Абе какво им става на тия лекари?

  • 2 757
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
         Белинда, на твое място бих се радвала да ми направят всички тези изследвания Hug Laughing
   
    Защото другата крайност да молиш за елементарно изселдване и да не искат да ти го направят е много по-зле! Simple Smile

 Желая ти скорошно забременяване! Heart Eyes

# 16
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Има една подробност-тя ще си ги плаща,доколкото  разбрах.

# 17
  • Мнения: 205
Нищо от горепосо4ените изследвания не е излишно. На мен като разбраха 4е искам да забременявам ми предписаха дори пове4е изследвания от тези които ти ще правиш. ТЕ СА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ И ОЗНА4АВА, 4Е ЛЕКАРКАТА Е ДОБРА ЩОМ ЗНАЕ ЗА ТЯХ.
Направи ги, това е за твое добро.  Важно е да се знае вси4ко за твоето здраве преди да предппиемеш стъпката да имаш деца. Тук в Бразил на вси4ки задължително се правят тези изследвания и още някои дори.
Успех и скоро да се похвалиш.  Peace

# 18
  • Мнения: 205
Извинявам се, 4е пак ще пиша, но е с цел да помогна. Сега про4етох жнимателно вси4ки отговори на маиките и се стреснах ужасноооооооооо, има доста жени които не са си правили изследвания ппеди да искат да имат деца.
Описвам какво ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ ПРАЖИ ТУК ПРИ МЕН ПРЕДИИИ ДА СЕ ЗАБРЕМЕНЕЕ:
1. Хепатит Б
2. Сифилис ( абсол. задължително, нищо 4е нямаш )
3. Цитомегаловирус  ( предава се на бебето 4рез пласентата и води до спонтанен аборт и малформации на бебето )
4. Токсоплазмоза ( супер опасно е !!! )
5. Рубеола ( има ваксина, която се поставя на жените които не са карали тази шарка, но ваксината се поставя 3 мес. преди да запо4нат опитите за забременяване, защото тази шарка е смъртоноста за бебето, да не дава Господ !!! )
6. СПИН ( абсол. задължително, 100 % ще е отрицателно, но се прави !!!! )
7. Урина и фекали
8. Изследване за диабет
9. Кръвна група
10. Хемоглобин ( да се предотврати анемия по време на бремеността и добро захранване на бебето с кислород )
11. Цитонамазка
12. Хламидии ( много хора в БГ имат това заболяване,  без да подозират. Доказано е, 4е води до безплодие, спонтанти аборти и малформации на бебето )

Това е преди да се забременее, а след това ако знеш тук колко други прегледи има..........100000000000000000000
Това в само за твое добро и мойе да се радваш, 4е лекарката знае, 4е трябва да направиш тези прегледи, ужасно е ако не знае и след време се установи нещо.........
Желая ти успех и бързо забременяване.

Мисля, 4е съм помогнала и изяснила защо се правят предварително тези изследвания. Това е целта, да е предварително, а не след като си бременна, когато ще е твърде късно. Не бъдете мнителни излишно, а по някога послушаите лекарите си.
Успеххххххххххххххххх на вси4ки бъдещи маики.   bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 712
И кой плаща за целия този набор изследвания? Препоръчителни добре, ама чак пък задължителни?!
Какво ги правят бременните без такива изскедвания, връщат ли ги? Което ми напомня на моятя майка, когато отишла да ме ражда - посрещат я от вратата с паникьосан вик "Ама вие сте с RH-, прекарана жълтеница, без изледвания - не можете да родите!" Добре,че и тя е лекар, знае си рисковете и си пада малко непукист, та го изгледала и му казала" Ами като не мога, затапете ме!"

Не искам никой да обидя - мисля, че ако не става бебето за определен период и се стигне до лекар, тогава е редно да се пуснат всички необходими изследвания, за да се намери причината. Но преди да има някакъв проблем бих нарекла подобно изживяване най-малкото стресиращо . А иначе редовната цитонамазка и микробиология при симптоми на какъвто и да било проблем (както и хламидии) са просто част от добрата здравна култура.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 381
Честно казано, когато за пръв път прочетох за това колко и какви изследвания тр. да се направят преди бременност и на мен ми се видяха множко. Обаче, ако човек си ги направи, и баз да е имал рисково поведение и т.н., може да открие някои неща, най-грубо казано, и да си спести тревоги и проблеми занапред.
Най-важното е обаче, че всеки има право на избор.
Пожелавам на всички, независимо от избора, който са направили, да забременеят лесно, да имат лека бременност и да родят здрави деца.  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 220
Само да вметна нещо baaa
По добре преди, отколкото да ти се наложи по време на бременността да ги правиш и да трепериш двойно, че може да има фатален край за бебчето, ако някое изследване даде положителен резултат … Помислете за това !!!  Oha!

# 22
  • Мнения: 205
Аз мисля, 4е си заслужава да се направят, затова съм описала вси4ки изследвания, така се гарантира, 4е бебето ще бъде за4енато при една добра среда за него.
Всеки да си решава как да постъпи.
Е и маика ми на времето не е правила вси4ки тези изследвания, ама не е имало СПИН и хламидиите не са били като топлия хляб, така, 4е други времена са били, сега са коренно други.
Лесно забременяване и безпроблемна бременност на вси4ки маики.  Hug

# 23
  • Мнения: 258
Аз пък исках да си направя всички  изследвания, които се препоръчват в бг-мама  преди правене на бебе. А моята докторка ми каза: Е за какво сега. То ако всички си ги правеха, те деца нямаше да се раждат и не ми пусна направление. Аз пък отидох и си ги платих на ръка, защото за мен това е правилното  и отговорното решение. И добре че го направих, защото с единия ми резултат имаше проблем  Peace Така че предварителните изследвания не са толкова лошо нещо. Препоръчвам ги горещо Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 277
Аз също смятам, че е желателно да се направят тези изследвания. При мен например при една обикновена МБ се появи проблем, който хич не е за подценяване и още не може да се разреши. Но, разбира се, всеки сам си поема отговорността.

# 25
  • Мнения: 22 935
Аз пък си ги пускам всчка година тези изследвания,правя го от поне 5-6г.Така съм сигурна,е всичко е ок.На мен не ми се струва странно,да си ги направиш преди бременност.Една моя позната наскоро си направи пълен преглед и изследвания/искаше 2-ро дете/Така и откриха възелета на щитовидната жлеза,които започна да лекува навреме.Виж за кои можеш да искаш талон и кои трябва да платиш и готово.

# 26
  • Мнения: 4 306
Аз пък си ги пускам всчка година тези изследвания,правя го от поне 5-6г.Така съм сигурна,е всичко е ок.На мен не ми се струва странно,да си ги направиш преди бременност.Една моя позната наскоро си направи пълен преглед и изследвания/искаше 2-ро дете/Така и откриха възелета на щитовидната жлеза,които започна да лекува навреме.Виж за кои можеш да искаш талон и кои трябва да платиш и готово.
И хепатит и спин ли всяка година пускаш?

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Виж за кои можеш да искаш талон и кои трябва да платиш и готово.
Абе изобщо не е проблемът в парите, слава Богу! Просто ми се струва, че започваме да прекаляваме с това самоследене...Съжалявам, виждам че повечето тук сте големи привърженици на всякаквите там възможни тестове преди забременяване, но аз все още не мога съвсем да открия границата между нормалната здравна култура и вманиячаването Confused Считам, че направената ми ПКК, редовен профилактичен преглед на всички органи и системи/правят ни го от работа, но бях неразположена и не можах да мина при гинеколога/, след което гинекологичен преглед с цитонамазка са напълно достатъчни като превенция Rolling Eyes Тест за СПИН, сифилис и т.н. всякак година...прекалено ми се вижда Confused

Но, както съвсем правилно се изказа една потребителка по-горе - важното е да има избор! Да си информиран и сам да си прецениш кое, кога, къде...Здрави и сладурести бебчета на всички ви  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 422
Да всеки решава сам за себе си но вманиачаването е лошо то води до обратен ефект.
Това е само мое мнение.......... Embarassed newsm78 Thinking

# 29
  • Мнения: 22 935
Аз пък си ги пускам всчка година тези изследвания,правя го от поне 5-6г.Така съм сигурна,е всичко е ок.На мен не ми се струва странно,да си ги направиш преди бременност.Една моя позната наскоро си направи пълен преглед и изследвания/искаше 2-ро дете/Така и откриха възелета на щитовидната жлеза,които започна да лекува навреме.Виж за кои можеш да искаш талон и кои трябва да платиш и готово.
И хепатит и спин ли всяка година пускаш?
Да.Знаете,че спин-а има карантинене период ,и дори и да сте си правили веднъж изследване,то може да не го засече.Аз съм имала операции,болнични престои и го правя за моя и сигурността на партньора ми.Това важи и за хепатита.Освен това нищо не ми коства да си направя пълен преглед и всички изследвания.Може би се презастраховам,но  така се чувствам по-спокойна. Peace

Общи условия

Активация на акаунт