Мъж без инициатива? Изморих се!

  • 9 327
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И моят е безинициативен ... ако не му казвам какво да прави и как да го прави е загубен  Laughing

# 61
  • Мнения: 2 356
  Много жени правят тази грешка в началото - "спортистка, общественичка и красавица", както пише в една книга. Като се поуморят теглят майната на прозорците, отварят една ледена бира  и нещата си идват на мястото. И аз в началото го давах голяма отличничка и правех всичко. Той само ходеше на работа. Един ден каза, че вечерята била безсолна. Това му беше последната топла вечеря. Разбра, че ютията е на ток, къде е копчето на пералнята, че имаме печка и прочие. Аз пък разбрах, че мъжът ми е много готин, но не владее телепатия. Такива ми ти работи.

# 62
Моя мъж е супер,помага ми и гледа децата.Въобще немога да се оплача.Егати жените,все мрънкат,оплакват се и все са недоволни,ако бях един мъж и на мен щяхте да ми убиете инициативата.

# 63
  • Мнения: 215
Моя мъж е супер,помага ми и гледа децата.Въобще немога да се оплача.Егати жените,все мрънкат,оплакват се и все са недоволни,ако бях един мъж и на мен щяхте да ми убиете инициативата.

Де го намери?  Grinning Да не би ти да си неинициативната?  Joy

# 64
Моя мъж е супер,помага ми и гледа децата.Въобще немога да се оплача.Егати жените,все мрънкат,оплакват се и все са недоволни,ако бях един мъж и на мен щяхте да ми убиете инициативата.

Де го намери?  Grinning Да не би ти да си неинициативната?  Joy
Непозна LaughingАз съм много организирана  и дейна жена.Мъжът ми два дена работи,два дена почива,когато той почива аз ходя на работа,а той гледа децата,каката ходи на градина,но малката на есен ще я вземат в яслата,така че му се налага и да шета и да гледа децата,справя се перфектно.

# 65
  • Мнения: 215
Моя мъж е супер,помага ми и гледа децата.Въобще немога да се оплача.Егати жените,все мрънкат,оплакват се и все са недоволни,ако бях един мъж и на мен щяхте да ми убиете инициативата.

Де го намери?  Grinning Да не би ти да си неинициативната?  Joy
Непозна LaughingАз съм много организирана  и дейна жена.Мъжът ми два дена работи,два дена почива,когато той почива аз ходя на работа,а той гледа децата,каката ходи на градина,но малката на есен ще я вземат в яслата,така че му се налага и да шета и да гледа децата,справя се перфектно.

 Peace Поздравления   bouquet

# 66
Моя мъж е супер,помага ми и гледа децата.Въобще немога да се оплача.Егати жените,все мрънкат,оплакват се и все са недоволни,ако бях един мъж и на мен щяхте да ми убиете инициативата.

Де го намери?  Grinning Да не би ти да си неинициативната?  Joy
Непозна LaughingАз съм много организирана  и дейна жена.Мъжът ми два дена работи,два дена почива,когато той почива аз ходя на работа,а той гледа децата,каката ходи на градина,но малката на есен ще я вземат в яслата,така че му се налага и да шета и да гледа децата,справя се перфектно.

 Peace Поздравления   bouquet
Мерси.Има прекрасни мъже,ако ги поощрявате,когато ви помогнат:"Мерси,миличко!"/целувка/,те се радват,че оценявате това което правят и сладващия път се стараят повече./като децата са/Бъдете по-мили с тях и успех  bouquet

# 67
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Според мен проблема не е че мъжете ни са мързеливи. Те просто нямат усет за домакинство и гледане на деца. Изобщо не им минават през ума подобни "дреболии". Като няма сготвено и няма кой да сготви мажат по една филия или поръчват пица и готово. Не всички са под този знаменател, но повечето са точно такива. Изобщо, ама за секунда даже не им минава през ума че трябва да се помете, да се измие пода или да се измият чиниите. И за това не винаги са виновни майките им. Защото моя мъж например много го е юркала майка му. Има две по-големи сестри които са вършили домакинската работа и като са се оженили свекървата е научила мъжа ми да върши какво ли не. До такава степен че като се оженихме ми заяви че е "измил чиниите на живота си и няма да пипне повече мръсна чиния". Като се опънах отиде и купи миялна. А свекървата като го изпусна научи свекъра ми да мие чинии и да чисти. И сега като дойде в къщи и види че мъжа ми се мотае ме пита как така позволявам и започва тя да го командари. кара го даже тестото за кекса да бърка. Така че не винаги е до майката. По-скоро си е до мисленето на мъжа. Той не забелязва никога че прозорците са мръсни. Сяда си насред разпилените играчки и не се замисля да ги прибере. А и мрънкането не навсякъде върви. Като се размрънкам ми заявява щом се чувствам уморена да оставя така нещата и толкова, но да не го занимавам с глупости. Нищо нямало да ни стане от мръсния под, защо да събираме играчките като малкия пак ще ги разхвърля и т.н. и т.н.

# 68
# 69
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Все едно един х** ги е правил ooooh! Даже репликите им са еднакви Tired

# 70
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ами нормално- щом не искаш да се променяш и си с пълното съзнание за това си носиш последствията.
За съжаление в 99% от случаите живота си върви по утвърдени правила- правиш еди какво си- случва се съответното.
Не всички вървят в коловозите, но все пак те са изкопани неслучайно.
Или както казва баща ми- който има брада трябва да има и гребенче да си я реши.

