Как преодолявате мързела?

  • 2 070
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 176
Мързел се преодолява само с мързел...няма начин друг Grinning

# 16
  • Мнения: 2 577
Накарай мързеливия на работа да те научи на акъл...
Ако не е мързела много от днешните технологии нямаше да ги има Joy
Перални, съдомиялни, чушкопеци Joy Joy Joy Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 3 099
"Мърzелът е двигателя на прогреса" каzваше дипломният ми ръководител... Mr. Green
Цитат



Умен човек. Иначе казано: Work smart not hard. И аз така.

# 18
  • Мнения: 80
Че що трябва да го преодолявам??? Като ме хване си стоя и като ме пусне тръгвам! Simple Smile Обичам да мързелувам , така че никак не се старая да го преодолявам! Laughing Laughing Laughing

# 19
  • Мнения: 552
Ами карам я на порции, полекичка. Първо започвам да убеждавам себе си, че ако свърша ......, ще се почувствам по-спокойна и ще мога да си помързелувам с по-голямо удоволствие. Когато реша за колко време ще си свърша работата, измислям си някакво приятно и неангажиращо занимание за награда и ми идва ищаха да се запретна.  Flutter Приключвам със задължението (естествено част от нещата, които имам да върша), награждавам се и отново същата психотерапия  Mr. Green
Обикновено до края на деня съм свършила всичко и се чувствам чудесно Crazy

# 20
  • Мнения: 4 770
Със спане!   Embarassed Embarassed Embarassed

# 21
  • Мнения: 25 643
Никога не съм имала за цел да си преодолявам мъзела! Даже напротив! Уважавам си го и си го ухажвам. bowuu
Но пък и моят мързел винаги е активен. Какво по-хубаво от това да четеш книжка, вместо учебник? Какво по-интересно от това да домакинстваш, вместо да учиш за изпит? Какво по-хубаво от това да пишеш в някой форум, вместо да чистиш?  Mr. Green
А как мога да зяпам в захлас телевизия вместо да гладя например...
Оооо, да мързелуваш качествено - това е изкуство!  bowuu

# 22
  • Мнения: 4 770
Никога не съм имала за цел да си преодолявам мъзела! Даже напротив! Уважавам си го и си го ухажвам. bowuu
Но пък и моят мързел винаги е активен. Какво по-хубаво от това да четеш книжка, вместо учебник? Какво по-интересно от това да домакинстваш, вместо да учиш за изпит? Какво по-хубаво от това да пишеш в някой форум, вместо да чистиш?  Mr. Green
А как мога да зяпам в захлас телевизия вместо да гладя например...
Оооо, да мързелуваш качествено - това е изкуство!  bowuu
  Може ли да го подпиша?   Joy

# 23
  • Мнения: 25 643

  Може ли да го подпиша?   Joy

Може!  Wink

Мързели от всички страни - съединявайте се!   Hug

# 24
  • Мнения: 4 770
Еее, без мен накъде тогава!   Joy
  Поне не ме е срам да си го призная...  и мерси!    bouquet

# 25
  • Мнения: 2 407
Като започна да чистя..

# 26
  • Мнения: 2 292
ей тази тема ми е страшно интересна, как при положение, че поради някакви в-ншни или вътрешни фактори мотивацията ми е седена до 0 да успея да погледна оптимистично и положително и да се мотивирам сама, напук на всичко, което ме демотивира.

# 27
  • Мнения: 4 770
Като започна да чистя..
  Ама че си храбра! Искам и аз такъв продуктивен мързел.   Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами, налагам си - когато реша, мога да проявя много силна воля.
Когато преценя, че не е толкова наложително, преодолявам мързела като изкушението - отдавам му се... Mr. Green

# 29
  • Мнения: 183
И аз днес съм се отдала на мързела , макар че излизах и някои важни за мен неща свърших , но след това се отдадох на мързела и все още не мога да го преодолея и да отида да направя таратор за баща си.

Общи условия

Активация на акаунт