Дъъъъългото кърмене-какво мислите?

  • 2 220
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мен хората не ме интересуват какво правят и защо. Тяхна си работа. Но за мен е много обвързващо това кърмачество, особено в по-голяма възраст. Вече ми дотежава да не мога да се отделя от бебето си, щото нито се цедя, нито пък тя пие нещо от шише...  Animal Cow  Пък е само на 11 м. От друга страна си давам сметка, че толкова съм свикнала, че не знам как ще се спра да кърмя. Тя Мая е на моменти. Има дни, в които може и да не се кърми, не си търси, а друг път настоява основно за това... И много често желанието на майката не съвпада с намерението на бебето за отбиване, нещата се проточват и изведнъж детето станало на 3 години, майката не разбрала как така още го кърми, пък околните се подиграват... Тъй е то. Намирам избора на всяка майка за нейно право. Който има деца да си ги гледа, както смята за добре.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Мама Кенга се е повредила Shocked Или някой й е хакнал паролата Laughing

# 17
  • Мнения: 3 146
Споко, Първоаприлска шегичка!!!!не се смущавайте, няма да повторя.Ама как хубаво звуча, а?

# 18
  • Мнения: 2 323
emem:
"Даването на цица за да не ти досажда детето" не е най-педагогическото решение, но то е проблем по-скоро на възпитанието, а не на кърменето.
А теб какво повече те дразни всъщност - че кърми толкова дълго или начина, по който го прави?

Наистина, по-скоро начина, по който го прави...и това, че я възпитава така детето. Естествено, че това е избор на всяка майка!!Отново казвам, че ви споделям...
Алма е права, че в един момент не усещаш как минава времето... Thinking
За себе си ще кажа, че ще кърмя максимално дълго, но няма да "давам "цици" за да не ми дасажда детето". Това е!  Wink

# 19
  • Мнения: 3 161
Цитат на: alma
Мен хората не ме интересуват какво правят и защо.....Намирам избора на всяка майка за нейно право. Който има деца да си ги гледа, както смята за добре.
Така и трябва да бъде, но наистина някои хора си позволяват да се подиграват.
Цитат
Но за мен е много обвързващо това кърмачество, особено в по-голяма възраст.
На по-голяма възраст не е така обвърващо. Когато съм в къщи, кърмя често; когато ме няма, яде и пие каквото й предложат и заспива някак (аз без гърда е абсурд да я приспя). По-рано не можех да изкарам повече от 3-4 ч. навън без да се цедя, но сега мога много по-дълго, така че и това не е проблем.
Цитат
И много често желанието на майката не съвпада с намерението на бебето за отбиване, нещата се проточват и изведнъж детето станало на 3 години, майката не разбрала как така още го кърми, пък околните се подиграват...
По-тъжното е все пак, когато е обратното: детето бива отбито рано-рано по ред причини, противно на неговото желание и нужди. Иначе не ми се вярва някой да продължи да кърми само от инерция и мързел да отбие. Все си мисля, че въпросната етърва все пак е взела съзнателно решение да продължи. А и да не е, пак прави добре: кърменето не е вреден навик, от който трябва да отучи детето, а нещо, което носи редица ползи за неговото (и нейното) здраве.
Колкото до "давам ти, за да млъкнеш" - тъпо е, но помислете колко майки пъхат залъгалка в устата на бебето точно с този мотив, и никой не се впечатлява.

# 20
  • Мнения: 4 414
Цитат на: mama kenga
Аз мисля, че щом и майката, и детето го искат нито е срамно, нито е гнусно.Как може един толкова естествен акт да ви се струва гнусен - просто не знам.Аз смятам, че до 3 години си е съвсем нормално да се кърми едно дете.Това, че тук в България педиатрите за последните 20 години не са прочели и една статия по въпроса само показва нивото на тяхната некомпетентност.


хахаха, мамо Кенга, макар и да не съм съгласна с теб в повечето случаи, често ме забавляват ироничните ти изказвания/моля другите да не ме #Splat  #Cussing out /

по темата има изписани много страници и са водени много "люти битки"...не виждам смисъл от още 20-30 страници...
моето мнение по въпроса е, че кърменето е двустранен процес и щом някоя от страните не се чувства добре, то трябва да се прекрати...ако майката има желание да кърми до 3 год. и детето има желание - ок! на мен лично ми е неприятно Ния да ме ползва за залъгалка и не и го позволявам...има майки, на които това не им пречи и те са си направили своя избор.

# 21
  • Мнения: 6 206
Цитат на: mama kenga
Аз мисля, че щом и майката, и детето го искат нито е срамно, нито е гнусно.Как може един толкова естествен акт да ви се струва гнусен - просто не знам.Аз смятам, че до 3 години си е съвсем нормално да се кърми едно дете.Това, че тук в България педиатрите за последните 20 години не са прочели и една статия по въпроса само показва нивото на тяхната некомпетентност.

 Shocked  #Shocked  tooth
Важиш, mama kenga!
Трябва чат пат да се сменя плочата...
По темата - не знам. Не мога да мисля толкова надалеч. Каквото сабя покаже. Аз имам "смекчаващи вината" обстоятелства - Спасчо не го кърмя през деня, само вечер и сутрин.

# 22
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: mama kenga
Споко, Първоаприлска шегичка!!!!не се смущавайте, няма да повторя.Ама как хубаво звуча, а?

Ааааа,така може! Laughing  Laughing  Laughing ....!Че тук май всички се притеснихме за теб Grinning .
Да-много хубаво звучиш,някои чак повярваха Laughing

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Мамо Кенга, изненада ме супер приятно. Дори да не си 100% съгласна с това, което си написала, поне не отричаш Wink Жалко, че е само шега.

Моето мнение по въпроса е - всеки да си гледа детето както прецени. Тъй като аз вече съм в категорията "Дълго кърмене", със сучеща Мая на почти 20 месеца, определено мисля, че имам ясна гледна точка по въпроса  Laughing
За мен не е срамно, гнусно или извратено (не казвам, че някой го е казал тук). Това, че детето ми суче, когато иска, и за двете ни е едно приятно изживяване. Детето не е зависимо или закачено за полите ми - който я познава, го знае Wink Единственото неудобство е, че заспива често със сукане, но това не е задължително и е избор, който аз съм направила, т.к. така или иначе с удоволствие съм решила аз да съм човека, който я гледа и я приспива. Дискретното кърмене и на тази възраст не е нещонепостижимо, напротив.
Изобщо, моето виждане по въпроса е - за мен и Мая това е хубаво, пълноценно и приятно изживяване. Смятам да продължаваме така, докато е приятно и за двете ни; данък обществено мнение в този случай не плащам  Grinning

# 24
  • Мнения: 1 102
Според мен дългото кърмене е вредно и за детето и за майката.Имам приятелка която по други причини кърми до 1,5г. сина си(детето има алергия към белтъка на кравето мляко).
но като го отби стана ужасно,понеже детето бе свикноло да заспива с кърмене.И до ден днешен се събужда по няколко пъти и иска само майка си.
За това мисля,че е най-добре да не се прекалява по този въпрос.

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Цитат на: Мюрвет Ахмедова
дългото кърмене е вредно и за детето и за майката.

Чак пък вредно!  Shocked
Приучването към заспиване с кърмене не е равнозначно на дълго кърмене. Това, как ще научиш да спи детето, е просто маниер на възпитание. Братовчедка ми също научи детето да заспива само с нея и доскоро (3г) спяха в едно легло, а кърми по-малко от месец... Много майки, които кърмят по 2-3 години, научават децата си да заспиват сами - вечерното кърмене не е за приспиване при тях.

# 26
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Мюрвет Ахмедова
Според мен дългото кърмене е вредно и за детето и за майката.
А на какви научни доказателства се базира това твое мнение, освен на наблюдение на твоята приятелка? И как точно кърменето е било вредно за нейнто дете, след като проблемите с поведението му са възникнали не докато е кърмела, а след като го е отбила?

# 27
  • Мнения: 1 391
Аз още нямам ясно становище по въпроса колко дълго ще се кърмим, и то е защото ... съм решила да следвам естественото развитие на нещата, а нямам идея какво е то...
Само забелязвам че бебка все повече обича акта - кърмене, аз също... толкова е хубаво! Бебка как ме гледка с усмивка, после сучка, после пак ме поглежда с благодарност и радост, после пак си сучка и така....

Въпросът  Confused:  ми е - как се отбива бебето само?! при положение че толкова й харесва да си сучка?! Нещо не мога да си представя как сама ще се откаже от това благо, пък било и след време?!

# 28
  • Мнения: 1 102
Цитат на: emem
Цитат на: Мюрвет Ахмедова
Според мен дългото кърмене е вредно и за детето и за майката.
А на какви научни доказателства се базира това твое мнение, освен на наблюдение на твоята приятелка? И как точно кърменето е било вредно за нейнто дете, след като проблемите с поведението му са възникнали не докато е кърмела, а след като го е отбила?

Всеки на базата на научни мнения ли казва нещо тука?
Просто искам са кажа че по този начин детето се привързва много към майка си.

# 29
  • Мнения: 2 323
Всъщност, пуснах темата ей така спонтанно, без да си направя труда да се поровя назад...то имало няколко  #2gunfire теми, наистина, ама снощи не ми се ровеше Embarassed
Не сам искала да се създава напрежение, ясно е, че всеки има право на избор и исках да кажете какво мислите вие и какви са вашите аргументи за или против "Цицата, като залъгалка или запушалка".  Laughing  Всъщност темата е много по-дълбока, защото май не се касае само за кърменето. Мен ме притеснява този момент - искаааам - и готово, за да не мрънкаш и да ти затворя устата. Подобен е момента с разните снаксчета и т.н. да не изреждам, които получава по-голямото дете по същата причина...
Та....да си отдъхнем и да се тури 1 ключ, че няма смисъл повече от разтегляне на темата. Аз получих каквото ми трябва и се оттеглям
благодаря ви за мненията Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт