Гледате ли кой е по-по-най-???

  • 1 968
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 237
Аз го гледах и също останах възмутена.Но какво мога да кажа....Явно майката е решила да бъде по-оригинална и хлапетата и да бъдат забелязани.Е,забелязаха ги.Моето дете не бих научила на подобна песен.Не че е лоша песента,но не е за малки деца ,има толкова хубави детски песнички.
Мен ме възмути и изказването на Енчо,че щял да живее дълго като шотландския боец и че за да умре трябва да му отрежат главата  Shocked
Ама какво ли разбираме ние.......

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някои родители дори не могат да се усетят колко са прости.
Избягвам контакти с такива.
Не бих причинила такова нещо на децата си.
Предаването го гледам много рядко.

# 17
  • Мнения: 2 910
Хванах точно този момент, звучи много нелепо и грозно Confused
Всяка събота пускам това предаване на дъщеря ми и тя много го харесва.

# 18
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз съм възмутена - не от децата, може да попият всичко от ТВ, а от майката, за която е "много гъзарско" и оригинално, че децата й пеят това...

# 19
Не съм го гледала това предаване, но наистина ми се струва нелепо деца да пеят такива песни(тя песента не е лоша, но не се връзва да е изпята от дете).Не уча децата си на такива песни, нито на нецензурни думи(както правят някои родители).Смешни са ми родители, които се стремят да превърнат децата си в малки възрастни

# 20
  • Мнения: 625
Не съм гледала точно това предавне,но само мога да кажа колко простотия има в тая България и как вече се страхувам сериозно за ценностната система на сегашните, а и бъдещи поколения.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 306
E, много важно, пак сме възмутени в хор.
Аз гледах, момченцето беше по-гоялмо, към 6 годишно. На тая възраст масово пеят всички чалгии децата, по-добре Устата и Софи, отколкото някоя по-брутална текстово фолк певачка.

# 22
  • Мнения: 1 426
Мисълта ми беше, че е изключително трудно едно дете да се изолира от "лошата" среда.
Да, така е, но пък и една от целите на доброто възпитание е да ги направим устойчиви спрямо лошото влияние.
А това сутринта си беше простотия отвсякъде. Но майката явно не смята, че се излага...

# 23
  • Мнения: 2 577
Възпитаното дете не винаги има възможност да учи в добро училище, да попадне в добра среда и да се развива професионалн. Възпитаното дете може да има възпитани родители, да живее някъде, където не става и за хора, да няма парички да си купи книжка и пак да е възпитано...
Невъзпитаното дете, което има невъзпитани родители, които имат пари, ще учи в добро училище, ще завърши добър университете и ще се развива в на и на тати фирмата...
Объркан свят!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Наистина ли смятате, че едно дете на 5-6 години, понеже е чуло на запис и запомнило една песен с две -три цинични думи, ще бъде зле възпитано, грубо, нахално, просто?

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Даф, да, смятам. Синът ми е на девет почти и още не знае нито една чалга песен, нито такава с циничен текст, нито псува като каруцар.
Познавам такива родители, които се гордеят детето им да псува и да пее мръсните текстове на чалгата - децата наистина са с много ниско ниво на възпитание. Не става дума за чута песен от някъде, а за съзнателно обучение от родителите. Те всъщност на друго не ги учат.

# 26
  • Мнения: 1 426
Наистина ли смятате, че едно дете на 5-6 години, понеже е чуло на запис и запомнило една песен с две -три цинични думи, ще бъде зле възпитано, грубо, нахално, просто?
На така поставения въпрос - не, разбира се!
Но ако родителите се радват на това, че детето им пее такива песнички и го поощряват - вероятността детенцето им да порасне зле възпитано, грубо, нахално, просто нараства - а познай с колко.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Затуй не останах аз да работя в училище!  Grinning
Все пак, много се преиграва в тоя форум.

# 28
# 29
  • Мнения: 4 555
Мисълта ми беше, че е изключително трудно едно дете да се изолира от "лошата" среда.
Да, така е, но пък и една от целите на доброто възпитание е да ги направим устойчиви спрямо лошото влияние.
А това сутринта си беше простотия отвсякъде. Но майката явно не смята, че се излага...
Казах, че е трудно, не че е желателно, правилно или че това трябва да е целта ни.
Явно много неясно съм се изразила  ooooh! Имах предвид, че "простаците" не са "там някъде в гетото", където да нямат контакт с нашите деца, а са сред нас и малко или много оказват влияние.
И да, разбира се, роля на родителите е да обяснят на детето къде е границата между приемливото и простотията и да му изградят вкус и ценностна система.

Общи условия

Активация на акаунт