Декемврийското дете, стяга бански за море

  • 20 255
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 3 630
Май, всички сме в един отбор. Когато се наложи, питам "защо" и наказвам веднага, предпочитам го пред това да крещя. А им действа и отрезвяващо. Оперирана съм от чувство на вина, и аз съм хора все пак.

# 271
  • Мнения: 1 568
Тоя отбор е на всички отбор  Mr. Green
Дара беше в такава фаза и без да има бебе /март-април тази година/. Поотмина, сега истериите са по-малко, сякаш ми е по-лесна за обработка на моменти. Пак крещя и удрям, пак наказвам, но мааааалко по-рядко и не ми тежи - свикнах с чувството на вина, или пък вече не го приемам като вина, защото съм убедена, че постъпвам правилно /затова ми бяха книгите, за да се надъхам и да съм сигурна, че не съм сама и инстинктите ми са правилни, както обикновено/.
Янче, аз съм ти казвала, че ми е по-трудно понякога да убедя Румен, че действам правилно и да се справям с неговото негативно мнение по въпроса с възпитателните методи, но напоследък усещам по-голяма подкрепа и не за друго ами защото го оставих сам в подобни ситуации и сам се увери, че съм права.
Сега очаквам повторение на истеричната фаза - ако естествено има някаква връзка появата на бебето с пубертета на каката, а май не може да няма ...  Thinking

Иии да е жив и здрав Мечо Пух и халал да са му милионите  Joy Много ми помага когато се опитвам в нещо да я убедя или науча.

Четох за Лилибон и Криско ...
Аааа как ми се пали точно ей сега една цигаркаааааа ... жалко, че нямам скрити запаси!  Crazy

# 272
  • Мнения: 4 195
Девойки, във фирмата няколко човека решихме, на заплата да събираме по 5-10 лв, кой колкото може и да превеждаме на Лилибон и Криско. Знам отдвана за гадната му болест.още от раждането.............просто нека всеки месец превеждаме по 5-10 лв - поне за превръзките да помагаме, 30 лв на ден са му хубавите превръзки, които са много важни за него........

# 273
  • Мнения: 1 568
Крис, а какво става с инициативата на ДБМ за памперсите?
Какви акции текат в момента?

# 274
  • Мнения: 4 195
в момента освен помощ за две майки - никакви.
Началото на септември за пампи и за 15-ти септември
Искам да попитам Янче, не мисли ли днес да черпи newsm78
Юли 2007
Успение на св. Анна. Имен ден на Анна, Янa, Eнчo
Кога: 2007-07-25 @ 00:00 EEST - 12:00 EEST
Тип на събитието: 
Къде: 
Описание: Успение на св. Анна - църковен празник. На този ден православната църква почита успението на Света Анна - майката на Света Дева Мария. Чества се като покровителка на бременността, раждането и майчинството.  Иконата на св. Ана се окичва с цветя, пред нея се поставят дарове. Имен ден имат хората, носещи името Анна, Янa, Eнчo. Това е вторият ден през годината, посветен на света Анна. На 9 декември се отбелязва Зачатие на Св. Анна

# 275
  • Мнения: 1 568
Янчето празнува на Еньовден.
Но нищо не пречи да почерпи пак  Joy

Крис, какво трябваше за тези двете майки ... ти беше споменала ... ама пусто освен че съм блондинка, съм и бременна - не помня  ooooh!

Извинете, че питам вас, ама знам, че няма да се сърдите - трябва ли да падне тапата ако има спукан мехур и изтичащи води? как се познава, че ти са ти изтекли водите? а за да имам разкритие трябва ли да е паднала тапата?
Много тъпо ... трябва да ги знам тия работи.

# 276
  • София
  • Мнения: 2 493
Смайли, ако ти изтекат водите ще разбереш. Шурват изведнъж. Много повече отколкото ако просто се напикаеш Simple Smile За тапата нямам представа. Аз така и не видях туй слузесто чудо на природата...
за разкритието - може мисля да си имаш и без да ти е паднала тапата. Мазнейкова прегледа ли те за някакво разкритие последния път?

Скъпи ми дружки, какво ще кажете да се посъберем (например понеделник-вторник вечер) на по бира/джин или там кой каквото пие? Много съм се затъжила за вас. Аз си идвам в събота, ама няма да мога тогава, а в неделя съм дежурна.

Криси, аз имен ден празнувам на 24 юни Еньовден. Това за св. Анна не знам... Ама мерси за пожеланията все пак Simple Smile

# 277
  • Мнения: 1 568
В понеделник съм ОК. Вторник - не, Румен рита футбол.

Не са ме преглеждали за разкритие. Може би в понеделник в болницата  Thinking
Два дни почивах по малко повече и нямах болки, бебето беше спокойно. Днес кой знае какво се пресилих и пак се започна ръчкането. Болииииии ...

# 278
  • София
  • Мнения: 2 493
Ами Нелка... трябва да си кротуваш. Румбата да се стяга и това е Simple Smile

Другите какво мислите за понеделник? Алекс1, къде се затри напоследък не я виждам? Имате ли предложение за място? Мистър Пица мисля, че е ОК. Ако имате някаква друга идея - казвайте. Също кажете по кое време ще ви е удобно?

# 279
  • София
  • Мнения: 2 493
Забравих да  ви благодаря на всички за успокоенията и съветите! Данод а отминават тези периоди вече. Днес (да чукна на дърво) мина доста добре, без особени драми. Утре ако е така, ще има награда Simple Smile
А когато ги наказвате обикновено с какво ги наказвате? напр. "няма да гледаш детско докато не си оправиш поведението?" или "няма да ти купя сладолед днес" или?

# 280
  • Мнения: 1 568
Най-често - никакво излизане навън, ако не си изядеш закуската, всички деца ще са навън, а ти тук, защото нямаш сили за тичане - при нас драмите и истериите от моя страна са най-често свързани с манджата. Веднъж тук в София не отидохме на театър заради една закуска, а в Благоевград не отиде в зоопарка.
Други, за които се сещам: "Щом късаш книгата, всички книжки си отиват" или "Щом чупиш и хвърляш играчките те всички се разсърдват и си тръгват"- и ги скривам, до една, докато не им се извини и докато не обещае, че повече така няма да прави - 2 пъти съм крила книги и играчки, но ефекта е голям - от тогава не е късала книжка, продължава понякога да хвърля играчки, но като й напомня случката, си ги прибира.
Важно е да си поема последиците и да си страда от това, за да се научи. Според една книга последиците са естествени /като например - ако си хвърли играчката насред пътя и не иска да си я вземе да я оставиш там и въпреки финансовата част на нещата да не се върнеш да я прибереш/ и такива наложени от нас - няма сладолед щом се тръшкаш и т.н.
Важно е и да си много конкретен - те надали знаят какво е "да си оправиш поведението". Изискванията трябва да са много елементарно назовани - не "да си оправиш стаята", а "да събереш играчките в коша, после да сгънеш одеалото" и т.н. "Да си оправиш поведението" може да бъде заместено с "да не се тръшкаш и хленчиш, да говориш спокойно и ясно, за да те разбера, да не чупиш" и т.н.

Отплеснах се. Сори.

Алекс сигурно е на пангара покрай драмите с медиците  Confused
Всъщност аз и във вторник съм ОК, но след 9.30. Ама това са дни точно преди заплата ... не знам колко е удобно за останалите.

# 281
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Нели много ми харесва какво пишеш. Ще последваме примера ти.
Изтичането на водите се различава от напишкването по това, че първото не можеш да го контролираш. Първия път тапата ми падна един ден преди да ми изтекат водите и беше като част от бяло течение. Втория път не я усетих. На 15.03. бях на консултация и при прегледа лекарката установи 2 см. разкритие, което било нормално за раждала жена в 37 г.с и каза, че ще родя ако не до вечерта на другия ден със сигурност.

# 282
  • Мнения: 2 567
Тапата беше при мен леко кафеникаво зацапване със слуз. Водите 1вия път ми ги спукаха изкуствено, като количество са много и се различават по мирис-леко сладникав, като сперма. С Емма съвсем накрая, при напъните ми изтекоха. Можеш да имаш разкритие и без да са изтекли водите...има бременни, които от седмия месец си ходят с по 2-3 см разкритие. Използвай всяка свободна минутка да почиваш и всичко ще е наред. Знам, че е лесно да се каже, а трудно се изпълнява. И аз последните седмици с високото кръвно трябваше много да почивам, но Диана беше на друго мнение  Crazy

# 283
  • Мнения: 772
здравейте, много неща исках да ви напиша, ама май няма да е и сега... за възпитанието- май нямам достатъчно стабилна концепция, което не ми харесва, разбира се, а и на всичкото отгоре се усещам, че също доста се пазарим: ако не изядеш тази хапка (за цяла закуска не би имало ефект при нас), няма да виждаш дядо си днес и т.н. усещам, че явно понякога му и викам и той се е научил да повтаря като мен "Ей..."

Смайли, и аз не съм забелязала тапата; във вторник (родих събота срещу неделя) ми казаха, че имам 2 см разкритие; изтичането на водите наистина не може да пропуснеш да го забележиш, но то май не е толкова свързано с разкритието, защото аз и след него си ги имах почти същите 2-3 см, както5 дни по-рано... спокойно, надявам се младежът да се кротне!
Навита съм за среща засега, и в понеделник, и във вторник,
лека нощ!

# 284

Общи условия

Активация на акаунт