушаш, просто чуй още едно мнение.

Спокойно!!! Здраве и успех!

# 39
  • Мнения: 830
Наистина защо не се опиташ да я кърмиш "свободно", т.е без режим и т.н. От 20 до 40 ден със свободно кърмене Елпида нададе 1.250 гр. Прочети из интернет, има много литература.
Адаптирано мляко винаги можеш да дадеш, това е най-лесното. Кърма обаче не.

[/quote]

Да , така е ! Аз лично кърмих до 5-6 месец . Поради различни причини и с двете ми деца се наложи да спра все по това време .

# 40
  • Мнения: 1 263
В съседния форум можеш да получиш много ценни съвети. Според мен е хубаво да кърмиш (колкото можеш естествено). Но ако не става - не се чувствай виновна. Най-важното е детето да расте здраво. Майчиното мляко е най-доброто за детето, но като няма -  няма и хората са го измислили - адаптираните млека да не са отровни Wink
На въпроса ти:  От 45-тия ден започнах да давам добавка. След две седмици мина изцяло на адаптирано мляко.

Общи условия

Активация на акаунт