Расист ли е Българинът?

  • 5 866
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 720

Когато някой реагира с едно хубаво 'ах ти, мръсна маймуно' у нас, това значи, че няма никакъв расизъм ами хората са искрени.




за комшията от долния етаж ли имаш в предвид...или говориш за някой политик ли що..?щото аз за други''мръсни маймуни''не се сещам... newsm78

# 121

Когато някой реагира с едно хубаво 'ах ти, мръсна маймуно' у нас, това значи, че няма никакъв расизъм ами хората са искрени.




за комшията от долния етаж ли имаш в предвид...или говориш за някой политик ли що..?щото аз за други''мръсни маймуни''не се сещам... newsm78

Ето за това говорим - когато някой прилича на маймуна значи той/тя е маймуна, нали така?

# 122
  • usa
  • Мнения: 2 113
расист е, та дрънка.

# 123
  • Мнения: 7 130
Светът е шарен. Французите не са ли? Жълтите раси?
А българите, заминали зад граница българи ли са?
Вили, лошо е човек да си забрави корените.  Peace

# 124
  • София
  • Мнения: 15 503
Честно казано си мислех, че не съм, освен където не понасям циганите.Но тук усетих ,че негрите ме дразнят - много крещят, с никой не се съобразяват, готвят някакви смрадливи неща - ужас. Тези под нас имам чувството, че само развалена риба готвят, смрад, не мога да отворя прозорец. В техните магазини не се диша, какво продават не знам ,но дори като минеш покрай него смърди ужасно.Срещу нас имат дискотека,цяла нощ са крясъци и скандали, все идва полиция и после пак продължават с крясъците и скандалите. Но не мога да отрека ,че има и хубави ,тихи, кротки , възпитани и учтиви.Всичко зависи от това кой от колко време живее  тук. Замисляла съм се ,ако сина се ожени за негърка, как биха приели това в България. Дали съседите ще ни гледат кофти, жена му и децата му няма да се чувстват комфортно в БГ. Аз внуците ще си ги обичам,защото са си мои внуци, но другите....?

# 125
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
не, че само ние сме така, но сме си расисти. повечето....има разлика в по-големите градове.
някой го показват, някои -не.
"смесените" семейства го изпитваме всеки ден на гърба си.
в началото ме дразнеше и ми беше обидно, че се говори непрекъснато за цвета на сина ми, но сега не ми пука.
дано, като стане "по-шарено" във България, нещата да се променят.

# 126
  • Мнения: 920
'българинът' е голям дискриминатор. един от най-големите, които съм виждала.
бих искала да знам на колко от касите на билла, метро или фантастико има касиерки
от друг етносс, ако има такава, нека да се запише тук, моля.


Да, ама във мсички китайски ресторанти и магазини са от техния етнос. В арабските магазини - също. И българинът се тълпи в тях.
Ако някоя баба на село никога не е виждала негър и каже "Яяяя, баби, какъв си черен" това расизъм ли е.
Или Яааа какво сладко негърче .

Пък в Щатите няма да се учудя, ако измислят и някакво ново наименование за жена - да не ги обвиняват в сексизъм.

Последна редакция: сб, 16 юни 2007, 11:02 от Мадам Гоца

# 127
  • София
  • Мнения: 44 337
да и то много....но май и избирателно Wink

# 128
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Светът е шарен. Французите не са ли? Жълтите раси?
А българите, заминали зад граница българи ли са?
Вили, лошо е човек да си забрави корените.  Peace
Рони какво общо имат тук корените с това да си расист или не - ако става за въпрос аз  никога не съм била Българка 100%- родена съм в друга държава, никога не съм била притежател на Бг паспорт и пак  обичам България като моя родна страна.Защо разбирате погрешно темата- тук няма нищо общо с това от къде  е  и прочие става въпрос дали Българинът  е расист или не!
Това е!
Защо винаги се засягате от това че се коментира Българинът или Българското- това  е един от проблемите  на Българина - не търпи на критика.
Вили

# 129
  • Мнения: 6 167

Омразата ми към циганите не ме прави расист.

прави те, ако ги мразиш, защото са цигани.
и аз не обичам думата расист, много ми е размито-антропологична
харесва ми дискриминатор (има ли такава дума изобщо)  Laughing

таман вчера един играч на интер обясни  по телевизията колко е бедно в румъния и българия и как българите са много бедни хора. как излизал на улицата, наобикаляли го деца и давал пари. почувствах се като последен боклук, да говорят така за мен. защото съм българка, приятелите ми са българи, една сериозна част от тях могат да купят един два играча на някой италиански футболен отбор. ма найсе. к'во да се разправям и да си го слагам на сърце.
тегля една май.... на и продължавам напред.
само който е изпадал в подобно положение може да се усети и да не го причинява на други хора.

# 130
  • Мнения: 1 533
само който е изпадал в подобно положение може да се усети и да не го причинява на други хора.


Много добре те разбирам. Както казва мадам Гоца - знам че децата ми са келеши, ама не давам друг да ги нарича така. Скоро ме заговори един дядка на 60 и кусур години в скайп. Като му казах, че съм от България веднага изрева - аууу, много сме притеснени на Острова, в пресата гърмели че милиони българи и румънци щели да ги наводнят сега след приемането ни и направо не знаели как ще се справят с тая напаст. Ами не знам бе, бай дядо, спасявайте се, ама не ми се оплаквай точно на мен.

# 131
  • Мнения: 526
Аз лично деля хората по други признаци,не по раса,етнос или както щете го наричайте.
Имам много добра приятелка,която е етническа туркиня и е мюсюлманка,разбираме се чудесно.
Имам и съседи цигани (или роми-което ви харесва повече) и когато се е случило някакви гепачи да се опитат да ни разбият вратата ( с мъжа ми бяхме извън София за 1 седмица),именно те бяха тези,които веднага са съобщили в РПУ-то и намериха начин да ни се обадят и да ни кажат,че нещо става.Така че добрите и човечните,истинските хора са си такива,независимо от цвят на кожата,език,вяра и т.н.
Друг е въпроса,че като видя на улицата седнала дрипава циганка,която е гушнала 3-4 месечно мръсно бебе,с кутия за стотинки пред нея,ми иде да я ритна право в сурата.Само че ме възмущава не това,че е циганка,а че е лоша майка.

# 132
  • Мнения: X
за българина не знам
мога да говоря само за себе си
аз съм расист наполовина
не понасям бежанците, било то африканци, азиатци, латиноамериканци
техният манталитет е като на нашите мангали
непоносими са
смрадливи, невъзпитани, шумни, с още по-ужасни деца, супер нагли, смятат, че всички са им длъжни

НО: от изброените раси познавам страхотни хора, НЕбежанци, нямам нищо против тях

а за спора ви негър-африканец - по-смешни неща не бях чела
негрите са си негри, колкото и да не им се иска, но повечето са толкова ограничени, че не знаят какво искат

и да, според мен 90% от тях, които срещам тук, са слезли от някой клон
поне се държат като такива

ако искат по-добро отношение, да се променят самите те първо

# 133
  • Мнения: 720

само който е изпадал в подобно положение може да се усети и да не го причинява на други хора.







 smile3501 newsm10

# 134
  • Мнения: 920
А може ли да ми кажете в какво се изразява расизмът на българина. В гето ли сме затворили някого, достъп до образование, здравеопазване ли няма.

Общи условия

Активация на акаунт