помогнете как да спра ношното кърмене??

  • 2 487
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
сестра ми още 1-я месец спря нощното кърмене, като 2,3 пъти даваше на бебчо като се събуди през нощта подладена вода, аз обаче още не съм давала захар на моето бебе и не искам да бързам с това, затова се кърмим все още по 1,2 пъти на нощ

# 16
  • Мнения: 1 488
Още от болницата не са му давали на моя бебчо да яде вечер! baby_neutral И аз продалжавам в същия дух! Като се разбуди вечер почва да хленчи и аз му бутам бибката и така с бибката той я изплюва пак промрънква после пак бутам бибката и така до към 5:30 6:00 е тогава какво плющене пада! Ако много мрънка знам че се дава малко водичка! Пък и сега са жеги! Незнам дали ще успея да спра по този начин малкия да се събужда, но се надявам! Успех! Явно сме на едно дередже! Wink

# 17
  • Мнения: 439
Стомахчето не се претоварва и ако това е причината да искаш да махнеш нощното - няма смисъл. Кърми си...
Аз обаче (с риск да подскочи някой) освен за бебето мисля и за себе си и затова, че имам нужда от сън.
Давам цицата, напапква се и си заспива, слагам си го в креватчето.
Когато не иска вече да суче той започва да се опъва да си го сложа на по правичко да си легне.

# 18
  • Мнения: 1 081
Когато спрях с нощното кърмене, не ми е намаляла кърмата. Пробвай с биберон и гледай да разредиш максимално храненията, а може да е просто период.

# 19
  • Мнения: 277
Моя син става след 3 дни на годинка и още се буди по 100 пъти и суче. Не мисля, че това натоварва стомахчето и не се и опитвам да го отуча. Надявам се, че сам ще спре когато е готов. А и в периода на зъбоникнене гърдата е голямо спасение. Може заради това да не иска да спи детето- зъбките си пробиват път.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 877
Моя син става след 3 дни на годинка и още се буди по 100 пъти и суче. Не мисля, че това натоварва стомахчето и не се и опитвам да го отуча. Надявам се, че сам ще спре когато е готов. А и в периода на зъбоникнене гърдата е голямо спасение. Може заради това да не иска да спи детето- зъбките си пробиват път.

много правилно, и ние сме така!  Naughty Hug Peace

# 21
  • Мнения: 131
Аз също съм на мнение цоцкане по секо време  Joy
Само че и на мен от време не време ми идва много  това недоспиване и пробвах с бибка - има ефект. Макар че Преската си спеше доскоро от 21.00 та до 4-5.00, но от 2-3 седмици си беше прибавила едно сучене към 2-3ч. Сега е по-рядко това будене, благодарение на биберона, и нито ми е намаляла кърмата /дай боже да не стане/, нито пък бебинка изглежда гладна.

# 22
Аз започнах да я отучвам още след 1 месец първите 2 дена бяха критични давам и вода преварена с 1 л.захар без да я гушвам направо в креватчето после я оригвам и слагам при мен трая 10 дена при други мои приятелки знам че ставало за по-малко дни сега последното кърмене е в 21:00 и после се буди към 5:30 -6:00.надявам се да сам ти помогнала Hug

# 23
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Няма смисъл от премахване на нощното хранене. Ако детето се буди, значи му е нужно нещо - храна, внимание, успокоение... Ние леко, бавно и славно сами си махнахме нощното хранене. При последно хранене 21.30-22, първо си махна яденето в 12, после почна да се буди към 4-5 съответно към 7-8, сега от няколко седмици се буди към 5-6 и после 9-10. Наистина нощното ставане е натоварващо за майката, но не и за бебето. 

# 24
  • Мнения: 313
Не се притеснявай. Кърми си детенцето щом иска и остави то само да прецени кога да се откаже от нощтните сукания. Моя бебо по едно време сам се отказа да суче през нощта, но скоро (поради зъбоникнене) пак започна. Следвай нуждите на бебо и така ще си по- спокойна, че правиш всичко правилно. Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт