учителски протести

  • 18 221
  • 524
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 920
Е, добре, де, как да наречеш една тъпа и злобна учителка.
Държавата ли е виновна, че е такава или аз.

# 481
  • Мнения: 599
Аз ви предлагам  хем да сте си учители,хем повече пари да взимате.Това става на частно.Аз съм съгласна да си плащам директно на вас примерно,отколкото да ги внасям като данъци в държавата,а те да изчезват в нечии сметки.Това е просто една идея.Защо веднага намирате нещо да се заядете?Незнам дали може да се осъществи,по-вероятно-не,но защо пък да не помечтаем малко,вместо да се дразним.Извинявам се на всички,които съм засегнала по някакъв начин HugИстинското ми мнение е в началото на темата,което подкрепя не само учителските протести.И повече усмивки и майтапи по форумите ще са повече от полза. Peace

# 482
  • Мнения: 4 392
Еми спрете работа и излезте всички на частна практика.Така всички ще са доволни,щото тогава и качество ще има. newsm10
Опитвам се, да си го представя това.. Thinking
 smile3506 Хм, няма да ти хареса. Ще ти се наложи да отвориш не една малка, а няколко по- големи фирми.  Wink

По- евтино ще излезе, да вдигнат заплатите на учителите, сериозно. Laughing

# 483
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз ви предлагам  хем да сте си учители,хем повече пари да взимате.Това става на частно.Аз съм съгласна да си плащам директно на вас примерно,отколкото да ги внасям като данъци в държавата,а те да изчезват в нечии сметки.Това е просто една идея.
Има родители, които не могат да си позволят платено образование за децата си, освен това до 16г то е задължително все още. Тези деца, които не могат да си плащат кой ще ги учи?
Разбирам ентусиазма ти към частния сектор, но там пък е все още днес имаш, утре може да нямаш.

# 484
  • Мнения: 4 392
Аз искам учителите на детето ми да са добре заплатени и мотивирани за работа, да се развиват постоянно и да бъдат поощрявани да се самоусъвършенстват, а не да се чудят как да свържат двата края (образно казано, разбира се. Животът не е само хляб и сирене. Wink ), и по този начин да са изстискани физически и психически, което неминуемо се отразява на качеството на работата им, като въртят частен бизнес или дават уроци в свободното(забележете> свободното, а не излишното!) време.

# 485
  • Мнения: 599
Защо за детска градина можеш да даваш 30-40лв.,а за училище да неможеш.Но тези пари да влизат в самото у-ще и то да решава как да си стимулира преподавателите.И смятам,че тогава ще останат само добрите у-ли.Добре,дайте и вие някакви идеи.

# 486
  • Мнения: 4 392
na_ga , ти ново обществено устройство ли ще откриваш?
Доколкото знам, в цивилизования свят средното образование е безплатно.
Как другите държави могат да отделят за образование, а нашият бюджет вечно не достига? А?
Аз лично не бих имала нищо против символична такса, например. Peace
П.П. Не съм богата, но образованието е приоритет.

# 487
  • Мнения: 3 456
[

.Те хората и по-горе ви го казаха-на който не му харесва-не там.И моята специалност не е добре платена и затова съм си направила свой бизнес/неголям/,но достатъчен,за да се чувствам отлично.Трябва и акъл.....
Мале-еееееее, ти си много зле. Те, учителите заради такива като тебе се надъхват да стачкуват. И кажи ми, моля те като "не им харесва" и отидат "не там", кой ще учителства. Направила си била свой частен бизнес- ами и те затова го правят частния бизнес с уроците, не се ли сешащ.  Ако получават 1000 лв. не мисля, че ще има дефицит на квалифицирани учители.  Имало много некадърни учители. Ами ще има- назначават ги и ги държат , защото кадърните НЕ ИСКАТ да им се ПОДИГРАВАТ със заплата от 200-300 лв.
Аз пък мисля,че учителите са слабохарахтерни. Всяка година уж стачкуват- то вече умално ни станада слушаме за техните стачки и все да не в ущърб на учениците си носят там някакви лентички ( носят, ли не носят ли) и нищо накрая се "прибират" пак в ъгъла и всичко започва по старому. Все пак са интелектуалци- не им приляга да блокирват улиците, като Столичния градски транспорт например. Е, затова Градския транспорт ще взема повече от тях...
Ето сега искат да стачкуват- пак почват запитвания, анкети, проучвания : " Ще ни подкрепите ли"- ами то е ясно като няма кой да гледа децата ни ще ви подкрепим. Вие пак се притеснявате- да не ви обвиним , че постъпвате некоректно, че сте лоши учители, че само ревете за заплати, а не работите.
Бих подкрепила протест на учителите, защото смятам, че само така биха успели да си извоюват по-високи заплати -за мен това има пряка връзка с качеството, което предлагат на детето ми като обучение.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 12:32 от lorka barborka

# 488
  • Мнения: 3 456
Защо за детска градина можеш да даваш 30-40лв.,а за училище да неможеш.Но тези пари да влизат в самото у-ще и то да решава как да си стимулира преподавателите.И смятам,че тогава ще останат само добрите у-ли.Добре,дайте и вие някакви идеи.
Идеята е в заглавието !!!

# 489
  • Мнения: 599
[

.Те хората и по-горе ви го казаха-на който не му харесва-не там.И моята специалност не е добре платена и затова съм си направила свой бизнес/неголям/,но достатъчен,за да се чувствам отлично.Трябва и акъл.....
Мале-еееееее, ти си много зле. Те, учителите заради такива като тебе се надъхват да стачкуват. И кажи ми, моля те като "не им харесва" и отидат "не там", кой ще учителства. Направила си била свой частен бизнес- ами и те затова го правят частния бизнес с уроците, не се ли сешащ.  Ако получават 1000 лв. не мисля, че ще има дефицит на квалифицирани учители.  Имало много некадърни учители. Ами ще има- назначават ги и ги държат , защото кадърните НЕ ИСКАТ да им се ПОДИГРАВАТ със заплата от 200-300 лв.
Аз пък мисля,че учителите са слабохарахтерни. Всяка година уж стачкуват- то вече умално ни станада слушаме за техните стачки и все да не в ущърб на учениците си носят там някакви лентички ( носят, ли не носят ли) и нищо накрая се "прибират" пак в ъгъла и всичко започва по старому. Все пак са интелектуалци- не им приляга да блокирват улиците, като Столичния градски транспорт например. Е, затова Градския транспорт ще взема повече от тях...
Ето сега искат да стачкуват- пак почват запитвания, анкети, проучвания : " Ще ни подкрепите ли"- ами то е ясно като няма кой да гледа децата ни ще ви подкрепим. Вие пак се притеснявате- да не ви обвиним , че постъпвате некоректно, че сте лоши учители, че само ревете за заплати, а не работите.
Бих подкрепила протест на учителите, защото смятам, че само така биха успели да си извоюват по-високи заплати -за мен това има пряка връзка с качеството, което предлагат на детето ми като обучение.

А ти вземи прочети цялата тема преди да ми казваш,че съм зле.Не да се влияеш от последните постове. Close

# 490
  • Мнения: 3 456
[

.Те хората и по-горе ви го казаха-на който не му харесва-не там.И моята специалност не е добре платена и затова съм си направила свой бизнес/неголям/,но достатъчен,за да се чувствам отлично.Трябва и акъл.....
Мале-еееееее, ти си много зле. Те, учителите заради такива като тебе се надъхват да стачкуват. И кажи ми, моля те като "не им харесва" и отидат "не там", кой ще учителства. Направила си била свой частен бизнес- ами и те затова го правят частния бизнес с уроците, не се ли сешащ.  Ако получават 1000 лв. не мисля, че ще има дефицит на квалифицирани учители.  Имало много некадърни учители. Ами ще има- назначават ги и ги държат , защото кадърните НЕ ИСКАТ да им се ПОДИГРАВАТ със заплата от 200-300 лв.
Аз пък мисля,че учителите са слабохарахтерни. Всяка година уж стачкуват- то вече умално ни станада слушаме за техните стачки и все да не в ущърб на учениците си носят там някакви лентички ( носят, ли не носят ли) и нищо накрая се "прибират" пак в ъгъла и всичко започва по старому. Все пак са интелектуалци- не им приляга да блокирват улиците, като Столичния градски транспорт например. Е, затова Градския транспорт ще взема повече от тях...
Ето сега искат да стачкуват- пак почват запитвания, анкети, проучвания : " Ще ни подкрепите ли"- ами то е ясно като няма кой да гледа децата ни ще ви подкрепим. Вие пак се притеснявате- да не ви обвиним , че постъпвате некоректно, че сте лоши учители, че само ревете за заплати, а не работите.
Бих подкрепила протест на учителите, защото смятам, че само така биха успели да си извоюват по-високи заплати -за мен това има пряка връзка с качеството, което предлагат на детето ми като обучение.

А ти вземи прочети цялата тема преди да ми казваш,че съм зле.Не да се влияеш от последните постове. Close
Че аз затова цитирам, защото думите ми се отнасят за това, което съм цитирала. Naughty

# 491
  • София
  • Мнения: 1 077
За какво изобщо спорите?
Има ли някой, който да не желае най-доброто за детето си? Аз знам, че най-доброто включва и прекрасно образование, а то без пари не става. Пари могат да дойдат или като пренасочване от държавния бюджет и вдигане на процента, предвиден за тази сфера или чрез финансиране от страна на родителите (плюс държавните субсидии) и така образованието да стане недостъпно за огромна част от населението.
Така повече няма да продължава, аз лично повече няма да стоя на такава заплата и няма да работя в условия на такава злоба, че свят да ти се завие.
Мисля че всички, които плюят по учителското съсловие по принцип, нямат акъл, не проумяват чий клон режат. Злорадството е най-идиотската реакция в случая.

# 492
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Колеги, предлагам от есента да спрем работа.
След тази тема мисля, че мизерното заплащане ни е най-малкият проблем.
В крайна сметка наистина от нас зависи душевното здраве и просперитетът на нацията. Ако ние сме болни от мизерия и унижение как да предадем нещо друго?

Призовавам - спрете работа. Говорете с колегите си, знаете, че нашият синдикат е за разстрел, а Янка Такева - начело.
Аз отказвам да работя от есента. Благодаря на всички, които ми отвориха очите.

Евала на вас, учителите, че се заиграхте с децата и използвате децата като разменна монета. Ами не работете, то и без това сега повече психически малтретирате децата, отколкото да ги учите.

# 493
  • Пловдив
  • Мнения: 14 103

Колеги, предлагам от есента да спрем работа.
След тази тема мисля, че мизерното заплащане ни е най-малкият проблем.
В крайна сметка наистина от нас зависи душевното здраве и просперитетът на нацията. Ако ние сме болни от мизерия и унижение как да предадем нещо друго?

Призовавам - спрете работа. Говорете с колегите си, знаете, че нашият синдикат е за разстрел, а Янка Такева - начело.
Аз отказвам да работя от есента. Благодаря на всички, които ми отвориха очите.

В момента се подготвят стачни действия за есента. Янчето не е единствения учителски синдикален лидер, както и СБУ не е единственият учителски синдикат, да не говорим че всеки път се обръщат като фурнаджийски лопати. Има и други, които са хора на място и са се заели сериозно този път.

# 494
  • Мнения: 3 456
Колеги, предлагам от есента да спрем работа.
След тази тема мисля, че мизерното заплащане ни е най-малкият проблем.
В крайна сметка наистина от нас зависи душевното здраве и просперитетът на нацията. Ако ние сме болни от мизерия и унижение как да предадем нещо друго?

Призовавам - спрете работа. Говорете с колегите си, знаете, че нашият синдикат е за разстрел, а Янка Такева - начело.
Аз отказвам да работя от есента. Благодаря на всички, които ми отвориха очите.

Евала на вас, учителите, че се заиграхте с децата и използвате децата като разменна монета. Ами не работете, то и без това сега повече психически малтретирате децата, отколкото да ги учите.
[/b]
Не съм съгласна. Не говори така обобщено. Аз съм изключително доволна от учителките на моето  дете и само мога да им се възхищавам на ентусиазма, с който работят за тези пари.

Общи условия

Активация на акаунт