обидно,грозно,долнопробно....

  • 6 311
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 723
...Покажи му ,че вече ти определяш правилата,а не той.
Подкрепям това мнение и важното е, че всичките ти близки,
които са били свидетели на случката ще те подкрепят.
А няма нищо по- важно от това- близките ти да са зад тебе...  Hug

Това, че са били пияни не може да ги оправдае по никакъв начин...

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
А защо всъщност е бил поканен, след като вече не сте заедно?

# 32
  • Мнения: 1 172
Добре де, доколкото схващам неговите изисквания са само за ограничаване на контакта между сегашния ти приятел и детето ви. Това по никакъв начин не противоречи на поведението му на този празник. Натиска се зад теб (забележи, не ПРЕД теб), и вероятно въобще не цели ТИ да го забележиш и т.н.
А семейството ти наясно ли е, че има друг мъж в живота ти?
Нещо ми се струват много странно егоистични твоите твърдения - развеждаме се по моя вина, нося си последствията, но той не може да се държи така, каним го на семейния празник (като какъв?) и се ядосваме на поведението му. Най-добре е да си изясните отношенията, да сложите някакви рамки и да спазвате така уговорените правила. "Покажи му, че ти определяш правилата" е прекалено наивно. Правилата трябва да ги определите заедно, за да ви изнася и на двамата да ги спазвате. Иначе какъв е слисъла от всички тези уговорки?

P.S. От начина, по който говориш за сервитьорката, оставам с впечатление, че не поведението му на празника те е вбесило, а факта, че е точно с НЕЯ. Иначе защо тя ще е боклук, при положение че вие сте разделени и той проявява интерес към нея? Мисля, че собственическото ти чувство към все още законния ти съпруг ти идва в повече.

# 33
Защо е постъпил така твоят мъж пред всички. Ако е било нарочно, какво прави, отмъщава ли си?

# 34
  • Мнения: 3 835
Щях да си кажа"ЕБАСИ ПРОПАДНАЛИТЕ БОКЛУЦИ!" и да не обръщам внимание,а аз съм живяла и съм ги имала за приятели ТЕЗИ БОКЛУЦИ,имала съм имдоверие и най-лошото ще трябва пак да ги виждам ,за това ми е адски обидно....

Като мине време и се успокоиш, ще разбереш, че всъщност са ти направили услуга. Бившият ти, сам се е представил що за стока е, а на барманката надали си струва да й обръщаш толкова внимание. Както сама казваш, дали са ти коз в ръцете, използвай го.  bouquet

Няма такова нещо като невзимане на страна.

Абсолютно съм съгласна, дори мълчанието е взимане на страна. Peace

# 35
  • Мнения: 4 447
Мисля, че ревнуваш.
Аз на твое място бих се почувствала по подобен начин, само ако имам чувства към все още настоящия си съпруг.
Ако не - не бих го оставяла да се разпорежда с моите действия и да търпя забрани от сорта на посочените от теб.

Не е ревност,ако беше по друго време,някъде си ....хич не ми пука.Но точно на ТОЗИ ден,на НАШИЯ празник,в НАШЕТО заведение,пред НАШИТЕ семейни приятели(основно на родителите и зет ми),пред РОДИТЕЛИТЕ МИ....за каква ревност говорим.А иначе да ми поставя условия и изисквания има право...раздялата ни е по моя вина-не съм вода ненапита и не го крия.

Ясно.
Според мен си връща. Мхм. Направил го е с първата под ръка.... дет се вика. И бая се е изложил. За ТОВА си ядосана. Постъпката му е непристойна.

А твоята обида, ярост и т.н. е от ревност. Ако не го обичаше и нямаше чевства хич нямаше да ти пука кой какво е направил или казал. Аз самата съм много ревнива, понякова стигам до ... крайности и знам, повярвай, ти все още обичаш бащата на детето си.

