учителски протести

  • 18 225
  • 524
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 811
Хайде неговори смешки.Точно пък тези във ВУЗ-ете взимат предостатъчно.Има един в ИУ,на когото колегите му казват" Г-н 15000".Там има лекторски и какви ли още не.Да не говорим,че ходят да четет лекции и по други университети,от което си докарват доста.

Какви още?
Колко се заплаща един лекторски час?
Престъпление ли е да ходят да четат в други университети?
Колко мислиш, че си докарват от лекции?
Знаеш ли, че това ходене по други университети си е дейност за "Бог да прости"?
Знаеш ли, че го вършат от жив ентусиазъм?

# 466
  • Мнения: 599

Знаеш ли, че това ходене по други университети си е дейност за "Бог да прости"?
Знаеш ли, че го вършат от жив ентусиазъм?
[/quote]


Ааааа,от ентусиазъм било,а не за пари.Незнзм за кои доценти и професори говориш,ноаз такива бедни или мизерстващи не съм виждала,което не е лошо.Работят хората,учили са,заслужават си парите,ама престанете да изкарвате всички преподаватели като жертви,и доктори,и там разни...Всички седяха и мълчаха в продължение на 17г.,докато разграбваха държавата,а сега са се сетили да искат сметка.Еми няма пари в нашата държава това не го ли разбрахте?Откъде да ви ги вземат,като всичко окрадоха.Късно сте се сетили.

# 467
  • Мнения: 4 392
Не мога да повярвам, с каква злоба и неприязън, че и завист (За що бре?! #Crazy  За 200те лева ли?)говорят някои, когато става дума за учители..
Работили на частно. Ами ще работят, какво да правят? От много хубаво ли е? Защото държавата и обществото  се изплюват отгоре им!! И те деца имат, и те гърла хранят..
И не гледайте в чуждата копаня! Признак на лоша култура е. Peace

# 468
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Абе хора какво ви интересува частния бизнес на преподавателите. Вие май много взехте да изтрещявате от жегата. Дайте да спрем да плещим глупости а? Направо се чудя от къде ви идат тия въпроси. Съобразил се човека има си фирма. Има това право. Ще си я работи.
Въпроса е принципен. 200лв са нищожна заплата за високо квалифициран труд. Това са 5 години до магистратура и 1 година педагогика. Срамно е. Както и при лекарите. Частен бизнес никой не им забранява и това си е тяхно право. Дали имат или не, не е ваша работа. Стига се роптали срещу това. Дайте да сметнем колко пари взимат половинките им и да решим дали трябва да им се вдигат заплатите  Grinning
С риск да разсърдя някого, виждала съм 13-15 годишни които ме отвращават с поведение. Чудя се кой нормален ще ги учи на нещо. На тях им липсват първите 7 годинки. Познавам преподаватели именно на такива ученици. И ги съжалявам. Тези хора имат потенциал, а срещу тях стоят "ученици" и се чудят защо дремят в училище. А сега ми кажете кой е виновен. Преподавателя защото не се прави на шут да ги зарадва, или родителя, който не е научил детето си какво е уважение. Не го е научил, че то е в училище, не да си увива времето, а да научи нещо. И като му пишат двойката, не му казва да си налегне парцалите, а че даскалицата е тъпа. Така, че чесано казано системата ни е смотана, ама не само учителите трябва да протестират, а и родителите.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 13:03 от Sesana

# 469
  • Мнения: 211
Не мога да повярвам колко простащина се изприказва в тази тема!!! Не гледайте в чуждата паница наистина! Гледайте си своята! Никой не е толкова велик, че да съди хората, които я давали частни уроци, я работели извънредно! Какво ви касае вас?! И все едно и някои от вас не го правят!
Не мога да повярвам в какво сме се превърнали! В озлобени скрънзи! До къде сме стигнали, улисани да виним все някого! Виновни са управниците, цялат държава, но първопричината сме ние - народът! Защото не знаем как да си поискаме, не знаем дори какво искаме! Защото винаги ще гледаме да се изакаме (извинение) на чуждата постеля, вместо да гледаме собствената си! Защото никога няма да застанем като единна нация и да свалим правителството, щом толкова не сме досолни. Но, не! Депутатите и министрите, а и децата им ще си карат мерцедесите с червените номера, ще продължават да блъскат майки с деца и да изчезват безнаказани! Защото ние сме виновни! Защото една стачка като хората не можем да направим! Защото все ще се намерят количество озлобени хора, които ще ги прецакат! "От своите"..
Имам частни наблюдения върху Гърция: там веднъж строителните работници стачкували заради ниски заплати. И се вдигнали абсолютно всички строители и тръгнали да обикалят из атинските улици. И ако видели някой да "изневерява" на стачката, да работи тоест, го сваляли и го пребивали! Така че, нямало мърдане. Улиците са блокирани, тълпата е огромна и държавата няма избор, освен да им даде каквото искат! Ама щото така се прави! А не като нашия Пирогов! "Ще стачкуваме днес от 2 и половина до  4! Утре ще застанем на улицата от 8 до 9. Да знаете да не минавате оттам!" Еми, съжалявам, така нищо не се постига!
Със здраве на всички!

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 13:11 от September

# 470
  • Мнения: 920
Абе хора какво ви интересува частния бизнес на преподавателите.

Интересува ме дотолкова, че излиза от моя джоб, за да влезе в техния - мнооого дълбок.

Така, че чесано казано системата ни е смотана, ама не само учителите трябва да протестират, а и родителите.

Чесано или нечесано, да. И ние, родителите, имаме какво да кажем.

# 471
  • Мнения: 2 891
...Всички седяха и мълчаха в продължение на 17г.,докато разграбваха държавата,а сега са се сетили да искат сметка.Еми няма пари в нашата държава това не го ли разбрахте?Откъде да ви ги вземат,като всичко окрадоха.Късно сте се сетили.

Извинявайте, ама ми писна на капата от подобни тъпотии!!! Питам се, Вие, мадам, какво направихте и извихте ли глас?

# 472
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Абе хора какво ви интересува частния бизнес на преподавателите.

Интересува ме дотолкова, че излиза от моя джоб, за да влезе в техния - мнооого дълбок.

Така, че чесано казано системата ни е смотана, ама не само учителите трябва да протестират, а и родителите.

Чесано или нечесано, да. И ние, родителите, имаме какво да кажем.
Имаме да. Рухнали училища. Не съобразен материал за изпити. Всяка година все по - скапан учебник. Мизерни стипендии. Ако материала е съобразен с изпитите няма да се налагат частните уроци. А те какво правят задават уроци, които да се взимат, а не влизат в изпитните материали. Но това не зависи от учителите. Безобразни тестове след 7-8 клас. Четох ги хора и са отврат. Но това като цяло няма общо с протестите за заплата. Същото е и с детските градини или ги няма или са съборетини. Общо взето здравната система и образователната са боклук и това е.

# 473
  • Мнения: 599
...Всички седяха и мълчаха в продължение на 17г.,докато разграбваха държавата,а сега са се сетили да искат сметка.Еми няма пари в нашата държава това не го ли разбрахте?Откъде да ви ги вземат,като всичко окрадоха.Късно сте се сетили.

Извинявайте, ама ми писна на капата от подобни тъпотии!!! Питам се, Вие, мадам, какво направихте и извихте ли глас?

Не съм направила нищо, а и не рева,че ми е ниска заплатата,щото аз си я давам.И не обвинявам държавата,че ми е длъжна нещо като вас.Те хората и по-горе ви го казаха-на който не му харесва-не там.И моята специалност не е добре платена и затова съм си направила свой бизнес/неголям/,но достатъчен,за да се чувствам отлично.Трябва и акъл.....

# 474
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
...Всички седяха и мълчаха в продължение на 17г.,докато разграбваха държавата,а сега са се сетили да искат сметка.Еми няма пари в нашата държава това не го ли разбрахте?Откъде да ви ги вземат,като всичко окрадоха.Късно сте се сетили.

Извинявайте, ама ми писна на капата от подобни тъпотии!!! Питам се, Вие, мадам, какво направихте и извихте ли глас?

Не съм направила нищо, а и не рева,че ми е ниска заплатата,щото аз си я давам.И не обвинявам държавата,че ми е длъжна нещо като вас.Те хората и по-горе ви го казаха-на който не му харесва-не там.И моята специалност не е добре платена и затова съм си направила свой бизнес/неголям/,но достатъчен,за да се чувствам отлично.Трябва и акъл.....
Нека всички учители напуснат, с тях и лекарите. Да си отворят по едно магазинче, кафе или друго нещо. Ние ще вземем да измрем глупави. Ама и за това се иска акъл да знаеш....

# 475
  • Мнения: 2 891


Не съм направила нищо....


Благодаря, това ми е достатъчно!

# 476
  • Мнения: 599


Не съм направила нищо....


Благодаря, това ми е достатъчно!


Моля Grinning

# 477
  • София
  • Мнения: 1 077
Колеги, предлагам от есента да спрем работа.
След тази тема мисля, че мизерното заплащане ни е най-малкият проблем.
В крайна сметка наистина от нас зависи душевното здраве и просперитетът на нацията. Ако ние сме болни от мизерия и унижение как да предадем нещо друго?

Призовавам - спрете работа. Говорете с колегите си, знаете, че нашият синдикат е за разстрел, а Янка Такева - начело.
Аз отказвам да работя от есента. Благодаря на всички, които ми отвориха очите.

# 478
  • Мнения: 599
Еми спрете работа и излезте всички на частна практика.Така всички ще са доволни,щото тогава и качество ще има. newsm10

# 479
  • Мнения: 1 811
na_ga, ако те разбирам правилно, учителите, а и никой друг, не трябва да протестира за по-добър начин на живот?
Ако им стигат 300 лева - да учителстват, да лекартват, да шофьорстват,  ако ли не - да се захващат, като теб, с друго.
С търговийка например.
Но в никакъв случай да не обвиняват държавата. Горката тя.
Наистина е грозно.
Не мога да повярвам, че всички вие сте имали лоши или само лоши учители. Че не си спомняте добрите учители и не заставате зад тях...

Повечето сте майки на малки деца.
Не им предавайте тази злоба.

Общи условия

Активация на акаунт