май са ми запушени каналчетата

  • 1 450
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 682
4baby благодаря,че ми писа.Правя компреси,цедя,бебето суче и т.н.Сега бучката е по малка.Болката отшумя.Благодаря.

# 16
  • Мнения: 236
Ей, ние сме били градски с тебе!  Hug Радвам се че си по-добре. Мен лично ме дразнеше адски много това че не е наред и бутах по-често цицата докато не се оправя. Че после известно време ме наболяваше докато захапе бебка и тъкмо се пооправи и хоп пак запушено каналче. Така че внимавай, давай да я изцоцка до край и на често, за да не се повтори. Успех  Peace

# 17

слагайте топли, почти горещи мокри кърпи, като истине кърпата веднага друга - резултата е на лице след 2 секунди и млякото потича веднага

# 18
  • Мнения: X
С горещи компреси няколко пъти си изгорих кожата. Лявата ми гърда е ужасно проблемна и непрекъснато се запушва. Помага ми лецитин, както сте писали и компрес от ВОДА+ СПИРТ в равни части. Например 100мл. Спирт 70% и 100мл. Вода. Налагате упорито и цедите като щадите гърдата, щото аз моята имам чуството, че я направих на нищо от мачкане и топло. В един момент от загряващия компрес ще усетите как се отпушват каналчетата и ще тръгне млякото само и сами ще почуствате, че бучките се топят. Желая ви успех!

# 19
  • Мнения: 264
Побърках се с тия запушени каналчета!  Shocked Март месец се наложи да пия антибиотик, щото ме втресе. После пак се запуши и все на лявата гърда и тогва бебчо ме оправи.  Heart Eyes При мен се получи от неудобен сутиен с банели. Купих си специален на Чико за кърмачки и направо се родих с него. Струва си парите до последната стотинка! Да не говоря, колко е удобен за кърмене навън... Тъкмо си мислех, че съм си решила проблема и хоп - отидох да  басейн, и да взема да скоча във водата ... Явно от удара при скачането във водата, гърдата отново се е травмирала, започна да ме боли, втресе ме, вчера цял ден се влачих и стисках зъби, ама вечерта каталясах  и сега отново съм на антибиотик. Виждам си зачервените местенца и болииии... Бебчо суче, ама този път това не помогна....

# 20
  • Мнения: 236
Цветелинка, наистина добре ми звучи и твоето решение! Аз лично не съм правила горещи компреси, но съм била под душа доста и после давам на бебка.
nialgm  незнам, какво да ти кажа миличка! Дано да се оправиш бързо. Аз също преди да родя си взех сутиен за кърмачки, той е без банели и е памучен, и много ми допада. После си взех един с банели и дантелен, и той има закопчалка за сваляне на парчетата отпред при кърмене ама хич не ми е удобен и все си карам с първия  Hug

# 21
  • Мнения: 57
Благодаря ви много за съветите,  bouquet не знам от кое точно,но се оправих / да чукам на дърво/.
Започнах да се цедя след всяко кърмене първо с помпичка, но ме болеше и минах на ръчно. Правех си редовно и горещи душове, като след всеки се мажа с Гармастан. Слагах и зелеви листа в потника си. Не използвах лекарства, оставих ги за най-краен случай.
Подозирам, че проблема и при мен е от сутиена оттогава в къщи ходя без сутиен. Да попитам знаете ли online -магазин за сутиени за кърмачки, че тук в Търново не намирам.

# 22
  • Мнения: 236
Сутиен за кърма4ки незнам мили4ка, но дори ако не намериш, можеш да вземеш обикновен паму4ен, спортен го нари4ат мисля, ако има, незнам, виж, трябва да има нещо подобно. Радвам се 4е си се оправила,   bouquet сега внимавай да не се повтори, давай по-4есто на бебе да су4е, и из4акай изцяло да изпие гърдата, ако не, цеди после.

Общи условия

Активация на акаунт