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 10:19 от anche_mamche

# 36
  • Мнения: 4 841
Добре де, доколкото схващам неговите изисквания са само за ограничаване на контакта между сегашния ти приятел и детето ви. Това по никакъв начин не противоречи на поведението му на този празник. Натиска се зад теб (забележи, не ПРЕД теб), и вероятно въобще не цели ТИ да го забележиш и т.н.
А семейството ти наясно ли е, че има друг мъж в живота ти?
Нещо ми се струват много странно егоистични твоите твърдения - развеждаме се по моя вина, нося си последствията, но той не може да се държи така, каним го на семейния празник (като какъв?) и се ядосваме на поведението му. Най-добре е да си изясните отношенията, да сложите някакви рамки и да спазвате така уговорените правила. "Покажи му, че ти определяш правилата" е прекалено наивно. Правилата трябва да ги определите заедно, за да ви изнася и на двамата да ги спазвате. Иначе какъв е слисъла от всички тези уговорки?

P.S. От начина, по който говориш за сервитьорката, оставам с впечатление, че не поведението му на празника те е вбесило, а факта, че е точно с НЕЯ. Иначе защо тя ще е боклук, при положение че вие сте разделени и той проявява интерес към нея? Мисля, че собственическото ти чувство към все още законния ти съпруг ти идва в повече.

Много мъдро и премерено изказване! Лейди, надявам се като се поуспокоиш малко да го оцениш. Успех!

# 37
  • Мнения: 620
Добре де, доколкото схващам неговите изисквания са само за ограничаване на контакта между сегашния ти приятел и детето ви. Това по никакъв начин не противоречи на поведението му на този празник. Натиска се зад теб (забележи, не ПРЕД теб), и вероятно въобще не цели ТИ да го забележиш и т.н.
А семейството ти наясно ли е, че има друг мъж в живота ти?
Нещо ми се струват много странно егоистични твоите твърдения - развеждаме се по моя вина, нося си последствията, но той не може да се държи така, каним го на семейния празник (като какъв?) и се ядосваме на поведението му. Най-добре е да си изясните отношенията, да сложите някакви рамки и да спазвате така уговорените правила. "Покажи му, че ти определяш правилата" е прекалено наивно. Правилата трябва да ги определите заедно, за да ви изнася и на двамата да ги спазвате. Иначе какъв е слисъла от всички тези уговорки?

P.S. От начина, по който говориш за сервитьорката, оставам с впечатление, че не поведението му на празника те е вбесило, а факта, че е точно с НЕЯ. Иначе защо тя ще е боклук, при положение че вие сте разделени и той проявява интерес към нея? Мисля, че собственическото ти чувство към все още законния ти съпруг ти идва в повече.

Поканен е от уважение към него от страна на роднините ми,което той потъпка.Малко ме интересува с коя точно,само че си има други места и друго време.Не ми се изпада в подробности,казах вече,че има основание да поставя условия,всъщност имаШЕ,нищо наивно няма,напротив като цяло ситуацията е ужасно сложна.
Да всички знаят,че има друг мъж в живота ми,аз постъпих достойно в това отношение.
А сервитьорката е правила подобни боклучави изпълнения само до преди месец пак пред очите ни,с готвача в кухнята на заведението докато са на работа ....може би заслужава поклон и уважение според теб newsm78

# 38
  • Мнения: 804
Лейди, миличка.Напълно те разбирам и се поставям на твое място. Сигурно е много неприятно,но всички тук са прави - изложил се е той.

Добре де, доколкото схващам неговите изисквания са само за ограничаване на контакта между сегашния ти приятел и детето ви. Това по никакъв начин не противоречи на поведението му на този празник. Натиска се зад теб (забележи, не ПРЕД теб), и вероятно въобще не цели ТИ да го забележиш и т.н.
Но го прави пред НЕЙНОТО СЕМЕЙСТВО,в ТЯХНОТО заведение.Все пак трябва да спазва някакво благоприличие. Не стига,че е поканен от кумова срама,ами и се прави на интересен.А алкохола не е оправдание.
За сервитьорката си права,Лейди. Оставете я и се дръжте с нея като изтривалка. Ако има някакво достойнство и поне малко мозък в главата си-сама ще се махне.

# 39
  • Мнения: 4 447
Лейди, миличка.Напълно те разбирам и се поставям на твое място. Сигурно е много неприятно,но всички тук са прави - изложил се е той.

Добре де, доколкото схващам неговите изисквания са само за ограничаване на контакта между сегашния ти приятел и детето ви. Това по никакъв начин не противоречи на поведението му на този празник. Натиска се зад теб (забележи, не ПРЕД теб), и вероятно въобще не цели ТИ да го забележиш и т.н.
Но го прави пред НЕЙНОТО СЕМЕЙСТВО,в ТЯХНОТО заведение.Все пак трябва да спазва някакво благоприличие. Не стига,че е поканен от кумова срама,ами и се прави на интересен.А алкохола не е оправдание.
За сервитьорката си права,Лейди. Оставете я и се дръжте с нея като изтривалка. Ако има някакво достойнство и поне малко мозък в главата си-сама ще се махне.

О, да определено. И аз бих постъпила така. Бих я направила луда, сама да си говори, така,че сама да си иде.

# 40
  • Мнения: 4 585
Що? Нека ходи там, се ще направи някъв оборот. Минало.

# 41
  • Мнения: 1 425
Може по закон да не сте разделени, ама де факто сте си разделени. Човека има право да си обарва която иска. Нямаш никакво основание да му държиш сметка. Особено ако вината за развода е твоя.
Ако не те кефи - не го кани друг път.
Ти какво очакваш  - да влезе в манастир ли?

# 42
  • Мнения: 4 447
Може по закон да не сте разделени, ама де факто сте си разделени. Човека има право да си обарва която иска. Нямаш никакво основание да му държиш сметка. Особено ако вината за развода е твоя.
Ако не те кефи - не го кани друг път.
Ти какво очакваш  - да влезе в манастир ли?

Типично мъжко изказване   bash.

# 43
  • Мнения: 750
 anche_mamche, тихичко... Човекът има позиция.

# 44
  • Мнения: 1 400
Може по закон да не сте разделени, ама де факто сте си разделени. Човека има право да си обарва която иска. Нямаш никакво основание да му държиш сметка. Особено ако вината за развода е твоя.
Ако не те кефи - не го кани друг път.
Ти какво очакваш  - да влезе в манастир ли?

То стана ясно, че не очаква да влезе в манастир, но обидата, огорчението и ...яростта й са обясними. Няма никакво значение кой е виновен за раздялата. Винаги съм казвала, че за да се стигне до там - вината е и у двамата. И да - щом той си позволява да й държи сметка, значи и тя има това право.
Лейди, не поемай цялата вина, защото съм убедена, че едва ли е така. Ако всичко при вас е било наред, надали щеше да търсиш другаде това, което явно ти е липсвало.
Ключовата фигура в цялата работа според мен е детето. Щом той е поставил някакви условия, редно е да се съобразява и той с тях. Ясно е, че и занапред ще поддържате контакти (заради малкото човече) и тая му постъпка и то пред теб, дядото, бабата и останалата част от семейството на детето подронва авторитета му като родител и човек - така ги виждам аз нещата. Не е лошо да поговориш с него на тая тема. Благоприличие наистина трябва да се спазва заради мъничкото човече, но  и от двамата! Е, естественно, ако искате да имате някакви нормални, човешки отношения след раздялата... В името на общото ви дете.
За кумата и сервитьорката не ми се коментира. На първата вероятно й е много трудно , почувствала се е неловко и в незнаенето си как да реагира е постъпила... не добре. Втората пък явно е достатъчно ограничена щом си позволява да не проявява уважение към тези , които й дават хляба - покажи й го!
И не на последно място - говори, говори, говори с него! Изяснете си всичко, трябва, колкото и да е трудно. За да се избегнат всички ония грозни неща (като описаното от теб) и така нареченият....развод по български Tired.

Стискам ти палци и ти желая успех!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт