За и против детската градина.

  • 8 331
  • 186
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Блонди, бъди сигурна, че не зависи от ДГ или поне не изцяло. Моя син също не ходи на ДГ, но последното, което мога да кажа за него е, че посяга плахо и се пробва. Вярно - дава си играчките на други деца, но не смятам, че това има нещо общо с неходенето му на детска градина

Да, така е, наистина зависи основно от домашната среда и възпитание. Може би аз прекалено жаля детето си и не съм готова да го пусна на крехката възраст на 2 или 3 годинки сам с цяла група деца. Може да е грешка, знам ли  Confused

# 16
  • Мнения: 819
Определено ЗА , но пък съм против ясли- поне за моето дете. И с някои уговорки - не преди 3 г. Моята я дадох чак на 3, 5г. Сега е 2-ра група и се чувства прекрасно, но свикването и беше почти цялата първа година.
Не всички деца се учат на простотиите, които се говорят в градината  Peace До дете си е. Как пък дъщеря ми не каза нито един цинизъм за 2 години? Казвала ми е, че някои деца говорят лоши думи и като съм я питала какви- "няма да ги кажа, защото са лоши".Това е, не се притеснявам.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Добре тогава нека поставим въпроса така с какво ще е по-лошо моето дете от детето на комшията, което ходи на градина?

Не е задължително да е по-лошо. Със сигурност обаче ще му е по-скучно.

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 16:40 от Янита

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Блонди, бъди сигурна, че не зависи от ДГ или поне не изцяло. Моя син също не ходи на ДГ, но последното, което мога да кажа за него е, че посяга плахо и се пробва. Вярно - дава си играчките на други деца, но не смятам, че това има нещо общо с неходенето му на детска градина

Да, така е, наистина зависи основно от домашната среда и възпитание. Може би аз прекалено жаля детето си и не съм готова да го пусна на крехката възраст на 2 или 3 годинки сам с цяла група деца. Може да е грешка, знам ли  Confused

Тук едва ли става дума за грешка. Не всички деца се адаптират в градината. Всичко е въпрос на конкретна преценка за конкретното дете. Лично аз, ако можех да си го гледам щеше да го гледам по-дълго, но просто не става  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 27 524
Със сигурност обаче ще му е по-скучно.

И това не е задължително, разбира се  Hug

# 20
  • Мнения: 7 821
Аз съм доволна, че ги пуснах. Особенно за големия. Преди това беше плах и несигурен, все се вреше покрай мен. Дори на площадката не играеше с децата, а при конфликт винаги им отстъпваше. Имахме възможност да не ги даваме, но поговорихме с баща им и решихме, да опитаме.
Не съжалявам нито за момент, въпреки че Виктор свикна доста трудно и 2 месеца си мрънкаше всяка сутрин.
Сега е съвсем различен, научи се да отстоява себе си, научи се, че не е центъра на вселената, че не можа да командва винаги (както прави в къщи с брат си), че понякога може и да загуби, но това значи следващия път да се постарае повече. Научи се да общува и да играе. Да не споменавам стихотворенията и т.н. все пак те могат да се научат и в къщи, не споменавам и самостоятелността, защото аз така или иначе не им ходя подир дупетата  Wink.
Според мен децата, особено тези които нямат братя, сестри или други близки роднини деца задължително трябва да тръгнат, ако не на 3, то на 4 или 5 години. Някога хората не са ходили по градини но семействата са били с 5 - 10 деца и общуване не е липсвало.
Аз самата не съм ходила на градина и ми трябваха години в училище докато се науча да се справям, изминах дълъг път които другите бяха извървели още в градината.

# 21
  • Мнения: 3 425
След 3 годишна възраст съм ЗА  Peace

Вече сте изброили повечето неща....аз бих прибавила и развиване на инстинкт за самосъхранение,НО докато детето не може да си каже:Искам вода! или Боли ме коремчето! съм ПРОТИВ  Naughty

# 22
  • Мнения: 2 885
Много зависи от детското заведение. То от квартал до квартал има даже разлика.

На есен с песен тръгваме на ясла, другата година на градина.

Аз не съм ходила на градина и това се отразява на
социалното ми общуване с другите все още /дори на тази възраст/.
Не бих постъпила така със Стефан, както майка ми. Naughty

# 23
  • Мнения: 819
Добре тогава нека поставим въпроса така с какво ще е по-лошо моето дете от детето на комшията, което ходи на градина?
Така въпросът звучи малко странно?  Едно дете не е добро или съответно лошо защото ходи или не ходи на градина? Моето /малко се повтарям/ не е станало по-лошо, защото ходи на градина-напротив даже. Ако имате възможност и сте убедени, че детето не бива да ходи на градина-ок, решението си е ваше. Защо трябва да се делят така децата? Възпитанието си зависи от домашната среда най-вече. И все пак мисля, че е добре да ходи, пък дори и след 4 годишна възраст. Иначе има вероятност в у-ще да му е по-трудно с адаптацията, да не говорим за болестите, през които задължително се минава първата година от градината. Не, че са тежки или много страшни, но ако започне да кара всички видове шарки чак след 1-ви клас, ще е много по-сложно /това просто като пример/.

# 24
  • Мнения: 4 406
аз съм ЗА градината най- вече, защото детето се чувства добре там! осигурявам му общуване с връстници, което не може да получи ако го гледам у дома. понякога еднообразието е досадно не само за майките, но и за дечицата.

# 25
  • Мнения: 27 524
Според мен децата, особено тези които нямат братя, сестри или други близки роднини деца задължително трябва да тръгнат, ако не на 3, то на 4 или 5 години. Някога хората не са ходили по градини но семействата са били с 5 - 10 деца и общуване не е липсвало.
Аз самата не съм ходила на градина и ми трябваха години в училище докато се науча да се справям, изминах дълъг път които другите бяха извървели още в градината.

На 4 или 5 съм напълно съгласна, за бебе преди 2 или малко след това... рано ми се струва. Иначе съм съгласна с твоя постинг, но да дам себе си за приемер - ходила съм много на градина, но така и не се научих и не свикнах с нея. Беше ми всичките години всекидневна мъка, тъга, тежест, неразбиране. Тежко! И в училище пак беше така, въпреки годишния ми опит в училище.  Confused  И заради това смятам, че и си е до дете, до характер и гъвкавост, няма закономерност за всички. Хубаво е родителят да успее да прецени кое би били положително или не чак толкова за неговото дете.

# 26
  • Мнения: 3 425
Добре тогава нека поставим въпроса така с какво ще е по-лошо моето дете от детето на комшията, което ходи на градина?

Зависи от самото дете...няма еднозначен отговор  Peace

ПП Моля не ми дърпайте косите,че съм с маска  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 4 406
Добре тогава нека поставим въпроса така с какво ще е по-лошо моето дете от детето на комшията, което ходи на градина?
по- лошо няма да бъде, естествено. но ще реагира на ситуации така, както е наблюдавало единствено вкъщи... мисля, че на възраст 3 години дечицата могат сами да изграждат мироглед, а родителите само да ги насочват в пътечката от ценности, които смятат за задължителни детето им да има.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Много зависи от градината!
Моят в първата се научи да плюе, да употребява думичката "глупак" и да отстоява физически правата си  Crazy
Във втората точно обратното. Като го подпитвах дали се кара и бие с други деца там, той ми отговоряше, че лелките не давали   Wink Отделно го занимаваха много повече и научи много неща. Свикна да е сред деца не само на неговата възраст.
От 4 години ходеше на трето място. Научи се да ползва вилица и нож  Mr. Green и не само  Laughing
За детска градина съм, но да е на ниво  Peace

# 29
  • Мнения: 27 524
аз съм ЗА градината най- вече, защото детето се чувства добре там! осигурявам му общуване с връстници, което не може да получи ако го гледам у дома. понякога еднообразието е досадно не само за майките, но и за дечицата.

Невинаги детето се чувства добре ТАМ. Ако не излизате, да, няма как да общува, но ако го водиш в парка или в градинката с майки и деца, веднъж или два пъти дневно, играят с часове наред, но ти си там.... това е добро разрешение. Поне за мен.

Общи условия

Активация на акаунт