за да засуче веднага след раждането...

  • 1 935
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 691
Аз съм раждала в бг-болница и ще взема да го опиша, за да се отсрамим (ама болницата се пише "приятел на бебето" - ВМИ Пловдив).
Веднага след раждането ми го сложиха за минутка на корема колкото да го видя и да му се порадвам, но после го взеха за миене, теглене, топлене на кислород и т.н. (писала съм го горе). Дадоха ми го приблизително след 2 часа, когато ни закараха в стаята. Акушерката ме инструктира да не го кърмя още 5 часа, но си излезе и спокойно можех да го взема и да се пробвам да го накърмя, ако си го бях навила на пръста. Само дето човекът си заспа сладко-сладко, така че наистина го накърмих след 4-5 часа.
Със сигурност не са му давали нищо с биберон преди да засуче на гърда. Винаги ми предлагаха добавка, но не са ме насилвали да я давам. Едва на третия ден неонатоложката му набута шишето с вода в устата, ама май само успя да му намокри устните.
Проблеми с разранени зърна изобщо не съм имала, така че може да има нещо вярно в това, че е важно отначало детето да засуче правилно на гърда.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 249
Аз раждах в 1АГ и това,което със сигурност знам е, че масово дохранват бебетата с адаптирано мляко.Родих едро бебе, засука успешно още от първия ден и въпреки това са му давали допълнително.Побеснях,като разбрах ooooh!

Това пък кога е ставало? Нали бебето е с теб непрекъснато? Или говориш за секцио?

И аз раждах в Св. София. Много е важно категорично да заявиш какво точно искаш и съм сигурна, че ще уважат искането ти. Бебето е твое и трябва да им го покажеш. На мен ми го дадоха веднага след измерване и обличане. Дори идваха в стаята, за да го сменят и ме питаха дали могат да го вземат за това Peace.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 249
malejna, сега прочетох последния ти постинг. Не се натъжавай. Има светлина в тунела и със сигурност можеш да получиш това, на което държиш. Може би разказа ми ще ти е от полза: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=192755.0

# 18
  • Мнения: 1 924
Аз раждах в 1АГ и това,което със сигурност знам е, че масово дохранват бебетата с адаптирано мляко.Родих едро бебе, засука успешно още от първия ден и въпреки това са му давали допълнително.Побеснях,като разбрах ooooh!

Това пък кога е ставало? Нали бебето е с теб непрекъснато? Или говориш за секцио?



Не , за нормално раждане.Давали са му добавка в първия ден,когато не беше постоянно при мен, а само в часовете им за кърмене.После бебето беше в стаята при мен почти постоянно(освен когато идваха да ги взимат за тоалет).

# 19
  • София
  • Мнения: 2 249
Аз раждах в 1АГ и това,което със сигурност знам е, че масово дохранват бебетата с адаптирано мляко.Родих едро бебе, засука успешно още от първия ден и въпреки това са му давали допълнително.Побеснях,като разбрах ooooh!

Това пък кога е ставало? Нали бебето е с теб непрекъснато? Или говориш за секцио?



Не , за нормално раждане.Давали са му добавка в първия ден,когато не беше постоянно при мен, а само в часовете им за кърмене.После бебето беше в стаята при мен почти постоянно(освен когато идваха да ги взимат за тоалет).

Трябвало е изрично да им кажеш, макар че най-сигурно е, ако е при теб през цялото време.

# 20
  • Мнения: 1 924
Трябваше, но истината е, че не ми е хрумвало,че биха го дохранвали.
А и с колко нелюбезни акушерки се сблъсках там,... но това е друга тема.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 249
Интересно ми е да споделите, дали когато бебето, които е засукало веднага след раждането майката не е имала проблеми с разраняване на гърдите? И дали ако бебето е било дохранвано преди да го дадат на майката е имало такива проблеми?
Имах проблеми със зърната, въпреки скорошното засукване, но причината беше къса юздичка на езичето.

# 22
  • Мнения: 829
Iva_D, разказът за раждането на момченцето ти е наистина затрогващ и вдъхва кураж и надежда! Благодаря ти за споделянето! Аз за жалост с 2-годишен юнак, който сама си гледам, нямам много време и възможност да нетствам и да се ограмотявам за разните му "нестандартни" от бг-гледна точка методи и практики, така че едва ли ще знам в такива подробности какво точно да си искам и как да го направя максимално естествено, по начина, по който ти си успяла, но ще направя каквото е по силите ми.

другото е, че доФторката, с която вече имам уговорка (при нея раждах първия път и не ми се сменя сега накрая), е доста по-традиционалистка в сравнение с Григорова, както ти я описваш, но ще видим!

Ще си искам пък,  Mr. Green, да ми дадат бебето на гърдата след като го измият и облекат, явно това е напълно постижимо  Naughty. Дано всичко мине добре, да няма усложнения, другото ще го нагодим някак!  Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 2 249
Ще си искам пък,  Mr. Green, да ми дадат бебето на гърдата след като го измият и облекат, явно това е напълно постижимо  Naughty. Дано всичко мине добре, да няма усложнения, другото ще го нагодим някак!  Grinning
Да, покажи им, че знаеш какво искаш Sunglasses!
Леко раждане и прекрасен старт с малкото човече ти пожелавам!

# 24
  • Мнения: 3 205
Родих секцио с пълна упойка. Иво ми го дадоха на другата сутрин да си стои при мен, иначе и преди това ми го донесоха, но на мен не ми беше до кърмене тогава (имах една система с окситоцин, още скърцам със зъби от болка като се сетя). Ако ми го бяха дали за кърмене, докато бях със системата, просто нямаше да съм в състояние нито да се зарадвам, нито въобще да се оправя с него.
Не са му давали добавка, не сме имали проблеми с кърменето - засука правилно и хищно от първия път. Рагади, препълване, бучки са ми непознати неща. Според мен си е и до бебе, някои деца иимат по-добре развит сукателен инстинкт от други.

# 25
  • Мнения: 4 242
За сина няма да разказвам понеже беше много отдавна а и в провинцията.
Дъщеря си закърмих на четвъртия час след раждането и то по мое настояване, ако зависеше от тях щяха да ми я доведат чак на следващия ден понеже раждането било много тежко. При това положение заявих че отивам в детска стая да си я кърмя и те склониха да ми я дадат. Поисках си я веднага след раждането, но ми отказаха категорично понеже имаше проблеми.
Дано постигнеш това което искаш! Peace

# 26
  • Мнения: 344
Аз раждах в Майчин дом.След процедурите след раждането ми я взеха да я сложат на кислород.Чак на другия ден ми я дадоха.Дадоха ми и добавка за да я нахраня.Едно денонощие не е била при мен а през това време са я хранили с добавка. SadКато си я взех аз все още нямах нищо но на другия ден ми дойде кърмата и за моя радост бебка засука.Отначалото не искаше и се изплаших че няма да иска да суче. SadНаблюдавах как процедират с другите бебчета.Майките като родят и си отидат по стаите си кърмят децата.На първия ден не им дават нито вода нито добавка.Вече от втория ден им се полага вода а чак като мине педиатърката преценява дали е нуждна добавка.Ето защо бебетата намаляват теглото си.Особено ако нямаш кърма. Sad

# 27
  • Мнения: 133
Аз раждах първвта щерка в САЩ, втората в Германия. И в двата случая се кърмихме за пръв път горе-долу най-много 1 час след раждането....И това дето една от мамите пише че било трудно защото нямало още кърма не е вярно, има коластра която е много хранителна....

# 28
  • Pb
  • Мнения: 1 183
малко оф:
Благодаря на Malejna за тематаи мен мн. ме глождеше този въпрос и на всички момичета за напътствията и съветите.  Hug

# 29
  • Мнения: 236
По-добре да губят тегло, както е нормално в първите няколко дена, отколкото да го натъпкат с АМ, докато майката си мисли 4е няма кърма. И аз съм съгласна 4е коластра има и е много хранителна и бебето определено няма да умре от глад ако сму4е коластра 2-3 дена докато слезе кърмата.  Аз имах късмета да се размина само с препълване на гърдите първата седмица и сухи зърна. Мазах се с Лансинох, много ми помогна, а бебка като се нау4и да цоцка, изпи млякото и гърдите ми спаднаха до нормалното.

Общи условия

Активация на акаунт