Проблем със щитовидната жлеза

  • 131 685
  • 367
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Ами трябва да пия 1 седмица половин таблетка Еутирокс (мисля, че е 50мг) и после цяла - 100. Аз се интересувах най-вече за кръвното. Силно се надявам да ми се нормализира, ама дали ще стане много бързо...

# 76
  • Варна
  • Мнения: 917
Insatiable, искам да те попитам коя ти е ендокриноложката във Варна?

# 77
  • Мнения: 13 829
Ами трябва да пия 1 седмица половин таблетка Еутирокс (мисля, че е 50мг) и после цяла - 100. Аз се интересувах най-вече за кръвното. Силно се надявам да ми се нормализира, ама дали ще стане много бързо...

Да, кръвното се нормализира, сърцебиенето изчезва, треперенето на ръцете, засиленото изпотяване, нервността... Я, колко екстри сме си имали ooooh!

За колко бързо, не си спомням, но ще стане Peace Щом си взела нужните мерки.

ПС. И аз сама се насочих към изследване на жлезата. След няколко месечен гърч и всякакви изследвания, му казах Rolling Eyes на доктора какво ми е!

# 78
  • Мнения: 94
Luminary,

Сарджева е моята ендокриноложка. Защо? Казват, че е добра, но..не знам доколко е така..
Засега и помагам и и давам жокери за изследвания, дози..колкото и смешно да звучи..  Joy hahaha newsm78

# 79
zdraveite,imam xa6imoto i az,predi 9 meseca tsh be6e 14,2  ;sled 3 meseca stana 7,a sega pak e 14,2 ,sled kato prez cqloto vreme piq xormona.polu4ix i bodeji v sarceto.polu4avam i pristapi na zadu6avane.nqma li da ima svar6vane tova?

# 80
  • Мнения: 94
eindjalin,

явно след 3месечния спад са ти променили дозата и може би е била недостатъчна и си възстановила нивото? Кажи на ендокринолога си какви са ти оплакванията, ако не може да ги оправи, смени го!  bouquet

# 81
  • Мнения: 274
Аз си пия предписаната доза и усещам в себе си направо невероятна промяна! Явно е налучкала дозата леля докторка! Това, което се чудя е, че тази болест може да се стопира (да се добавя необходимото количество хормон в организма). Това обаче означава ли, че симптомите и и проблемите предизвикани от нея ще изчезнат или ще напомнят за себе си?!

# 82
  • Мнения: 62
Аз ти писах на лични, но и тук да ти кажа за мерните единици... mkIU/ml и mIU/L e едно и също.
Хипотиреоидизмът се свързва с високи нива на TSH и ниски такива на FT4, обикновено. Виж тази табличка за повече информация.

P.S. Не съм привърженик на лечебното гладуване... Но всеки сам прави избора си. Успех, стискам ти палци да се почувстваш скоро по-добре Simple Smile

Здравей
Като говорим за стойностите на TSH съм малко притеснена.Днес получих изследванията на щитовидната жлеза и резултатът беше TSH 4,57 при граница 4,67.FT4  и  FT3 са нормални.Лекарката каза,че засега няма място за притеснение. Сега се чудя дали това обяснява ужасната,бърза уморяемост,която чувствам напоследък (всъщност от началото на лятото) или е по-скоро проблем на нервна почва,както твърди GP-то? newsm78

# 83
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 861
Аз ти писах на лични, но и тук да ти кажа за мерните единици... mkIU/ml и mIU/L e едно и също.
Хипотиреоидизмът се свързва с високи нива на TSH и ниски такива на FT4, обикновено. Виж тази табличка за повече информация.

P.S. Не съм привърженик на лечебното гладуване... Но всеки сам прави избора си. Успех, стискам ти палци да се почувстваш скоро по-добре Simple Smile

Здравей
Като говорим за стойностите на TSH съм малко притеснена.Днес получих изследванията на щитовидната жлеза и резултатът беше TSH 4,57 при граница 4,67.FT4  и  FT3 са нормални.Лекарката каза,че засега няма място за притеснение. Сега се чудя дали това обяснява ужасната,бърза уморяемост,която чувствам напоследък (всъщност от началото на лятото) или е по-скоро проблем на нервна почва,както твърди GP-то? newsm78

според мен има проблем. при моите първи изследвания TSH беше 3.68 при граници 0,27 - 4,20.
след месец на Еуторокс TSH е 1,31. четох, че нормалните стойности са около 1.
и моето GP беше твърдо убедено,че умората и всичко останало е на нервна почва. но не би #2gunfire

# 84
  • Мнения: 667
Аз си пия предписаната доза и усещам в себе си направо невероятна промяна! Явно е налучкала дозата леля докторка! Това, което се чудя е, че тази болест може да се стопира (да се добавя необходимото количество хормон в организма). Това обаче означава ли, че симптомите и и проблемите предизвикани от нея ще изчезнат или ще напомнят за себе си?!
Ами то излекуване няма,  целта на лечението е премахване на неприятните симптоми.

lisa_sf, като нови, по-актуални стойности са приети стойности на TSH до 2,5.  Тази стойност би могла да се тълкува като скрито заболяване, не мога да кажа обаче, дали трябва да се предприеме нещо, все пак другите ти хормони са в норма. Така че, мисля, че консултация с друг лекар е необходима

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Да ви кажа пък при мен как се развиха нещата. Първо TSH ми беше 42. След 1 месец Eutirox си направих изследване и сега съм под нормата - 0.16. Това на нищо не прилича! Докторката каза да намалим дозата. Е, хубаво, ама възможно ли е това! Толкова бързо да се промени този TSH. Вече си мисля, че първото ми изследване е било фалшиво, сякаш са объркали мястото на запетайката. Преди с високото TSH пълнеех, сега пък ми пада косата. Кога ще уцелим точната дозировка, не знам.

# 86
  • София
  • Мнения: 4 578
Да ви кажа пък при мен как се развиха нещата. Първо TSH ми беше 42. След 1 месец Eutirox си направих изследване и сега съм под нормата - 0.16. Това на нищо не прилича! Докторката каза да намалим дозата. Е, хубаво, ама възможно ли е това! Толкова бързо да се промени този TSH. Вече си мисля, че първото ми изследване е било фалшиво, сякаш са объркали мястото на запетайката. Преди с високото TSH пълнеех, сега пък ми пада косата. Кога ще уцелим точната дозировка, не знам.
И моята коса пада, напоследък - много. TSH ми беше преди 2 месеца 0.0000, сега е 0.0081. Ама аз съм с хиперфункция на жлезата newsm78.

# 87
  • Мнения: 13 829
Рepvaneva, по колко Еутирокс пиеш? С каква доза започна?
По принцип се започва с ниска доза, постепенно се увеличава и се правят няколко контролни изследвания. Поне в началото, докато се натамъни точно. После трябва да са две на година. Но кой ти ги прави!?
Нищо чудно и да е било сгрешено нещо. Ние сме патили от грешно изследване на дъщеричката.

# 88
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 861
Да ви кажа пък при мен как се развиха нещата. Първо TSH ми беше 42. След 1 месец Eutirox си направих изследване и сега съм под нормата - 0.16. Това на нищо не прилича! Докторката каза да намалим дозата. Е, хубаво, ама възможно ли е това! Толкова бързо да се промени този TSH. Вече си мисля, че първото ми изследване е било фалшиво, сякаш са объркали мястото на запетайката. Преди с високото TSH пълнеех, сега пък ми пада косата. Кога ще уцелим точната дозировка, не знам.

повишена или понижена функция на щитовидната жлеза имаш?

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Е, все не мога да си публикувам отговора по различни причини.
Ами аз пих Еутирокс 10 дни по 1/2 табл . от 100мг. После 20 дни - по 1 табл. За това време ТСХ ми се промени от 42 на 0.16. Сега ми намалиха малко дозата - събота и неделя пия 1/2 табл., другите дни - по1. След 2 седмици отново ще си правя контролно изследване. Колко ли време е необходимо да се натъкми дозата? Междувременно имам косопад и за 1 месец напълнях с 3 кг. Лекарката каза, че е нормално, но мен никак не ме успокоява. Вие какво правите срещу тези неприятни последици. Аз започнах едни таблетки за укрепване на косата, но ме е страх, че от тях още повече ще напълнея, защото са всъщност витамини. Дали са временни тези явления или така ще си карам, както и ще пия Еутирокс цял живот. Някой ако има опит, да каже!

Общи условия

Активация на акаунт