За и против детската градина.

  • 8 348
  • 186
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 821
Прави ми впечатление, че повечето изказващи мнение "против" градините всъщност имат малки деца и те са им първите. Ами и аз забавлявах добре децата си докато бяха на по 3, но сега големия е на почти 6 и честно казано бих се притеснила ако предпочита само и единствено моята компания и ме смята за най-забавния човек на света.
Не че сега не се забавляваме или не общуваме, но са много приятни (и за двама ни) миговете вечер когато споделя какво е станало през деня му, с какво се е сблъскал, какво го е зарадвало или обидило.
Иначе много се заваляваме Събота и Неделя когато сме заедно и ходим на интересни места, но не може човек само по театри, кино, музеи и др. да си прекарва времето.
Да не забравяме и това, че сега е лято и децата все пак има къде да излязат, ами какво ги правите късна есен и зимата когато вали и когато не може да си по цял ден навън? В крайна сметка става точно както е писала и Ню, стават, ядат, четеш книжки, гледат едно филмче докато ти оправиш къщата, излизате за час - два, ядете, обръщате си внимание, спят, ядат, излизате за час, прибирате се готвиш, те тъпеят, ядат, четеш книжка, играете нещо и хайде по леглата и това всеки божи ден. Ами за едно 2 годишно може и да е върха на сладоледа таз програма, но за едно 5 годишно не е.

# 91
  • Мнения: 920
... Говори се за вид общуване, в група, когато детето знае, че това е Сийка, това е Минка, това е Спас и те са неговите приятели и утре ще правят заедно ...

След 19 ч. е така на нашата площадка, ела някой път и ще видиш Mr. Green  децата си се познават, играят на майки, бащи, бебета и не знам си какви  Grinning а за спането- спането в един хангар с 30 други деца не ми е приоритет на този етап Crazy аз в детската никога не съм спала, лежах и гледах 2 часа тъпо, щото така трябвало, вместо да си играя  Rolling Eyes

Децата имат нужда от почивка - някой ще спи, друг - ще гледа тъпо - кой квот си може.

# 92
Дори бих казал, че детето може да има много повече разнообразие с родителя отколкото в градината.

абсурд, освен ако не е клоун.
имаш ли идея как протича един ден в градината? имаш ли идея колко ги занимават и на колко неща ги учат? виждал ли си тържество в детска градина? всеки път, когато има тържество плача от щастие и не мога да повярвам, че това е моето дете и че е научило толкова много. или пък в допълнителните занимания - в нашия случай английски и приложни изкуства.. отидох на открит урок.. децата могат да броят до 100 на английски... могат да пеят песнички.. е извинявай... и това е за 12 лв. на месец. кажи ми къде другаде ще си пратиш детето на английски за 12 лв? или гледачка за 2 лв. на ден?

Хайде не ме разсмивай сега. Детски купон винаги може да се заформи.
Извинявай но като няма кой да ги учи лелките ще ги учат.
Виждаш отдолу моя на колко години е той вече може да води съвсем нормален разговор с нас познава цветовете и правим и опити за броене, също така и песнички пее. Слава на Бог, че ме е благословил с такова прекрасно дете.
Има деца, които и на градина ходят а на три години едвам обелват по някоя дума.

# 93
  • Мнения: 46 572
Децата имат нужда от почивка - някой ще спи, друг - ще гледа тъпо - кой квот си може.

Имат, ама имат различни нужди и когато са на 3-4 г. не е нужно да им показваме какво е ставане с първи петли, като пораснат и това ще правят.
Аз лично имах нужда от тази почивка сутрин, едва ли съм била единствената.

# 94
  • Мнения: 5 468
... Говори се за вид общуване, в група, когато детето знае, че това е Сийка, това е Минка, това е Спас и те са неговите приятели и утре ще правят заедно ...

След 19 ч. е така на нашата площадка, ела някой път и ще видиш Mr. Green  децата си се познават, играят на майки, бащи, бебета и не знам си какви 
Tired Едва ли е същото. Представям си, какъв калабълък е след 19 ч. на кафето и на какво могат да си играят децата. И така до края на света? Говоря ти за 4 годишно дете, все пак.
Никол, знам мнението ти за ДГ и в никакъв случай не се опитвам да ти налагам моите убеждения (а и не мога). Аз съм ти казала, че с времето ще стигнаеш сама до други разсъждения, размисли и страсти.

# 95
  • Мнения: 920
Децата имат нужда от почивка - някой ще спи, друг - ще гледа тъпо - кой квот си може.

Имат, ама имат различни нужди и когато са на 3-4 г. не е нужно да им показваме какво е ставане с първи петли, като пораснат и това ще правят.
Аз лично имах нужда от тази почивка сутрин, едва ли съм била единствената.

ох, аз и сега имам нужда. Кажи на шефа.

# 96
  • Мнения: 5 468
За различните нужди и аз мога да кажа нещо. Всички сме различни и имаме различни нужди. Но когато сме в колектив, се налага да се съобразяваме. Когато децата ни тръгнат в първи клас, пак ще имат различни нужди, от това да стават в 6:30, за да са в 8 ч. на училище, нали? И тогава, кво правим?

# 97
  • Мнения: 27 524
Блонди, имаш лоши спомени от градината  Hug По-горе не случайно споменах, че е важно градината да е хубава! А не събрали на едно място 30 деца и ги оставят сами да се оправят  Crazy Такива градини и аз не одобрявам  Peace

Е, аз съм на 32 години все пак  Wink По-онова време нито избор имаше, нито различни градини  Grinning
Смятам обаче, че основно си е до дете. Едно по-чувствително, плахо и срамежливо дете трудно може да се почувства добре сред много деца, които не са като него. Достатъчно е да са по-енергични и шумни и то вече е ошашавено  Crazy
И Елипр е права, че пък сме с малки деца и не знаем още, може би с годините нещата придобиват други аспекти  Thinking

# 98
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз съм за детската градина. Има много, много плюсове...няма да повтарям предни мнения.

Аз снощи като казах на малкият, че от утре няма да ходи и той се разплака, че иска да си ходи на детска...повече какво да кажа.

 И аз забелязвам, че противниците обикновено са майки на едно дето на 3-4 годишна възраст(обикновено).
Да, площадките спасяват положението(ама само донякъде) на тази възраст, обаче после не е така.
 Колкото пъти сме си оставали с щерката в къщи след 4-тата й година се разиграва следният сценарий - малко книжки, малко филмчета, малко игри(някакви) и се почва - Хайде да се обадим на Калоян - Ами той е на детска- А Стефани - Ами и тя е на детска...и в крайна сметка се оказва, че всички са на детска, а само ние в къщи. То добре 1-2 дни, ама за постоянно...

# 99
  • Мнения: 459
Блонди, имаш лоши спомени от градината  Hug По-горе не случайно споменах, че е важно градината да е хубава! А не събрали на едно място 30 деца и ги оставят сами да се оправят  Crazy Такива градини и аз не одобрявам  Peace

Е, аз съм на 32 години все пак  Wink По-онова време нито избор имаше, нито различни градини  Grinning
Смятам обаче, че основно си е до дете. Едно по-чувствително, плахо и срамежливо дете трудно може да се почувства добре сред много деца, които не са като него. Достатъчно е да са по-енергични и шумни и то вече е ошашавено  Crazy
И Елипр е права, че пък сме с малки деца и не знаем още, може би с годините нещата придобиват други аспекти  Thinking

Да, възможно е и да е до дете. Но понякога детето е плахо и срамежливо именно заради липсата на контакт с връстници. В началото може и да е ошашавено, но после бързо да се адаптира. Все пак нищо не пречи да се опита за определено време.

# 100
  • Мнения: 5 468
и се почва - Хайде да се обадим на Калоян - Ами той е на детска- А Стефани - Ами и тя е на детска...и в крайна сметка се оказва, че всички са на детска, а само ние в къщи. То добре 1-2 дни, ама за постоянно...
Ама моето и сега е така, хем е на 3 години. Ако някой от приятелите й се разболее и не можем да го видим и се почва едно мрънкане, един хленч, моли ме всяка вечер да я водя на гости на Злати Shocked, че аз да не би да ми е удобно всяка вечер да тичам у Злати, на гости на майка му и баща му? Laughing... и още какви ли не неволи... Скучно й е, виждам... търси деца, чуди се с какво да се забавлява... Аз съм все уморена.
Само се моля болестите да са по-малко или да са леки и да тръгва... и аз да си намеря работа, и тя да живее пълноценно.

# 101
  • Мнения: 1 426
Добре тогава нека поставим въпроса така с какво ще е по-лошо моето дете от детето на комшията, което ходи на градина?
Може да е по-лошо, може и да е по-добро, но тук, разбира се, градината няма нищо общо.
Със сигурност моите деца не са били учени на простотии, стиснатост и - не помня от първите ти постове на какви още лоши неща. Казвала съм го на различни места във форума и извън него: моите деца имаха щастието и късмета да попаднат в детската градина на прекрасни лелки и учителки и на съвсем свестни  деца с нормални майки и татковци. И определено съм сигурна, че градината им е дала повече, отколкото евентуално им е отнела.
И децата си обичаха градината. Случвало се е като съм компенсации и не ги заведа на градина, да ми се сърдят. И най-редовно вечер като ги взимах, ми казваха: нека да си поиграем още мъничко.

# 102
  • Мнения: 289
Дори бих казал, че детето може да има много повече разнообразие с родителя отколкото в градината.

абсурд, освен ако не е клоун.
имаш ли идея как протича един ден в градината? имаш ли идея колко ги занимават и на колко неща ги учат? виждал ли си тържество в детска градина? всеки път, когато има тържество плача от щастие и не мога да повярвам, че това е моето дете и че е научило толкова много. или пък в допълнителните занимания - в нашия случай английски и приложни изкуства.. отидох на открит урок.. децата могат да броят до 100 на английски... могат да пеят песнички.. е извинявай... и това е за 12 лв. на месец. кажи ми къде другаде ще си пратиш детето на английски за 12 лв? или гледачка за 2 лв. на ден?

Хайде не ме разсмивай сега. Детски купон винаги може да се заформи.
Извинявай но като няма кой да ги учи лелките ще ги учат.
Виждаш отдолу моя на колко години е той вече може да води съвсем нормален разговор с нас познава цветовете и правим и опити за броене, също така и песнички пее. Слава на Бог, че ме е благословил с такова прекрасно дете.
Има деца, които и на градина ходят а на три години едвам обелват по някоя дума.
Ей сега вече много, ама много се издразних. И ти виж отдолу моята на колко е - айде да знам много добре какво маже твойто на тези години. А детската градина е супер нещо. Всеки ден УЧИТЕЛКИТЕ /лелки са в яслите, но вие няма откъде да ги знаете тези неща, защото не събирате мнения, а само търсите поле за изява на някакви проповеди/ занимават и учат децата на различни неща. Това са хора с образование точно за да обучават деца и не случайно има 1 група на една възраст, втора група и т.н.
Ох че се ядосах. Само ще кажа - Мъж ми /главната буква не е грешка/ осигурява огромна финансова стабилност /нали така трябва?/, аз работя в собствена фирма, защото така искам. Дъщеря ми ходи на ясла от 2год., а от 3 годишна - на детска градина. Мога да си позволя не една, а три бавачки, но съм супер доволна, щастлива и каквото искаш, че детето ми ходи в дет.градина и то точно при тези учителки /това е важно, а не толкова базата или близост/отдалеченост от вкъщи/ Детето ми казва на една от учителките "моята дневна мама"
 Всъщност извинете, че толкова понаписах, а друг път ако някой иска да изказва мнения така категорично, не пускайте тема "за и против.....", а просто си напишете "Моите мисли и убеждения относно....." Peace

# 103
  • Мнения: 6 029

Хайде не ме разсмивай сега. Детски купон винаги може да се заформи.
Извинявай но като няма кой да ги учи лелките ще ги учат.
Виждаш отдолу моя на колко години е той вече може да води съвсем нормален разговор с нас познава цветовете и правим и опити за броене, също така и песнички пее. Слава на Бог, че ме е благословил с такова прекрасно дете.
Има деца, които и на градина ходят а на три години едвам обелват по някоя дума.

абе човек, аз ли не съм в ред или?
всеки ден ще заформям детски купони? да не мислиш, че имам нерви?! нормално е да прави нещата, които изброяваш. не е малък вече. нищо необичайно. моята дъщеря броеше до пет и на 1 година и половина. това не значи че са гении?!

# 104
  • Мнения: 102
Направо съм изумена,4е има майки с такива абсурдни категори4ни мнения за неща,за които сами признават,4е са некомпетентни.Възпитанието и поведението на всяко дете са толкова индивидуални,4е никога не бих си позволила подобна категоризация и сегментация на деца,спрямо това дали посещават детско заведение или не. Shocked

Общи условия

Активация на акаунт