Проблем със захранването

  • 1 076
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Ние сме на 7 месеца и половина и положението при нас е абсолютно същото. Предлагам му различни пюрета и каши, но повече от една, две лъжички не иска. Аз не го насилвам, защото предполагам, че още не е готов за друга храна различна от кърма. Мисля, че постепенно ще свикне и ще иска повече да хапва твърда храна. Аз също опитвам педагогическо захранване, примерно хапвам морков и на малкия му става много интересно и започва да иска. Давам му едно парче и то си го ближе и смуче. Много е сладък  Grinning. Така е опитал ябълка, банан, череша, морков и круша. Хайде успех и не се притеснявай, довери се на мъничето мисля, че те знаят най-добре от какво имат нужда   bouquet.

# 16
  • Мнения: X
Такааа, вчера докато ни гледа как ядем диня с баща му, моето кърмаче си поиска храна. Дадох му миниатюрно парченце диня и за първи път отвори устичка и не слагаше ръчички пред устата. Честно - разплаках се от радост. Даже не се и замислих, дали не е проблем да давам диня на 7-месечно бебе. Хапна си поне 10-на грама диня.
Въпроса ми е - проблем ли е, че съм въвела динята на тази възраст?

# 17
  • Мнения: 257
mina77, не е проблем, ако не прекаляваш с количествата. Можеш да даваш да пробва от всичко, но само по 3 микро дози (парченце с размер на оризово зърно). Разбирам, че трудно е да спреш, когато най-после виждаш, че детето ти иска храна! Но важно е да не го прехраниш в този момент, да не загуби интерес, ако вече си дала 3 дозички, а детенцето ти иска още - предложи нещо друго. Ако има устойчив интерес към храна, детето се научава да гълта тези парченце и не ги плюе, след 2-3 седмици размера на микро дози се увеличава постепенно(!!!) до размер бобено зърно.

Общи условия

Активация на акаунт