кога включвате бойлера си вкъщи?

  • 16 344
  • 114
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 612
Отговорих с 1.
Почти непрекъснато работи.
Много рядко се случва да го изключвам.

# 46
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Само през ноща - 120 л. е и се използва само за къпане.

# 47
  • Мнения: 732
Включен е постоянно  Grinning

# 48
  • Мнения: 1 546
Работи постоянно.ПОнякога се сещаме да го спрем през деня, но рядко се случва.

# 49
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Свекърва ми го включва само нощем, а аз предпочитам винаги когато ми трябва вода да има (особено лятото пък и малкия го къпя всеки ден), съответно предпочитам да не го спирам. Но при първа възможност ще си купим проточен бойлер.
Една продавачка ми каза, че си направила сметка и установила, че и излиза по евтино като работи денонощно, от колкото да го ползва само на нощна тарифа.

# 50
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Как да гласувам, като сме с проточен бойлер  newsm78
 Супер доволна съм, никой не се занимава с включване и изключване, по всяко време и за цяла армия има топла вода!
Tinka 79, бойлерът не работи денонощно, а само в периода, в който ползваш топла вода.Ако се къпеш по-бързо,плащаш по-малко ( при мен такъв вариант няма, ще си прекарвам телефон и в банята  Wink )

# 51
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Как да гласувам, като сме с проточен бойлер  newsm78
 Супер доволна съм, никой не се занимава с включване и изключване, по всяко време и за цяла армия има топла вода!

Съжалявам за спама предварително. Embarassed
Каква марка си взехте и доволна ли си от нея? А колко пари го взе?

# 52
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Преди 4 години, досега сме сменили един нагревател към 20 лв.Иначе целият бойлер беше май към 100-на лева, с размер на лист А 4 и дебелина към13 см, Релакс пише на кутията.

# 53
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Единствен недостатък е, че при нас е малко слаба водата и сега ми идва доста гореща, та го включвам на 1 -ва степен. Ел.мрежата трябва да ти е добра, защото е 6 киловата. Има и комбинирани за баня и кухня,т.е. със слушалка (тя стои в банята) и чучурка (боже,как се изразих  Sick) за кухнята.(ако са с обща стена обаче).
Е, наистина стана яко оспамване  Embarassed

# 54
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Единствен недостатък е, че при нас е малко слаба водата. Ел.мрежата трябва да ти е добра, защото е 6 киловата.

И при нас налягането е слабо та се чудя дали няма да има проблем? newsm78 Колко киловата ти е бойлера и достатъчен ли е за да осигури една нормално 20-30мин. къпане.  Twisted Evil А може ли да осигури нужният дебит за 2 консуматора едновременно (примерно: къпане и миене на чинии).
6киловата не е ли малък и изисква ли 3фазен ток?

# 55
  • Хасково
  • Мнения: 726
Включваме го на нощна.  Peace
и ние. а в кухнята има друг, който работи непрекъснато.

# 56
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Включен е постоянно . Като се изключи и изстине водата , трябва отново да загрява и така се хаби повече ток , отколкото като е включен  и си загрява само до определената температура и си изключва сам .

Напълно съм съгласна. Ние не го вкючваме, ние просто вобще не го изключваме.

# 57
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Включен е постоянно . Като се изключи и изстине водата , трябва отново да загрява и така се хаби повече ток , отколкото като е включен  и си загрява само до определената температура и си изключва сам .

Напълно съм съгласна. Ние не го вкючваме, ние просто вобще не го изключваме.

И ние това се опитахме да набием в главата на свекървата ама тя не, отива и ни спира бойлера.  Close

# 58
  • Русе
  • Мнения: 511
Не го излкючваме.

# 59
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Tinka 79, бойлерът не работи денонощно, а само в периода, в който ползваш топла вода.Ако се къпеш по-бързо,плащаш по-малко ( при мен такъв вариант няма, ще си прекарвам телефон и в банята  Wink )

Да знам това му е хубавото. Аз говорих за обикновения бойлер, че излиза по евтино, ако не се спира.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт