Кактус от семка

  • 2 037
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

от къде ги е взел  newsm78 въпроса с гинкото го коментирахме в друга тема, но от природата едва ли ще стане!

предполагам, че от ebay. ти да не си помисли сега, че всички изкараха? за сега само смокинята (тук се води екзотика).
другата седмица ще сея и някакви други, само да намеря място и саксии.

# 16
  • Мнения: 2 591
ще се разтърся тук, но не мисля, че ще имам успех със семка от гинко специално  newsm78 благодаря ти!

# 17
  • Мнения: 3 760
Ето обещания (позакъснял) линк:
http://forum.bimbargo.com/viewtopic.php?t=1737
П.С. Не съм съгласна с тиха вода. Имам доста семеначета - някои на две години. Пробвала съм различни техники на сеене.

# 18
  • Мнения: 884
Просто споделих личния си опит, който очивидно нито е кой знае колко успешен, нито е продължителен! И аз се надявам да науча нещо ново, защото харесвам кактуси- една жена на нашия пазар продава най-различни малки и големи, които е отгледала от семка.Явно има успешен начин за това , и всички тук ще се радваме да го научим1  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 760
 Peace
Да не решиш, че съм специалистИН по кактусите  Laughing Добре е семената леко да се притиснат върху субстрата (ако размерът им позволява). Колкото да влажността - в началото са в затворени съдове - така хем условията сапостоянни, хем се поддържа относителна стерилност.... Разбира се съдовете (най често кутии з ахрана) трябва да се проветряват от време на време.

# 20
  • Мнения: 1 906
Аз много харесвах кактусите. Имах над 30 вида и за една зина ми измръзнаха всички до един. Тогава реших повече да не се занимавам с такива цветя, но са си ми страст и си купих пликче със семенца. Нито едно не поникна!!!

# 21
  • Мнения: 784
Бях си купила преди 4-5 години от Метро или Била някакви екзотични плодчета в кутийка. На вкус - нещо като кайсия, но със семки като домат, и то толкова много, че повече плюеш, отолкото ядеш. Та като изплюх едно огромно количество семки -  реших да ги засея. И какво си мислите че порасна - кактуси! Доста грозновати на външен вид, но който чуеше че са от плодови семки и ми искаше да му дам. Раздадох всички кактуси, но все още никой не се е похвалил да са му цъфнали или вързали.

Общи условия

Активация на акаунт