А пък действането напук е най неработещото от всичко възможно- с теб някой не се отнася както трябва и ти караш така. Животът ти се прецаква все повече и повече, ама ти си караш както си знаеш и не се замисляш хич. Все някой трябва да направи крачка за да излезете и двамата от кръга.

не сме се разбрали.  Laughing нейсе  Wink


върШа си го, заЩото знам, 4е е за правене.
така 4е, не мога да разбера заЩо трябва да използвам някакви методи, за да си поеме другият 4овек отговорностите.
Ами приеми че мъжете сме глупави и за много от домашните неща изобщо не се сещаме. И всъщност ще си много близо до истината. Ако ти си мислиш че има нещо за вършене - не мисли че мъжа ти мисли същото. Мъжете мислим по съвсем различен начин. На него това нещо може изобщо да не му прави впечатление.
Ако искаш някой да направи нещо, ако искаш помош за нешо - кажи му го, ама без да се мусиш и да се сърдиш. Мъжете не четем мисли! Ако го направи - ОК.
Ако не го направи - напомни му. Ако пак не го направи - вече имаш повод да се сърдиш.
Тва е което работи.

Ама мъжете  сте наистина нагли  Mr. Green Очевидно се раждате полусляпи, полуглухи и без обоняние защото никога не виждате от каква помощ има нужда жената и от какво се нуждае домът ви. Ние жените сме просто феномени - непрекъснато забелязваме,че вкъщи няма нищо за ядене и някой трябва да напазарува, само ние виждаме какво вкъщи има нужда от ремонт (природата ни е дарила с рентгенови очи за разлика от вас), само ние усещаме,че боклука не търпи отлагане да бъде изхвърлен и само ние не никога не сме твърде изморени за да свършим един милион домашни задължения. Айде да се спрете малко с тия тъпотии за четенето на мисли и мусенето. Имаме пълно основание да се мусим, когато мъжете ни не забелязват какво става около тях (естествено това е само у дома  Mr. Green - навън забелязвате всичко - сякаш ви порастват втори чифт очи на тила)

Дааа. отри4ам категори4но и аз, 4е домакинстването ми е генети4но заложено  Mr. Green
и Пантер, тая историйка ми писна да я слуШам, разказвайте си ги на младите моми4енца, те сигурно Ще се хванат. след 18 години напомняне, повтаряне, натъртване, списък на задълженията и всЕк'ви други манипулационни методи, единственото неЩо, което знам със сигурност е, 4е ако 4овек (мъж? Rolling Eyes Thinking) иска да направи неЩо го прави. ако не, то не е е генетика, не е Марс, не знам ве4е какво оЩе можете да си измислите. а, и оЩе неЩо знам, поне за моя мъж: ако искам да свърШи неЩо, трябва да действам като командир. тогава е вси4ко ясно и се върШи.

както и да е де, аз съм си разреШила проблема : като не иска да помага, плаЩа на жена за тези работи. Laughing аз съм приклЮ4ила с изявите си като уондър умън.  Peace

# 71
  • Мнения: 1 425
Дааа. отри4ам категори4но и аз, 4е домакинстването ми е генети4но заложено  Mr. Green
Винаги има изключения. Има жени който са ужасни домакини, има и мъже които се справят много добре с домашните задължения. Има жени които мразят деца, има мъже които обожават деца, много добре се справят с тях и са отлични начални учители.
Изключенията само потвърждават правилата.
И ако искаш можеш да отречеш, че само жените могат да раждат - ама това няма да промени реалността. А думите ти след това по-скоро подкрепят моето мнение.

# 72
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Дааа. отри4ам категори4но и аз, 4е домакинстването ми е генети4но заложено  Mr. Green
Винаги има изключения. Има жени който са ужасни домакини, има и мъже които се справят много добре с домашните задължения. Има жени които мразят деца, има мъже които обожават деца, много добре се справят с тях и са отлични начални учители.
Изключенията само потвърждават правилата.
И ако искаш можеш да отречеш, че само жените могат да раждат - ама това няма да промени реалността. А думите ти след това по-скоро подкрепят моето мнение.

обЩи приказки са това, Ше знаеШ Laughing
пак Ще повторя : големи хора сме и е редно да си поемем задълженията без разни "генети4ни" извинения. когато се съжителства, всеки се приспособява към положението, нали така? както аз съм се приспособила и уважавам неговите желания и претенции, така би трябвало и той да успее да го направи. както аз съм се нау4ила да върШа някои работи, така и той може да се нау4и. въпрос на уважение и отноШение. всякакви биологи4но следствени при4ини са вятър работа.

освен ако не реШим да приемем, 4е една голяма 4аст от мъжете са безмозъ4ни съЩества (да не кажа по_силна дума Laughing), Щото това е единствената основателна при4ина, за да не нау4иШ неЩо. не говорим за ядрена физика, все пак.

# 73
  • Мнения: 1 425
Безмозъчните същества са достатъчно много и от двата пола.
Биологичните фактори не са вятър работа.
Въпроса не е в невъзможността - въпроса е в наклонността. А иначе всеки трябва да си приспособява към партньора - с това съм съгласен.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 352
Jaime, изкефиха ме изказванията ти.  Peace За съжаление си абсолютно права за всичко.
Аз за жалост не мога да се правя на шут и непрекъснато да търся деликатен начин по които да казвам очевидни неща, като например това че 2 плочки в банята чакам вече 2-ра година да се залепят. Една приятелка онзи ден ме попита - "ама що го чакаш, я си ги залепи сама"  Mr. Green Е добре де, ако почна и плочките да си лепя сама, освен всичко останало което върша, за кво ми е този мъж, за хубост ли?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт