Декемврийското дете, стяга бански за море

  • 20 266
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 181
Здравейте момичета!!!Честита радост на ШОШИ!Честит рожден ден на Янче/усещах ,че сме  от една (порода)зодия..../.Аз ви чета доста по-редовно,отколкото пиша....След като си видях децата по разни списъци,сега съм спокойна.Единия 1 клас/почвам с ченгелчетата/,другия 1 група/там ми е ясно ,пък и при същите учителки/-Та наесен с песен!!!!!И с памперса се справих доста бързо,малко по-късно отколкото трябваше,но важен е крайния резултат.Миналата седмица Диана така падна и си разби устата,че сега /след като спадна оттока/ видях,че е с изкривен и счупен зъб.Нямам никаква идея как да я заведа на стоматолог-трябва да идем поне двама и да я държим ooooh!Засега сме тук,море другия месец-купих един басейн 120см,пълня го с вода и на терасата-голям кеф е за децата/кога ли ще се накисна и аз Laughing?/.

# 16
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Здравейте!!!
И ние бяхме малко болнички миналата седмица - температура, зачервено гърло, ама вече сме по добре и от днес отново сме на ясла. Иначе и нас са ни приели за градина с връзки Embarassed, та живи и здрави от септември сме там.
Смайли какво стана с ремонта, кога ще идвате. Виктория ви чака за да храните заедно козичките с хлебче на зоопарка. Laughing
ШоШи и Вики проявява много агресия на последък. Ние сме на вълна СТРЕЛЯНЕ С ПУШКА. В яслата си играе само с момчета, момиченцата са по малки от нея и не са и интересни, та сега само пушки, пистолети и гърмене са и в главата.  #2gunfire
Онзи ден даваха някакво бебе по телевизията и като взе да повтаря Виктория колко много искала и ние да си имаме такова малко бебе, дето да и е братче, с баща и чак взехме да се замисляме. Питах я аз защо иска бебе, като очаквах отговор от рода да го гушка, храни или да си играят, а тя ми вика "ЗА ДА ГО СТРЕЛЯМ С ПУШКА". Embarassed
Ванилийка много е сладък Дани в тоалетната. И аз имам една приятелка дето беше научила нейният син да препикава дърветата като кученце. Joy
Поздравления за памперсите на Вики и Ванеска. Laughing

# 17
  • Мнения: 1 568
Шоши, не можеш да очакваш друг отговор освен НЕ на така зададен въпрос  Mr. Green То е повече от ясно.
Процедурата - махаш памперса отведнъж като може няколко дни преди това да обясняваш, че тя е вече голяма кака и само бебетата пикат в памперс и как тя вече е пораснала и ще носи само гащички, а те трябва да се пазят сухички ... Подпитваш от време на време дали има пиш - първите 2 дни отговора ще е категорично НЕ, точно секунди след това очаквай да се напикае демонстративно  Laughing Би могла и да я подканяш със "Струва ми се, че вече много ти се пишка, защото изпи много сок" или пък "Хайде да се скрием в храстчето да полеем тревичката да порастне голяма" ... Обясняваш, че всички деца пишкат така, посочваш конкретно нейни приятелчета. Ако искаш правиш това наградно табло, каквото имаше Дара и на което залепихме снимки на клечащи на гърне дечица /много е важно да се подражава/ и така ... По статистика - към третия ден очаквай чудеса  Grinning
В началото е голяма хамалогия, щото искат да пикаят през 15 мин., явно така са свикнали в памперса, но после интервалите се увеличават. Но и да сменяш 2 броя памперси си е хамалогия така че ...

Ванилче, купете му на детето едно столче за стъпване. Гледай го милия как се е протегнал на пръстчета  Laughing Много е сладък.

Марси, ремонта започна, но в момента слагат само външната изолация, а това по никакъв начин не ни пречи. Към края на седмицата очакваме новата дограма, това ще е по-неприятната част, но за сега не се очертава изнасяне към Бл-град. Ще видим. Не съм решила нищо още. Нали свеки е тук, все още не съм загубила надежда, че може да помогне ... Успокой Вики, че ще дойдем. И козичките ще нахраним, и на аквапарка ще ходим.

За агресията ... имам една комшийка, разликата на двете й момченца е 2г. и половина, тя ми се оплака, че баткото доста е малтретирал малкия, ходила е на психолози и ми сподели, че доста са й помогнали. Жалко, че напоследък не я виждам често, те са все нещо болни, но ми е интересно и ще я разпитам в първия удобен момент.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 493
elena_ml, честито! Аз още чакам списъка за нашата градина... Мая утре заминава за Варна. Мартин ще я закара. Ще седи там с баща ми и баба ми до края на месеца. Радвамс е че ще си почина малко Simple Smile Знам обаче и че ще ми е мъчно за нея...

Така че казвайте кога да направим срещата!

Забравих да похваля аз всички, които почнаха да ползват гърнето по предназначение. Simple Smile Много съм уморена. Спирам да пиша...

# 19
  • Мнения: 4 195
Янче и ти душа носиш, почини си Hug
Смайли, моя дружка, сега е в Канада, като роди малкия, каката беше точно на 2 и 6м, беше страшно - веднъж се опитала да го вземе от креватчето и да го хвърли в кофата, не го искала повече - детски психолог помогна, защото детето изпитваше болезнена ревност към бебето, явно си знаят работата психолозите и помагат Thinking
Ох чао от мен, Смайли специално за теб ще гаврътна един джинс тоник, да знаеш Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

Шоши,
може би изчакай малко с пампа, че много радикални промени ще се натрупат на каката, а както казваш, доста й е трудно да се справи със новото положение...
Това което съм чела, е че между 2г. и 4г. при децата започва утвърждаването на Аз-а и липса на ревност, противопоставяне, негативизъм е неестествено. При малките (2-4г) нуждата от внимание и привързаност е много силна (даже срещнах изречението ‘децата от тази възраст не приемат друга алтернатива освен грижите и любовта към самите тях’ Mr. Green). За това се препоръчва и подход на засилване на вниманието – примерно допитвайте се до нея по въпросите с гледането на бебето, засилете ласките/прегръдките, гласувайте й доверие...
С голямото дете трябва най-вече да се занимава майката или този, който то предпочита в семейството. все пак най-често това е тя, а най-рядко - бабата. и не просто да му се обръща внимание, а да е център на вниманието, поне докато малкото не започне да изисква да бъде такъв.

Има една съфорумка, на която много харесвам подписа, а той е нещо от сорта на
‘преди имах поне три теории за отглеждане на деца. Сега имам три деца и нито една теория’
Та така... теории пълно, но на практика всичко е различно  Hug

# 21
  • Мнения: 6 390
Още нещо което харесвам по темата за ревността между децата...
"Копирам избрани цитати от "Изкуството да бъдеш родител"

"Сега бих искал да се спра на вечния проблем за ревността у детето или както ние, психолозите, я наричаме, „съперничеството между деца от един брак".
Всеки път, когато малко братче или сестриче се появи в семейството, детето ви реагира по определен начин. Изобщо не вярвам на майка, която ми казва: „Томи обикна сестра си още от първия ден", защото това е психологически невъзможно.
Да направим заедно едно предположение.
"Представете си, че утре съпругът ви съобщи следната забавна новина:
Мила, другата седмица старата ми приятелка Рок-сана ще дойде да живее у нас. Аз, разбира се, все така те обичам. С теб ще бъдем заедно в понеделник, сряда и петък. Но вторник, четвъртък и събота ще бъда с нея. За неделята ще теглим жребий."
На всичкото отгоре, когато тази съперница се настани у вас, вие откривате, че няма намерение и пръста си да мръдне, за да ви помогне в работата, че по цял ден безделничи, чете си списанията и се налива с разхлади-телни напитки. Какви чувства ще изпитвате към нея? Несъмнено ще си умирате от яд!

Прекъсвам цитата за малко, за да кажа, че това ми е любимото, смях се от сърце при първия прочит

Е, детето в предучилищна възраст реагира горе-долу по същия начин на раждането на братче или сестриче. То се чувства ощетено, огорчено, то е направо вън от себе си.
 Струва му се, че майка му го е изоставила, когато е вляз-ла в болницата, за да роди новото дете. А веднъж прибрала се с новороденото, тя има твърде малко време да се занимава с по-голямото. Цялата се отдава на натрапника. Като капак роднините и приятелите, които идват вкъщи, до един се прехласват пред бебето, твърдят, че е много сладко и пренебрегват „големия" брат или "голямата" сестра. Да се учудваме ли тогава, че всяко дете изпитва враждебност към брат-чето или сестричето си?
Невъзможно е да му попречите да я изпитва, но можете да я поприглушите."

"Обикновено детето в предучилищна възраст реагира на раждането на ново бебе по два начина. Най-напред то иска отново да се превърне в малко бебе. Това е защитен рефлекс, който ние всички използваме от време на време в моменти на изпитания.
Как да постъпите? Дайте на детето възможност даге върне назад, ако му се иска. Когато се роди първият ми син, дъщеря ми беше на шест години. Очаквахме да започне да се държи като бебе и тя точно това направи. Поиска биберон, дадохме й и в продължение на четири-пет дни си пи колата или портокаловия сок от биберон. След това спонтанно заряза биберона, сякаш искаше да ни каже: „Добре де, вече нямам нужда от това. Май не е толкова забавно да си бебе и да пиеш от биберон!"
По-голямото ви дете ще изпитва гняв и враждебност към новороденото. За съжаление повечето родители се опитват с разговори да го отклонят от тези му чувства. „Не говори така за братчето си, не е хубаво. Бъди добър с него, виж колко е сладък!" А вместо да правят това, те би следвало да го оставят да изрази гнева и ревността си. Това е един от случаите, в които е добре да се приложи отразяването на чувствата: „Ядосан си на Джени, смяташ, че мама я обича повече от теб." Може да се окаже полезно да попреувеличите и да споделите с по-голямото дете в какво упреквате бебето (в края на краищата не рискувате да го обидите, тъй като то още не разбира). Така по-голямото ще разбере, че не рискува нищо, ако си признае какво не харесва у бебето."

................
http://www.roditeli.info/family/materials/pomalkoto/
...............................
А при другите майки с по две деца как е положението всъщност, тази тема май не сме я много обсъждали ...

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 09:05 от Eli_cz

# 22
  • София
  • Мнения: 938
Добро утро и от мен. Шоши, Ванеса беше облъчана от мен цял месец, преди да преминем към гърнето - то не бяха увещания, че вече е голяма, че не е красива с памперс (много е суетна), то не беше купуване заедно на гащи, тя да си ги избере - и отговора неизменно беше "не". Имахме спорадични успехи - т.е ако я хвана на време и я сложа на гърне - пишка, но в повечето случаи отказваше. Докато един ден сама не се събуди от следобедния сън, каза, че е голяма и иска рокличка, затова баба й трябвало да й сложи гащи. Ден и половина пишка като крава и изглеждаше, че въобще не й пука, че е мокра. Бях се притеснила, че ще я караме така доста време, явно не й пречеше изобщо. Но на третия ден сама почна да си казва. И толкова беше драмата. Естествено, на всеки час я подканям, защото особено като се заиграе, хич не й се ще да спира за някакво си пишкане. Но, истината е, че отне 2 дни и от тогава не сме имали инциденти (освен леко намокряне на гащите, ако не успея навреме да й ги сваля). Това обаче не означава, че не излизаме навън с цял гардероб, за всеки случай. А, и за акането проблема остава. Идва и директно ми казва, "сложи ми памперс, ще акам". Ако не й сложа, ака в гащите и въобще не й пука....Там не знам как ще се справям.

По отношения на бебетата, и Ванеса дава признаци, че иска бебе, да се грижела за него. Когато има бебета наоколо играе с тях, но след известно време й писва и заявява, че бебето е "гупак" (нова думичка в наследство от приятелката й Кая, която ходи на градина).  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 567
Добрютро,
Смайли, Миленка, благодаря ви за обясненията Hug
Ели, мерси за инфото. Всичкото го знам прекрасно, подготвена бях за такива ситуации. Слава Богу не са много засега, дано така си и останат. И правя всичко стриктно, както съветват по книгите, но за пореден път се убеждавам, че едно е теорията, а друго практиката. А и ние не сме от желязо и някой път реагирам грешно, осъзнавам.  Още не съм решила кога да махна памперса, подготвяме се лека-полека, вчера купихме гащи с принцеси и Мечо Пух.  WinkЩе му дойде времето и на това, вашите опити ме обнадеждават, че ще стане бързо.  Grinning

# 24
  • Мнения: 1 568
‘преди имах поне три теории за отглеждане на деца. Сега имам три деца и нито една теория’
И това е цитат от Додсън Simple Smile

Хубава е и статията от сайта на Съвременни родители. Тенкс!

