Течен пушек

  • 17 183
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 483
Просто от любопитство питам има ли в България, и ползвали ли сте такъв?
Харесва ли ви резултата? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 091
 За air pen  ли говориш или за нещо друго, че ми стана интересно? newsm78

# 2
# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 521
А за какво се ползва това чудо?

# 4
  • Мнения: 526
Хм,доколкото разбирам от линка,придава миризма на цър-пър LaughingИ докато си хапваш пържолата,опечена в тефлона,ти създава илюзията,че е печена на барбекю.
Не съм виждала такова чудо,а и не знаех,че има.
Бих пробвала обаче.

# 5
  • Мнения: 1 799
Аз пък не обичам вкус на опушено. Не понасям никакви пушени колбаси. Сега си обяснявам и колко са естествено са пушени. За пръв път чувам за съществуването на подобно нещо.

# 6
  • София
  • Мнения: 462
Аз от мъжа ми знам за пушек на прах. В тяхната фирма го продават на производители да си опушват месата. Не знам обаче дали се намира в обикновените магазини или го продават само на едро. Трябва да го разпитам newsm78

# 7
  • Мнения: 432
 Grinning Да, придава на яденето вкус все едно е приготвено навън (сред природата....барбекюта и т.н)
Обаче не съм виждала тук...

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Grinning Да, придава на яденето вкус все едно е приготвено навън (сред природата....барбекюта и т.н)
Обаче не съм виждала тук...
Хммм, какво ли още ще науча........ newsm78

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 405
Много тъпо  Crazy

# 10
  • Мнения: 1 771
Да продава се и става с него много хубав сос.

# 11
  • Мнения: 1 771
Аз го ползвам в ограничено количество, само по няколко капки.
За мен е супер.

# 12
  • Мнения: 7 091
Аз не знам защо прочетох, че става въпрос за торти и течен пушек  Joy Явно много ми се е спяло и се зачудих какъв е този тече пушек за торти  hahaha
Иначе този в бутилката и аз съм го ползвала, лично на мен не ми допада.

# 13
  • Мнения: 483
Мерси за отговорите момичета Hug
Беше ми любопитно, защото в БГ до преди 7-8 год не съм чувала че има такова нещо, а тук видях да го продават в магазин за първи път.
На мен лично много ми хареса, защото кюфтетата на скара ми станаха точно като правени на дървени въглища, един вкус който тук не съм могла да постигна...А едно от нещата които ми липсват от България са пустите му кюфтета и кебапчета Joy
До колкото разбрах, това не е някаква химия, а реално получено при изгаряне на въглища, пречистено и концентрирано, казват че е абсолютно безвредно...та така. Чудех се към какво още бих го използвала освен кайма и меса newsm78
Аз не знам защо прочетох, че става въпрос за торти и течен пушек  Joy Явно много ми се е спяло и се зачудих какъв е този тече пушек за торти  hahaha
Иначе този в бутилката и аз съм го ползвала, лично на мен не ми допада.
Ами защо не и за торти,но соленички hahaha

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Чувала съм, че по принцип пушените меса - пилешко, свинско, пуешко не се пушат в истинския смисъл на думата, а се киснат в такъв течен пушек и разни консерванти. Дори си мислех да пиша за това в Черния списък с хранителните продукти. Предполагам, че този течен пушек е само химия.

# 15
  • Мнения: 483
Не е химия, казват че е абсолютно безвредно, ако някой се интересува точно как става, ще напиша.

# 16
  • София
  • Мнения: 89
На мен би ми било интересно как се прави като няма химия Simple Smile

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На мен би ми било интересно как се прави като няма химия Simple Smile
И на мен!  Peace
Mama E , може ли на понапишеш малко по темата!  Hug

# 18
  • Мнения: 804
Стана ми много интересно. Дали може повече инфо как се прави и къде в София може да се намери?
А ако дадете и някаква цена,просто ще сте... върха.  Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 526
Ще следя темата и аз за повече инфо Peace

# 20
  • Мнения: 22 867
На мен би ми било интересно как се прави като няма химия Simple Smile

Малко инфо на руски и английски

Накратко за получаването му

Цитат
«Жидкий дым» — это натуральное вещество, получаемое путем вытяжки из древесины, свободное от канцерогенов, продукт легкий и чистый. В 1955 году американский ученый доктор Холленберг обнаружил, что дым, полученный при нагревании опилок до 450 градусов С без доступа воздуха, может реагировать с частицами воды и лишен всяких смол, это было революцией в технологии копчения и привело к появлению целой серии натуральных дымов. По своей сути жидкий дым является водным раствором, который подвергается фильтрации и обрабатывается для получения усовершенствованных ароматов, с удалением 99,99% всех смол. Этот раствор распыляется в печах под большим давлением. Используемые современные технологии поддерживают производственные процессы в гармонии с окружающей средой. По мнению Управления по санитарному надзору, «жидкие дымы» считаются полностью безопасными.

Разбира се, всеки сам решава да използва или не даден продукт.

# 21
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351

Цитат
............
. По мнению Управления по санитарному надзору, «жидкие дымы» считаются полностью безопасными.

Хммм, дали?  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 836
По мнению Управления по санитарному надзору, «жидкие дымы» считаются полностью безопасными.

Хммм, дали?  Crossing Arms

между другото за пушека от скара (истинският) има доста изследвания, които доказват, че е канцерогенен.
вие хапвате ли таквиз работи?  Sunglasses

права е labrex, всеки сам си решава.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 825
[
между другото за пушека от скара (истинският) има доста изследвания, които доказват, че е канцерогенен.
вие хапвате ли таквиз работи?  Sunglasses


Хапваме! Много са ни вкусни!

Не бях чувала за "течен пушек", но ако видя по магазините бих си купила.... поне за проба

# 24
  • Мнения: 836
Не бях чувала за "течен пушек", но ако видя по магазините бих си купила....

и аз, но не съм виждала.

# 25
  • софия
  • Мнения: 25 558
Не бях чувала за "течен пушек", но ако видя по магазините бих си купила....

и аз, но не съм виждала.


И аз така. Другият път ще поразгледам по-внимателски.

# 26
  • Мнения: 94
За първи път чувам ''течен пушек'',но ми стана интересно.Някой знае ли за още такива странни нещица?  Grinning

# 27
  • Мнения: 483
Munkyy е дала линкове за това как се прави течният пушек.
Също така е вярно че се твърди че всички меса правени на скара с въглища, както и готвенето на високи температури по принцип спомага за образуването на ракови клетки.
След като почетох бая по въпроса стигнах до извода че най- безопасно е да се прави "скара" на грил тиган или домашен електрически грил на ниски температури с течен пушек, а не на стандартната скара/барбекю с въглища.
При процеса на създаване на течния пушек, течността минава през 6-7 различни филтри, почти всички канцерогенни частици се отделят.
Та по тази логика използването на пушека в разумни граници ми звучи приемливо. За сметка на това спирам с консумацията на меса печени на нормален грил с въглища.  Mr. Green

 Hug

# 28
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Аз ползвам тези : http://www.gardenluminary.com/images/P4180046_000.jpg - пресовани пушени стърготини, слагаш 4-5 в пликче от алум. фолио, пробиваш му дупчица и го слагаш в електрическата скара над реотаните. Опушва пържолките и кюфтаците страхотно, все едно са на лагерен огън  Grinning. Комшиите се давят в лиги  Embarassed

# 29
  • Мнения: 804
Е няма ли кой да каже откъде си го купува в София? И за какви пари е?

# 30
  • Мнения: 1 771
На нас ни е подарък от кума ни.
Зная, че се продава в БГ и зная и кой го внася, но не знам къде се продава  Embarassed.
ще питам и ще кажа.
Аз правя сос много вкусен и пикантен като прибавям към кетчуп.

# 31
За първи път чувам ''течен пушек'',но ми стана интересно.Някой знае ли за още такива странни нещица?  Grinning
Течният пушек се използва в голяма част от заведенията, в колбасарската и консервната промишленост.
Освен него много разпространени са всякакви ароматизатори и оцветители и при добро желание всеки може да си ги закупи от вносителите (стига да има желание и финансова възможност - често опаковките са кофи и кашони).

Ако толкова държите храната ви да има "пушен" аромат, опушвайте си я с нормални средства - хвърлете на скарата / тигана с кюфтетата няколко стръка мокра чубрица и повейте с ветрило. Много по-вкусно и здравословно е.

Относно безопасността на течния пушек, същите тези санитарни власти в Русия са забранили вноса на шпроти от Латвия, заради по-голямото количество течен пушек в тях.

# 32
  • Мнения: 22 867


Относно безопасността на течния пушек, същите тези санитарни власти в Русия са забранили вноса на шпроти от Латвия, заради по-голямото количество течен пушек в тях.

Забраниха миналата година, сега вече е разрешено. Според мен латвийските шпроти са едни от най-добрите. Мисля, че това си беше просто политика. Открили превишено ниво на бензопирен в консервите. Бензопирен се използва е в други хранителни продукти, не само в рибните консерви. Причината не е течния дим, а в това, че пушенето на рибките се прави с елхови стърготини.

Цитат
В России действуют санитарные нормы, принятые еще до выхода Латвии из СССР. С тех пор стандарты производства консервов изменились. В Евросоюзе они более либеральные: содержание 5 мкг бензопирена на килограмм шпротных консервов является допустимой нормой, в России же этот показатель в пять раз ниже.

Ех, жега, жега, ама да имаше кутия шпроти и хубава водка..................... Embarassed

# 33
  • Мнения: 1 669
И аз се интересувам от цената и къде мога да го  намеря...

 Laughing Laughing Laughing

# 34
  • Мнения: 1 771
За съжаление в Бг няма. Сега говорих с кума ни.Продава се само в САЩ

# 35
Пусни в Google "Liquid Smoke" и ще видиш за к'во става дума...

# 36
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Това не го бях чувала, но ми звучи обещаващо. Хайде и аз се нареждам на опашката за повече инфо   Crazy

Общи условия

Активация на акаунт