регулон-кървя вече цял месец

  • 27 092
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
И на мен ми изписаха Регулон за кисти, ще го почвам сега като ми дойде цикъла. Трябва обаче да почнеш следващата опаковка след 7 дни пауза от първата, а не като в началото.

# 16
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравей! И аз съм пила Регулон. Първият месец и на мен не ми спря имах кървене повече от 30 дни,но при започване на втората опаковка всичко си дойде на място и  цикъла си ми бе като по часовник! Можеш да започнеш да пиеш ударни дози витамин С, това ми предписа на мен лекаря за кравотечението!

# 17
  • Мнения: 364
Аз приемах Оргаметрил - 15 дни.
Зацапването започна 9 дни преди цикъла, после премина в менструално кървене - 5дни, после пак кафяво зацапване - 12 дни.
Гинекологът ми изписа Геритамин - 2x1. Зацапването започна да намалява и след 4-5 дни изчезна напълно. Новият цикъл ми дойде на 24-я ден.
Оргаметрил-а го приемах заради фоликулярна киста. Имаше ефект - спука се. Явно има някаква връзка между кисти, медикаменти и кървене. newsm78
Хормоните ми са наред, не се дължи на хормонален дисбаланс. От каквото и да е било, важното е, че свърши! Peace

# 18
  • Мнения: 2
Здравейте, и аз пия Регулон от година и половина, но сега последните три месеца изобщо не ми идва - капват по 3-4 капки, колкото да зацапат и толкова. Нормално ли е това! Confused Личната ми лекарка ми каза да си направя тест за бременност - нужно ли е след като знам, че не съм бременна? Моля ви дами, дайте ми съвет Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 1 197
Bebe-Bobo не съм много наясно, но нищо не губиш да си направиш тест! моя съвет след теста на гинеколог, а не при личната!! Wink

# 20
  • Мнения: 718
Да ти кажа според мен при приема на противозачатъчни е нормално да кървиш само в паузата, когато не взимаш таблетките! Но ако ги пиеш редовно без пропуск съвсем стриктно не би трябвало да се получава едновременно приемаш хапчетата и имаш кръвотечение. Аз специално съм взимала именно Регулон и то продължително може би година, при съвсем стриктен прием никога не съм имала кървене извън предназначената за това пауза от няколко дни. според мен не е нормално, потърси второ мнение, не е шега работа това, все пак става въпрос за хормонални препарати

# 21
момичета,аз пия ясмин и такова нещо не ми се е случвало.тези хапчета би трябвало да регулират цикъла,аз лично мисля че не е нормално да кървиш цял месец или да не ти идва,моята лекарка ми каза,че ако имам кървене м/у циклите да и кажа,а ако не ми дойде през 7-те дни почивка също веднага да и кажа,защото не било нормално да има аномалии при пиенето им.ясмина м/у другото е най-пречистен от хормони.имам приятелка която пие регулон заради кръвоизливи и е мн.доволна защото и идва навреме и кървенето е нормално и по-кратко.мисля че за да кървиш цял месец трябва да се търси причина,поне моето мнение е такова.

# 22
Здравейте и от мен.Бих желала да се посъветвам с вас за регулон.
На 15.08.08г.заминавам на море и се оказва че трябва да си искарам морето в цикъл.Затова ми препоръчаха да си взема регулон.От днес 1.08.08г. ги започнах.Искам да ви попитам мили дами дали ще имат ефект и някакъв риск????

# 23
  • Мнения: 1 291
как така трябва да си в цикъл това не мога да го разбера.риск няма

# 24
Здравейте  Peace
Ще се опитам да бъда кратка:юни месец  ми се появи кръвотечение няколко дни след менструация което продължи 9 дни.Отидох на гинеколог,той ми каза че имам възпаление на яйчника,предписа ми оспамокс+оргаметрил за 6 дни и регулон 3 опаковки с почивка по 7 дни.Кръвотечението ми спря след 3 дни.Но на следващата менструация се появи пак и изобщо не спря  до последната.Отидох при друг гинеколог който ми каза че нямам никакво възпаление на яйчника и ми каза да си направя изследвания на половите хормони.Резултатите са всичко в норма освен FSH - 11.71 /2.5-10.2/.въпроса ми е възможно ли е от това лечение яйчника ми да се е оправил и за това др лекар да не го е видял и утре трябва да започна втората опаковка Регулон,да я започвам ли ?!

П.С.Такова кръвотечечние съм имала и преди 2 и преди 1 год но само за 3-4 дни и ми е минавало.На 21 год съм,не съм раждала.

# 25
  • Мнения: 13 819
Здравей curls
Честно да ти кажа колкото лекари, толкова и диагнози. Мога само да споделя че възпалението на яйчника според мен протича с болки а ти си нямала такива- тук е според мен слабото място на първата диагноза, но това не значи че е грешна. На твоята възраст и аз нямах много редовна менструация, ту ми идваше по два пъти в месец ту пък неми идваше по два - три месеца. Тогава казваха че въпрос на стрес, отслабен организъм, понякога смяна на климата и го третираха с инжекции с хормони ( мисля че прогестерон и още един  хормон , но след толкова гофини не се сещам как се казваше) от които се възстановяваше всичко. Това пък не се вързва с нормалните за теб показатели , но пък наличието на кръвотечение извън нормалното.
На въпросът ти за регулона, чета тук в бг мама че повечето момичета ги пият от лечебни цели ( както и аз ) а не като контрацептив- разбира се с различни цели. Една от целите които ми каза моята гинеколожка е регулиране  и нормализиране на цикъла след спиране на регулона , което на теб би ти свършило добра работа без да се налага да те боцкат. Той е добре дозиран контрацептив - така че явно повечето лекари се спират на него.
Ти реши дали ще продължиш регулона, но за възпалението на яйчника ми е интересно как първия доктор разбра че го има, и как втория констатира че си нямала такова
Поздрави

# 26
  • Мнения: 98
Здравейте момичета,
аз също съм на Регулон пия го от третият ден на цикъла. Предписан ми е след поставена диагноза - задържан фоликул. Но въпросът ми е следният по принцип ми идва една седмица цикъла, а сега ми спря след третият ден, дали това е нормално? Thinking

# 27
Пия Регулон ЗА ПЪРВИ МЕСЕЦ И ОТ 19 ДНИ и вече 19 дни и съм постояно в цикъл , ужасно е ..лекарката каза да изчакам... но аз го пия за регулиране, а се чувствам ужасно нерегулирана...имах кистички иначе имах много редовен цикъл... само получавах кървене посредата на цикъла... дано се получи вториа месец защото иначе ще се побъркам...писна ми да съм в цикъл

# 28
  • Мнения: 1 291
сега ми препоръчаха да сменя регулона с линдинет 30 дано с него нямам постоянен цикъл

# 29
  • Мнения: 98
Дали действието на Регулона зависи от организма, защото като чета тук написаното, на някои момичета въобще не им  е спряло да идва, а при други спира.

Общи условия

Активация на акаунт