Права ли съм или греша???

  • 1 996
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Хич да не ти пука. При едни наши познати именно защото този е брат, онази - майка, пък трети им били братовчеди, сега е като хан. Въобще не преувеличавам като казвам, че няма седмица, в която някой да не им е на гости. Не го допускай и ти.
Вкъщи дори майка ми идва само след като се обади да предупреди и да разбере дали ще е удобно. Нямам намерение да се товаря заради никого. Естествено, че ако близък има нужда от помощ ще помогна, но не и ако той не се съобразява с плановете ми и премине определени граници.

# 16
  • Мнения: 3 423
Можеш ли да върнеш нещата?
Не можеш. Значи си постъпила
правилно. Точка. Гледай напред.

# 17
  • Мнения: 2 197
Това, което е кофти в ситуацията е, че не сте му казали в прав текст на човека каквото мислите, а сте направили скандала почти пред него. Грозно е и обидно.
Аз също мисля, че нещата трябва да се казват директно. В случая вие сте абсолютно прави да сте притеснени от неговото присъствие, но според мен е трябвало още в началото да му се каже (защото факта, че се е натресъл в гарсониера с малко дете , означава, че той самия е доста нахален и несъобразителен), че няма проблем да остане , но за възможно най-кратко време. Без обяснения, просто констатация. Аз лично бих се чувствала кофти ако някой разбере, че е бил обект на спорове и кавги. Предпочитам да си казвам нещата направо.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Това, което е кофти в ситуацията е, че не сте му казали в прав текст на човека каквото мислите, а сте направили скандала почти пред него. Грозно е и обидно.
Аз също мисля, че нещата трябва да се казват директно. В случая вие сте абсолютно прави да сте притеснени от неговото присъствие, но според мен е трябвало още в началото да му се каже (защото факта, че се е натресъл в гарсониера с малко дете , означава, че той самия е доста нахален и несъобразителен), че няма проблем да остане , но за възможно най-кратко време. Без обяснения, просто констатация. Аз лично бих се чувствала кофти ако някой разбере, че е бил обект на спорове и кавги. Предпочитам да си казвам нещата направо.
Аз останах с впечатлението, че той знае за изпита, но въпреки това се е натресъл (виж третата причина за вдигането на скандала).

# 19
  • София
  • Мнения: 903

  ...поне е предупредил де,щото роднините на моя мъж не смятат и това за редно.Идват изневиделица,без предупреждение и покана, и остават....докато те си преценят,аз през цялото време съм в неведение и няма да ви обяснявам колко е изнервящо това.


Проблема е, че изобщо не ни е предупредил. Просто разчиташе на това, че като ни каже чак в 20.30 ч, когато вече не може да си хване автобуса за провинцията, ние просто няма да имаме друг избор, освен да се съгласим. Правил го е и друг път.

И в случая аз се ядосах, не толкова от това, че се налага да остане още малко, а от това, че изобщо не си направи труда да ни предупреди още в събота, например, когато ходи в квартирата и е бил наясно откога точно ще се нанася. Ако го беше направил щях поне да знам и да си направя планове как да си организирам ученето, а не да ме поставя пред свършен факт.

колкото до това, че е трябвало да му го кажем лично, сигурно сте прави, но ако го бях направила мъжа ми щеше да се ядоса. А и моето намерение беше не той да чуе минискандалчето ни, а да чуе причината от брат си, защото сигурно щеше да го заболи по-малко.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 6 876
Аз не бих постъпила по този начин с девер си.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 105
не бих направила скандал за 1-2 дни, дори и да не ме е предупредил
все пак е брат на мъжа ми и става въпрос за кратък период от време
няма значение, че живеете в по-тясно жилище, важното е сърце да е широко
както не би ми било приятно, ако мъжът ми направи скандал по повод на моя брат например

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Няма такива филми. Ако човек сам не вижда, че пречи, трябва да му се покаже. Иначе губи мярката. Правилно си постъпила. Ако имаш колебания, отговори си на въпроса - ти самата би ли се натресла за неопределено време на роднини, които живеят в дядовата ръкавичка?

# 23
  • Мнения: 1 799
Абсолютно правилно си постъпила.
На вратата ви има ли звезди и колко?  Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 2 270
Абсолютно правилно си постъпила.
На вратата ви има ли звезди и колко?  Twisted Evil



  202uu

# 25
  • София
  • Мнения: 903
не бих направила скандал за 1-2 дни, дори и да не ме е предупредил
все пак е брат на мъжа ми и става въпрос за кратък период от време
няма значение, че живеете в по-тясно жилище, важното е сърце да е широко
както не би ми било приятно, ако мъжът ми направи скандал по повод на моя брат например

може би ако бяха само 1-2 дни, ако преди това не беше стоял 2 седмици вкъщи, и ако нямах много важен конкурсен изпит след 2 дни ( от който зависи моята бъдеща реализация в професията) , сигурно и аз нямаше да постъпя по този начин.  Но... станаха много "ако". 

може би и напрежението покрай изпита е оказало влияние, не знам...  newsm78 . Но най-много ме подразни това, че той изобщо не "ми влезе в положението" и направи това, което е най-добре и изгодно за него ( а и може би ако му беше за първи път нямаше така силно да ме подразни, но за съжаление така е почти всеки път -  т.е. доста често). Оттогава не съм го виждала, надявам се да е разбрал правилно ситуацията, но дори и да не е - няма как да върна нещата назад. А и не съм сигурна дали искам....

Благодаря на всички за мненията ви.  bouquet  Всяко едно от тях ми помогна да погледна нещата по-трезво и от друг ъгъл.  Поне се успокоих, че не само аз съм "такава гаднярка". Wink

# 26
  • Мнения: 1 172
Поканете го човека на бира, почерпи го за взетия изпит и между другото му се извини за неовладяното напрежение. Ако е свестен, ще разбере.  Така или иначе всичко е минало, кой крив, кой прав няма голямо значение. По-важно е да си изясните, че тази случка няма да бележи негативно по-нататъшните ви отношения.
А за следващи такива гостувания, ще знаеш точно какво и как да договаряш от самото начало Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 903
Поканете го човека на бира, почерпи го за взетия изпит и между другото му се извини за неовладяното напрежение. Ако е свестен, ще разбере.  Така или иначе всичко е минало, кой крив, кой прав няма голямо значение. По-важно е да си изясните, че тази случка няма да бележи негативно по-нататъшните ви отношения.
А за следващи такива гостувания, ще знаеш точно какво и как да договаряш от самото начало Wink

Добра идея, благодаря.   bouquet  Но малко се съмнявам да ме разбере - просто защото много добре го познавам.  Аз обичам ясните неща, а в семейството на съпруга ми всичко е скрито-покрито - няма ясни отношения, няма правила, общуването с тях е много трудно. Голям зор видях докато накарам съпруга си да почне да общува с мен, да споделя - и все още ( след 7 години брак) понякога имам проблеми с него в това отношение.

# 28
  • Мнения: 1 172
Но малко се съмнявам да ме разбере - просто защото много добре го познавам.  Аз обичам ясните неща, а в семейството на съпруга ми всичко е скрито-покрито - няма ясни отношения, няма правила, общуването с тях е много трудно.

Ми ако ще да разбира, ти нали ще си намерила начин да му обясниш какво е било положението, при това в съвсем нормална обствановка, без караници, без напрежение. Дай му много ясен знак, че това няма да навреди на отношенията ви, пък той да си го тълкува и разбира както иска.

Общи условия

Активация на акаунт