Да предпазим децата си от нас самите

  • 5 478
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
Ужасно жалко за детенцето, но от това, че един пиян циганин е убил детето си, не следва от никъде, че ти, аз или Кака Сийка сме лоши майки.

# 16
  • Мнения: 550
Извинете ме ако сте ме разбрали погрешно и съм засегнала на някой честолюбието! PeaceНе искам да обиждам никой!Разбира се ,че не сме лоши майки.Става въпрос колко е правилно да посягаме на децата си и дали го заслужават.Ако и нас ни пошляпват по разни причини,тогава няма ли да говорим за домашно насилие? newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Боят го изключвам, но признавам, че пошляпвам понякога.И който каквото иска да казва, но твърдя, че пошляпването има ефект!
 Сега ще се напълни от постинги на ССФ, които не само, че не пляскат, ами и не повишават тон на детето си! Party
Peace
Аз също пошляпвам- и повишавам тон....но понякога просто не виждам как иначе да го предпазя от НЕГО самия ooooh!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ох, тези цигански извергщини дали могат да са пример за това как се възпитават деца в Бг? Това е поредната циганска драма. И когато видя такова нещо по ТВ или прочета някъде се сещам какъв обществен дебат се понесе за детето на Виолета Здравкова в ББ и какви вопли виеше Агенцията за закрила на детето. То не бяха интервюта на детски психолози, то не беше загрижени родители, то не беше обяснения на продуценти.

А в случаи като цитирания нито Агенцията за СП я има, нито Агенцията за закрила на детето. Защо да ги има? Къде е ПР-а тук? На кого му пука, че някакъв си мургав изверг малтретира системно тригодишно дете? Ами знаели го в цялото село. Голяма работа! Същата история и с последните изгорели дечица - три на брой. Кмета многократно алармирал социалните, ама те  незнам-си-какво-си- не разбрали пак. Пък ние тук да се пличкаме с теми от рода на "пошляпваме ли" или "поступваме" децата. Трогателно!

Към авторката нищо лично. Просто...

# 19
  • Мнения: 647
Ужасно жалко за детенцето, но от това, че един пиян циганин е убил детето си, не следва от никъде, че ти, аз или Кака Сийка сме лоши майки.
Като майка която е шляпвала децата си по дупетата мога да кажа само , че подобно приравняване на нещата е неуместно!

# 20
  • Мнения: 25 641
А ако аз не си пошляпвам детето, но го оставя да се гледа само, на самотек, или пък го подтискам психически и издевателствам над него, това какво е?  newsm78
Психическото насилие е с пъти по-опасно от физическото.

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
предположим,че и нас ни пошляпват уж възпитателно newsm78Тогава няма ли да става дума за домашно насилие?
Пошляпвали са ме нашите и ефект има!Не казвам, че сам ме били!Бях голям инат( и все още съм) и дори помня случая, когато с чисто нов розов гащеризон легнах в една локва.Какво трябваше да ме напарвят, да ме погалят ли?!И да пляснеш някой през ръцете защото си бърка в наакания памперс за пореден път, не казвам домашно насилие!

# 22
  • Мнения: 84
"Никога не удряй детето си като си ядосана!" - една умна жена ме научи на това. А като ми мине, вече не мисля че е добра идея да го ударя...

# 23
  • Мнения: 1 426
Ако и нас ни пошляпват по разни причини,тогава няма ли да говорим за домашно насилие? newsm78
Зависи от причината... Ако се задавиш и някой с все сила те удари по гърба и ти изкара заседналия залък, ще бъдеш ужасна неблагодарница, ако тръгнеш да го съдиш за насилие.

# 24
  • Мнения: 2 197
И аз съм още далеко от времето, когато ще пошляпвам, но по принцип мисля, че понякога това е необходимо. Не става въпрос за побой, а точно за пошляпване по дупето или шамар. Не помня коя точно го беше казала в предишна тема и затова просто ще използвам нейните думи (надявам се да ме извини) : понякога един шамар учи детето повече от хиляди думи.
А по въпроса за откровеното домашно насилие: това е нещо ужасно и е крайно време да се приеме или по-скоро да се допълни така отлагания от дълги години Закон за защита правата на детето, защото съществуващия сега е някъде от 60-те години. Хубаво би било да има и някакви социални служби, които да следят за случаи не само на наслие, а и на безотговорно родителско поведение - примерно за мен е недопустимо едно 12 годишно дете да получава бонус след 6-тия час прекаран в интернет клуба (това миналата седмица го чух в нашия клуб, просто пример). За съжаление всичко е само теория и едва ли ще стане.

# 25
  • Мнения: 2 161

Та идеята ми е тази дали е редно да посягаме на децата си и колко от нас го правят?Даваме ли си сметка какво  им  причиняваме .Колко от вас мислят ,че е редно в някои случаи да се налага подобно наказание и не е ли  боят едно своеобразно посегателство върху личността?Във форума наскоро имаше подобна тема,която няма да коментирам...
Моето мнение е че боят,дори пляскането,защото много майки мислят,че то не е бой ,не е възпитателен,дори много сериозно може да нанесе вреда на децата.Нека се замислим,всеки път,когато посегнем на детето си дали не се проваляме като родители. Naughty
Ей така някой като започне да се прави на трубадур най-обичам!

# 26
  • Мнения: 223
За момента само ми се е искало да я плесна, но не съм го правила. Далеч съм от мисълта че няма да стигна някога до пошляпване.
Детето от новините беше със стари изгаряния от цигари. За побоя няма извинения!!!  Naughty #2gunfire

# 27
  • Мнения: 550
Ако и нас ни пошляпват по разни причини,тогава няма ли да говорим за домашно насилие? newsm78
Зависи от причината... Ако се задавиш и някой с все сила те удари по гърба и ти изкара заседналия залък, ще бъдеш ужасна неблагодарница, ако тръгнеш да го съдиш за насилие.
Извинявай,но примерът ти не е удачен!Мисля,че е ясно за какво говоря.ако мъжът ти те подлага на такава терапия сигурно трябва да си му много благодарна!Нищо лично,но когато говоря за деца съм изключително сериозна!Не може да се отнасяме с такъв сърказъм за нещо толкова сериозно!

# 28
  • Мнения: 447
Никога не съм удряла дъщеря си,надявам се и никога да не го направя с бой нищо не се постига.Според мен с много търпение и любов трябват за изграждането на едно дете като личност!

# 29
  • Мнения: 4 520
Пак обръщате темата на дребен спор, хващайки се за отделни думички. Че не е редно да си малтретираш детето, това никой няма да отрече. Аз моето съм го шляпвала 2-3 пъти по дупето, като ме е изкарвал извън нерви. Че той го приема на майтап, е отделен въпрос.
Не мога да си представя (а никоя от нас не може, сигурна съм) да си забия юмрука в коремчето на безпомощното си дете. Не мога да си представя да му потроша костите, защото плачело! Не мога да си представя да му крещя и да го обиждам, а то да се е свило в един ъгъл и да се чуди какво ли ще последва (защото точно така си представях малкия Иван, който според съседи е редовно малтретиран). Разплаках се тази сутрин, като чух новината, а така ми е омръзнало да плача за поредния детски живот, прекършен от тъпите "родители".
Моля ви да не се карате за глупости, защото знам, че всъщност всички тук всъщност сме на едно мнение. Нека по този начин изразим почитта си към това малко, беззащитно ангелче!
Дано Бог е прибрал душичката на Иван, за да не страда никога повече.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт