За и против детската градина.

  • 8 359
  • 186
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 654
Глупаво е да сравняваш децата , които ходят на градина с тези, които - не, възпитават се някои умения там, но не се формират характери, семейството е определящо. Иначе в градината всички да бяха еднакви, а не са  Wink
С простотията детето ти ще сблъска- ако не в градина, в училище, но пак не е задължително да въприеме този начин на поведение.
По-скоро съм за градината и то за моето дете, а не за всички деца по принцип, имах намерение да го спра заради честите болести, но в крайна сметка се справихме с това.

# 46
  • Мнения: 46 572
Против съм.
Но не знам дали ще имам възможност да я гледам след септември.

Освен, че майката е свободна през деня и може да работи, друго предимство на градината не намирам, по отношение на самостоятелност и контактност- изцяло зависи от характера на детето, в нашия случай, няма какво повече да учи.
Контакти има достатъчно, около обяд и сутрин са по-малките навън, след 14 ч. остават по-големите, а вечер има от всякакви възрасти. В дните с лошо време рядко имам проблеми, заиграва си се сама, а и е достатъчно голяма, за да не мрънка, че иска навън, когато вижда, че вали например.
Това, което ме спира да я пусна е основно, че работното ми време няма съвпада с това на градината, менюто й трябва да се промени тотално и половината от времето, през което сега е на въздух, ще го прекарва в затворено помещение, пък и се каним за второ от доста време, ако се престраша, варианта да ми носи вируси и шарки по време на бременността хич не ми харесва.

Ето още една подобна тема Peace

# 47
  • Мнения: 7 434
Добре тогава нека поставим въпроса така с какво ще е по-лошо моето дете от детето на комшията, което ходи на градина?
Ами постави го и така : С какво ще е по-добро моето дете от детето на комшията,което ходи на ДГ?
              Като ти чета писанията,да ме извиняваш,но си личи,че не си ходила на ДГ.Там децата се учат и на ТОЛЕРАНТНОСТ.Приемат,че има различни хора и не обиждат.Другите били "просташки семейства" ,а твоето какво е ? Самия ти начин на мислене подсказва,че се смяташ за нещо повече,което както и да го въртиш си е точно просташко и еснафско.Така разсъждава човек,който НЕ ПРИЕМА различията в социалнен,финансов и какъвто щеш друг аспект.Ами ако в ДГ има дете ,което не чува  или не вижда добре КАК ще се държи твоето неходило на градина дете??? Дали няма да смята,че е нещо повече? И ще обижда без да се замисли за какво става дума.Свидетели сме на подобни "сценки" ежедневно в училищата и ДГ-ни.Слиза от лъскаво возило,изтупан ,а поведението му на " "нещо повече" ......говори сещай се за какво!!!  Mr. Green
               

# 48
  • Мнения: 46 572
... Там децата се учат и на ТОЛЕРАНТНОСТ.Приемат,че има различни хора и не обиждат ...

Противоречиш си  Simple Smile ако ги учеха на това, нямаше да сме свидетели на ...

... подобни "сценки" ежедневно в ... ДГ-ни ...

 

# 49
  • Мнения: 27 524
Като ти чета писанията,да ме извиняваш,но си личи,че не си ходила на ДГ.Там децата се учат и на ТОЛЕРАНТНОСТ.Приемат,че има различни хора и не обиждат.Другите били "просташки семейства" ,а твоето какво е ? Самия ти начин на мислене подсказва,че се смяташ за нещо повече,което както и да го въртиш си е точно просташко и еснафско.Така разсъждава човек,който НЕ ПРИЕМА различията в социалнен,финансов и какъвто щеш друг аспект.Ами ако в ДГ има дете ,което не чува  или не вижда добре КАК ще се държи твоето неходило на градина дете??? Дали няма да смята,че е нещо повече? И ще обижда без да се замисли за какво става дума.Свидетели сме на подобни "сценки" ежедневно в училищата и ДГ-ни.Слиза от лъскаво возило,изтупан ,а поведението му на " "нещо повече" ......говори сещай се за какво!!!  Mr. Green      

За толерантност да говорим между 15-20 или 30 деца с 2 или 3 лелки и неясно какви искания от всяко от тях  Rolling Eyes Има деца, които отрано се сработват с другите. При други деца не е така. Цял живот съм била съобразителна и толерантна и досега съм такава. Но няма да забравя като дете в детската как по-наперените момичета ме слагаха да легна на пейката и скачаха с крака върху гърдите ми. Само защото бях тиха и неагресивна. Благодаря  Stop, ако мога да спестя това на детето си - ВИНАГИ!!! Недейте да извъртате темата от детската градина до физически недъзи, нещата нямат нищо общо.

# 50
  • Мнения: 6 243
Сега си мисля, че нещата имат още много аспекти.
В момента в Бг има недостиг на детски градини. По тази причина ние сме доволни, ако изобщо детето е прието в що-годе прилична общинска градина (говоря за нашия град, където частната градина е една и не е добра). В тази ситуация родителят не може да избира градина, не можеда избира учителки, които му допадат като отношение или като темперамент... за избор на учебна програма да не говорим.

В тази ситуация за мен е напълно обяснимо защо някои родители предпочитат детето да не ходи на ДГ. Аз самата получих културен шок на родителската среща в детската градина, където бяха приели Ирина. С госпожите говорехме на напълно различни езици и перспективата да се разберем не беше голяма. За мой късмет детето беше прието на две места и второто "събеседване" премина много добре. Днес я записах. Но имаше голяма вероятност да не я запиша изобщо и да си остане вкъщи. Предпочитам това, отколкото да ходи при учителки, които не се усмихват и излъчват дистанцираност. (ама и аз съм една лигла според тези госпожи Laughing)

# 51
  • Мнения: 46 572
sladka hapka, какво ти събеседване, тук на повечето места не ти казват кои са учителките, чак на есен  Laughing

# 52
  • Мнения: 1 299
Аз съм твърдо ЗА детските градини. Имам възможност да ги сравнявам с не български и определно мисля, че нашите са много на ниво. В никакъв случай не бих липила детето си от детска градина.

# 53
  • Мнения: 6 243
sladka hapka, какво ти събеседване, тук на повечето места не ти казват кои са учителките, чак на есен  Laughing
Абе голям зор видях. Хората се чудят как да ги запишат изобщо някъде, аз обикалям като някое куку и проучвам градините. Добре, че на второто място се оказаха свестни и ми обърнаха внимание. Показаха ми базата, отговориха на всичките ми въпроси, заведоха малката да играе с каките на двора... супер беше. И я записах. Спечелиха ми доверието. Дано имаме късмет и наесен да е все така.

# 54
Добре тогава нека поставим въпроса така с какво ще е по-лошо моето дете от детето на комшията, което ходи на градина?
Ами постави го и така : С какво ще е по-добро моето дете от детето на комшията,което ходи на ДГ?
              Като ти чета писанията,да ме извиняваш,но си личи,че не си ходила на ДГ.Там децата се учат и на ТОЛЕРАНТНОСТ.Приемат,че има различни хора и не обиждат.Другите били "просташки семейства" ,а твоето какво е ? Самия ти начин на мислене подсказва,че се смяташ за нещо повече,което както и да го въртиш си е точно просташко и еснафско.Така разсъждава човек,който НЕ ПРИЕМА различията в социалнен,финансов и какъвто щеш друг аспект.Ами ако в ДГ има дете ,което не чува  или не вижда добре КАК ще се държи твоето неходило на градина дете??? Дали няма да смята,че е нещо повече? И ще обижда без да се замисли за какво става дума.Свидетели сме на подобни "сценки" ежедневно в училищата и ДГ-ни.Слиза от лъскаво возило,изтупан ,а поведението му на " "нещо повече" ......говори сещай се за какво!!!  Mr. Green
               

Е така като ми изопачават думите се дразня. Никъде не съм казал, че всички деца които ходят на градина са от просташки семейства.

# 55
Ако един мъж може да осигури финансово семейството си така, че да може жената да не е длъжна да започва работа е много добре. Ще може спокойно да се занимава с децата а ако има и повече доходи може да си наеме детегледачка това е за по-мързеливичките.
Мнението ми е че дете се дава на ясла, градина само ако няма друг изход и семейството е в затруднено положение.
Не приемам доводи от рода на: "да се социализира детето" "да преболедува болестите, че да е по-здрав" - това е анти здравна логика, също така: "да играе с други деца"- игрите винаги могат да се осигурят на едно дете без да ходи на градина.
Много важно е в най-ранните детски години хората които ще прекарват най-много време с детето да са неговите родители и никой друг.
Иначе могат да бъдат нанесени много психически а даже и физически травми на детето. Не казвам, че непременно става така но е много вероятно да стане.
Никой чужд човек не може да гледа детето така както неговите родители.
Също така детето може да се научи на самостоятелност и извън детската градина.
Да аз не съм ходил на детска градина и това може само да ме радва.
Колегата ми има 3 деца и нито едно от тях не е ходело на градина. Най-голямото е студент по информатика в Американския университет и е отличник. Второто дете също е отличник последна година в езикова гимназия и спечели конкурс от 10 човека за цяла България и замина да учи в Америка за една година. Третото най-малкото се е насочило към музиката. Нито едно от тях не е имало проблеми с другите деца в игрите или в училище. Има още много такива семейства.
Не казвам, че децата, които са ходили на градина не могат да бъдат същите. Това го казвам специално за някой, които ще се опитат да изопачат думите ми.
Да аз имам твърдо мнение против детската градина. Темата пуснах защото исках да изложа моите разбирания и да узная доводите на опонентите. Разумен човек съм и е възможно да си променя твърдото мнение, което имам за сега при наличие на достатъчно доводи от опонентите. За сега обаче това не може да стане.

# 56
  • Мнения: 46 572
По принцип съм съгласна с теб, но ако ще се наема детегледачка, то детето пак не е с родителите си  Thinking

И още нещо. Подразбира ли се кой ще се откаже от професията си или това се обсъжда и решава от двамата. Ако жената ти иска да работи и може да осигури финансово семейството ви, готов ли си да останеш вкъщи с децата?

# 57
  • Мнения: 920
Ако един мъж може да осигури финансово семейството си така, че да може жената да не е длъжна да започва работа е много добре. Ще може спокойно да се занимава с децата а ако има и повече доходи може да си наеме детегледачка това е за по-мързеливичките.
Мнението ми е че дете се дава на ясла, градина само ако няма друг изход и семейството е в затруднено положение.

Демек, колко съм велик и мога да го осигуря. А жената може да не е удовлетворена да седи 100 г. вкъщи да гледа деца.

# 58
  • Мнения: 5 790
Mordecai, подкрепям напълно мнението ти против детската градина и напълно приемам аргументите, които си изложил. Аз не съм ходила на детска градина и както вече написах, моето дете също ще се лиши точно от това преживяване точно по същите причини, които ти си изложил.
Няма да се съглася с теб само за едно - "Ако един мъж може да осигури финансово семейството си така, че да може жената да не е длъжна да започва работа е много добре". Моят мъж ме осигурява финансово, но въпреки това аз ходя на работа и не си давам детето на градина. Предпочитам да ходя на работа, вместо да си седя вкъщи и да гледам детето по цял ден и да нямам и една секунда личен живот. Действа добре на нервите и на самочувствието. С две думи - против патриархата съм. Но - хора всякакви, свят - широк. Сори за лиричното отклонение, ама не се удържах, болна тема ми е.

# 59
Сега да уточня! Всяка жена включително и моята има право на избор и ако иска да работи ще работи аз няма да и забраня това.
Не съм писал специално за мен по горе за осигуряването на семейството. Написаното от мен беше точно това: "Ако един мъж може да осигури финансово семейството си" От този цитат става ясно, че е нелепо да се тълкува от него, че пиша директно и само за мен. А и мисля, че тук не обсъждаме аз как постъпвам със семейството си. Това не е тайна и ако някой иска да разбере ще му разкажа.
Не съм се замислял до сега дали ако жена ми осигурява семейството бих си седял в къщи. Аз съм християнин и Бог е постановил мъжа да е глава на семейството и след като Бог е постановил това мъжът трябва да си стои на мястото. Ако трябва да осигурява семейството си ще го прави.
Да детегледачката не може да се сравнява с родителите но според мен е по добрия избор от градината примерно.

Общи условия

Активация на акаунт