Престаравате ли се, когато ви гостуват или не ви пука ?

  • 3 435
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 733
А прахосмукачка, стирка и разбираемо дезинфектант Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 798
Ми тази в банята, където са открили находката те са я ползвали сутрин по бързата процедура, разбираемо защо... Стопанката или не е влизала в банята ( при все че щеше да види какво е оставила ) или е била някакъв непукист ooooh!

Е такова чудо не бях чувала.
Явно си е такава мърда. И не се мие дори. Да не влезе в банята 3 дни  Shocked
Това не е непуизъм. Не знам какво е. Нечистоплътност.

По въпроса.
Изобщо не се престравам в подреждането. Стерилността ми е чужда.
Обичам творчески безпорядък, така да се каже.
Но мръсотия не трая. Още повече, че детето ми е алергично към домашен прах.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз и без да имам гости пак нямам гащи по умивалниците. Възможно е да ме сварят с разхвърляни играчки и неподредено бюро(моето и на ученика). За останалото - една прахосмукачка и кърпа и готово.

# 18
  • Мнения: 742
старая се, но не особено.
предпочитам софрата ми да е красиво подредена, пред това да съм измила прозорците по случая, примерно.

обаче гащите си не показвам!

# 19
  • Мнения: 1 798
Аз и без да имам гости пак нямам гащи по умивалниците.

Именно  Peace

# 20
  • Мнения: 3 268
А прахосмукачка, стирка и разбираемо дезинфектант Simple Smile

За тези неща си имам чистачка.Тя чисти всеки петък до блясък, и гостите ми,които обикновено идват в събота се шашкат колко е чисто и подредено. Wink

# 21
  • Мнения: 804
Аз и без да имам гости пак нямам гащи по умивалниците.
А по темата да обичам гости и определено се старая да направя масата празнична
Свещи,салфетки и чинии в една цветова гама.Покривката снежно бяла.Предястия,салати и основно-всичко съм направила тип-топ.Десерта го купувам готов. Hug
Колкото до изблизването на апартамента - не го правя. Ами хората идват да се видим, а не да проверят кога за последно съм бърсала прах.

# 22
  • Мнения: 1 488
Когато знам че ще имам гости чистя и готвя, не се престаравам. Но и да ме изненадат гостите, няма да видят кой знае какво по-различно!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
Имам пералня, не ползвам легени за пране на белъо.
Идват ми на гости много близки хора, които не ги усещам като гости. За всички други - има си заведения.

# 24
  • Мнения: 109
Гости обичаме много и често си заформяме купончета на домашно . А колкото до домът ми старая се да е чист и подреден до колкото е възможно.А тая с гащите направо ме  #Crazy

# 25
  • Мнения: 14 654
В нас е хан Simple Smile Не се престаравам да чистя- хората си знаят, че имам дете, което разхвърля играчките си и рисува по стените, мъкне камъни, пръчки, шишарки... но се грижа да им дам чисти чаршафи, хавлийки, кафе сутрин, а и все пак бих извадила мръсните си гащи от мивката (може е да е техника против уроки това)

# 26
  • Мнения: 306
А защо са останали,като не им е било приятно?Аз, ако отида у приятелка,намеря такова нещо,бих се замислила дали съм желан гост! Stop

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 14:42 от kukuruzka

# 27
  • Мнения: 2 070
Не се престаравам, защо се налага? Нормалното поддържане + малко отгоре - а на мен нормалното не ми е стерилна аптека - обикновено, редовно разхвърляна къща. Значи - се опитвам да е малко по-подредена, ако идват хора.
Иначе има свидетели, могат да потвърдят - не се свеня да поканя повечето гости да белят картофи, да мият чинии и прочее. Тъй де - "чувствайте се като у дома си" в буквалния смисъл.

Абе уж и аз така, но ако има повод от рода на рожден ден и ако ще каня и всякакви приятели се попрестаравам, в смисъл все се грижа дали не им е скучно, дали има какво да се черпят... Ама това беше повече в миналото, сега по-лежерно го давам.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Тъй като редовното чистене не е сред основните ми житейски приоритети, се позасрамвам само ако у нас дойде някоя домакиня от типа "къщата ми е винаги облизана". От близки хора не ми дреме.
Не мога да проумея нагласата на жените, които ходят нон-стоп да бършат след всяко съборено от детето нещо. Книги, филми и интернет няма ли за тях!  Crazy

# 29
  • Мнения: 4 733
Те не са се и застоявали там. Домакините са били роднини, предупредени за посещението и радушно откликнали на визитата.

Общи условия

Активация на акаунт