Ели, в тази връзка исках да те питам - прочете ли тази книга дето си я беше купила "как да научим детето на добри обноски". Отзиви?

Шоши, а как се съчетват режимите на двете деца? Кърменето с разходките на Диана? Помага ли ти някой с домакинството? Емо как се включва? ей такива чисти битовизми ме интересуват в момента ...

Намерих едно страхотно място за кафе/пикник - зелена полянка, съвсем чиста и поддържана, никакви кучета /надявам се и кърлежи/, катерушка, пързалка и люлки, масички, шарена сянка ... Намира се на територията на старите кортове до парка на МЕИ в началото на Студ. град. Може някой път да се съберем там с децата. Наистина е много приятно и спокойно, поне през седмицата, но мисля, че и през уикенда няма да е навалица.

# 25
  • софия
  • Мнения: 181
А при другите майки с по две деца как е положението всъщност, тази тема май не сме я много обсъждали

Ели,адашке,да те поканя за 2 вечери у нас ,няма да имаш нужда от никакво обсъждане ,еле пък от разни теории.Ще видиш цялата гама от чувства,които изпитват моите 2 деца по между си.Радвам се ,че имам стаи ,в които просто да ги разделя,за да не се изтрепят......


# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Никакви ви няма!
На нас днес ни биха ДТК-то,че все бяхме сополиви и закъсняхме  6 месеца.
По въпроса с агресията и ревността и двете деца не мога да се включа Mr. Green

# 27
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Смайли, Ели а какво пише в този Дотсън за агресията. Имах я някъде качена тази книга, ама сменихме компа и не знам дали съм я запазила. Embarassed
Виктория вчера ухапа в яслата едно дете. Питах я защо, а тя ми отговори "АМИ ЗАЩОТО БЕШЕ ВЪРТЕ". После баба и ми обясни че детето се било мушнало под масата и Виктория му се скарала  и затова го ухапала. Снощи и сутринта непрекъснато и говорех че децата не се бият и хапят, че яслата е на всички и кой където иска там ще се мушка и тя ми обеща че ТАКА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ПРАВИ.
Днес не беше хапала никой, но за сметка на това ощипала моченце по голямо няколко месеца от нея, защото се опитало да и вземе чашката и то доста здраво го ощипала. И двете майки ги познавам и направо вече ми е неудобно да ги срещна. Касво да и говоря и обяснявам вече не знам. newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 938
Тази градинка ми звучи много подходящо, тъкмо се чудех съботно-неделно къде да ходим в тая жега. Вие какво ще правите почивните дни?
Марси, за съжаление това, което ние им обясняваме е все едно, когато детето види в градината друго дете, което хапе, щипе и прочие. Особено ако са я хапали и нея. Те копират поведение, вербалната обработка не дава такъв резултат. Ванеса пък напоследък е прихванала думичката "глупак" и я спряга съвсем правилно във всички форми - глупав, глупачка, глупаци....В началото й се карах, а тя ми обясняваше, че е "лоша". После я молех и убеждавах, че е грозна дума и прочие - пак никакъв ефект. Сега се правя, че не я чувам...Да се надяваме, че скоро ще й писне, особено като вижда, че не провокира реакция.

# 29
  • Мнения: 558
Привет и от нас:) Марки нещо не харесва яслата ходим ве4е 3 седмици по4ти, и аз не съм особено доволна, как са вашите лели и госпожи, харесвате ли ги?
От кога тръгвате на градина- мен ме изненадаха 4е чак от юни месец догодина щели да го прехвърлят, вижда ми се късно..
И аз май трябва да изнамеря книгите на Додсън някъде из компютъра си 4е нещо не мога да се оправя с ината на Марк напоследък...
Моля ви за съвет/препоръка- искам да сменям педиатъра на Марк, остава ми само другата седмица а не знам къде да го запиша. чудех се за Токуда- били сме на преглед веднъж там, имаме клиентска карта но бяхме при УНГ така 4е нямам впе4атления от педиатрите. Иначе ми е далече, живеем мв Дружба1.
Хубав ден на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт