Вярно ли е че второто раждане е много по лесно от първото?????

  • 7 879
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 225
Не мисля.
Даже ме беше страх повече от първия път и се страхувах цяла бременност.
Първия път не знаех какво да очаквам и не съм се тревожила толкова.

# 16
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
мен при първото много ме беше страх....и мина доста тежко

А сега понеже знам какво ме чака и като че ли не ме е страх толкова от болката.Но все се надявам да мине по бързо раждането Peace

# 17
  • Мнения: 536
При мен второто раждане беше по-тежко, а като времетраене беше почти като първото. Ражданията са с разлика 4г3м. Всичко си е строго индивидуално, но обикновено май е по-лесно.

# 18
  • Мнения: 1 163
При мен второто беше по бързо и ме болеше по малко,но 1 ден след това започнаха контракции бях чувала от многодетни ,че след   всяко следващо боли повече

# 19
  • България
  • Мнения: 3 621
Аз пък напротив.Наскоро раждах за пръв път отидох много спокойна.Но след това  бях супер стресирана и си мисля, че втория път ще бъда много по-изплашена именно, защото знам за какво става въпрос. Дано да е по-леко Praynig

# 20
  • Мнения: 388
При мен второто раждане беше по-тежко, а като времетраене беше почти като първото. Ражданията са с разлика 4г3м. Всичко си е строго индивидуално, но обикновено май е по-лесно.
Същото положение е и при мен(все едно аз съм го писала този цитат) Peaceсамо,където при мен разликата между двете раждания беше 2 години и 2 месеца така,че наистина е много индивидуално.

# 21
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Зависи от много неща.Доколкото знам,при второ и следващи раждания,се стига до пълно разкритие по-бързо,затова казват,че е по-лесно.Иначе раждане като раждане.

# 22
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Ми дано по бързо стане тва разкритие че то си е цяла мъка с тоя етап Shocked Shocked

# 23
  • Мнения: 3 091
Ламче преполагам че има и нещо вярно това за психиката-ама нали ми знаеш случая и при мен може психиката да хвръкне до МАКСИМУМ Shocked Shocked което пък е кофти
Ани, ще видиш, че всичко ще бъде ОК!
 Hug

# 24
  • Мнения: 24 467

така е, също има значение и колко време след първото е, ако например е 5-6-7 и повече години след първото, казват, че тялото е "забравило", че е раждало и е като първо раждане...ако са породени децата уж е по-леко...но ест и всички останали фактори оказват голямо значение..

По този въпрос съм говорил с няколко гинеколожки и акушерки. Винаги са ми казвали, че няма точни правила. По- бързо не означава непременно по- лесно или по- безболезнено. Освен това има редица отклонения от правилото.
Също ми потвърдиха това, което пише и в този цитат- ако от първото раждане са минали повече от 5-6 години следващото е като първо, тъй като органите на родилката са се възстановили от първото раждане изцяло.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 258
Ани, и аз искерено се надявам след няколко месеца да мога да кажа, че второто раждане е по-леко от първото. Мен ме притеснява самото раждане (изгонването на плода), баткото беше едро бебе и сега пак се очаква едро да е (а за контракциите пак ще си искам упойка  Naughty). Като раждах първия път акушерката ме успокояваше, че сега бебо прави място за второто, искрено се надявам да е така, а и като съдя по размера тампони, които ползвах преди и след раждането определено има разлика Blush

# 26
  • Мнения: 3 334
все още нямам опит,но е индивидуално и относително според мен.Например майка ми е родила сестра ми /по-голяма е от мен/ много бързо и лесно........................с мен обаче мъките са били 3 дни и нощи.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 407
Да. Естествено, че всичко е индивидуално и т.н., но да, като цяло е по-бързо и по-лесно.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да, при мен второто беше много по-бързо и по-лесно от първото. Вярно е, че малкият се роди 2950 кг., а големият беше 3700. Като време - 1-вото продължи около 16 часа/ възстановяването продължи 40 дни/, 2-рото свърши за 4 часа , / възстанових се за няколко часа/. Засичала съм ги от началото на контракциите.

# 29
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ехееее 4 часа са си доста малко време според мен....ти сигурно и без клизма и там другата подготовка си минала  Peace Peace

Значи докато се усетим при второто че имаме контракции да си хващаме партакешките и в болницата..че да не родим по пътя Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт