Декемврийското дете, стяга бански за море

  • 20 301
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 664
Ели, Емката сама ти показва от какво има нужда - сладолед - сваля температурата. Давай й смело, от сладоледа пък ще ожаднява. Важно е да поема течности - стдуден чай, вода, компот. За това дето си го писала лекарство, не го познавам.

# 241
  • Мнения: 6 390
До сега четох по разни чешки сайтове, майките пишат че освен сладолед и студено мляко друго не яли и не пиели децата - 5-7 дена така...
А аз непрекъснато й загрявам всичко  Shocked уж да не я боли, а там пишат че страшно щипе и боли всичко топло  ooooh! и до 10.дена ако не се разболеем, ще ни подмине този вирус с баща й  Thinking Херпангина било  Rolling Eyes

 Херпангина е вирусно заболяване, което засяга най-често кърмачета и малки деца до 5-6 годишна възраст. Причинява се от коксаки вируси  А и Б (coksackieviruses), ентеровируси (enteroviruses) и еховируси (echoviruses). Погрешно е да се приема, че херпангината се причинява от херпес вируси. Типичната херпес вирусна инфекция при деца протича като остър стоматит и се различава, макар и трудно от коксакивирусната херпангина. При херпетичния стоматит обривите са разположени по устните, венците, езика, бузите и по-рядко по небните тонзили (сливици) и мекото небце. При херпангина обривите са основно по задната част на фаринкса, около и по сливиците, по мекото небце.
http://www.doctorsbg.com/Herpangina.htm

# 242
  • Мнения: 1 568
Ели, и аз си помислих, че е херпангина щом беше написала, че има обрив по гърлото. Ще мине ...

Крис, Милена са в Созопол. Днес я чух. Много тежко я карат - не е лесно цял ден да се опиняш по шезлонгите, да се тъпчеш с гаден кетъринг и да поглъщаш джин след джин  Mr. Green

Деси, книгата е в пдф формат. Трябва да имаш Акробат Рийдър. Кликваш веднъж върху заглавната страница и се отваря пдф файла с останалите страници.

Бяхме на преглед. Момчето е порастнало много - вече е 2400 /Дара я изписаха от болницата толкова  Crazy/. Моите опасения се потвърдиха - слязъл е много надолу, главата е ниско в таза и ръчка да излиза. Според Мазнейкова до 15 ще изкарам криво ляво, но за след това много се усъмни. Имам много хубави снимки, но са на хартия. Усмихнат е на едната  Grinning
Малко се разстроих - не ми се ражда още  Cry Уж трябва да почивам повече, а не искам да оставям Дара на баби и то точно сега. Раздвоена съм ужасно, но съм сигурна, че ще се справим. Стискайте палци да няма изненади щото сме още адски неподготвени. Даже име си няма горкото ми детенце  Sad

# 243
  • София
  • Мнения: 2 493
Тъй тъй! Мислете име Simple Smile А останалите мислете заглавие на темата за да можем да посрещнем подобаващо новото попълнение.

Асе ЧРД! Мерси за почерпката - много обичам Мохито и торти Simple Smile Поне 100 години да живееш и все така да си убава Simple Smile

Мая днес ми скъса нервите. Направо не знам какво вече да я правя... Sad

# 244
  • Мнения: 4 195
Смайли с мъж ще ни дари, Румен ще ни черпи тея дни bowuu bowuu
Декемврийските деца, чакат най-усмихнатата новина bowuu bowuu
Смайли декемврийска мама смела, Румен ще дари с наследник bowuu bowuu
Лятно бебе в декемврийска чета, всички чакат да се появи bowuu

Нелка, ти си пич, голям пич, казвала съм го много кратно, ще се справиш Heart Eyes

# 245
  • София
  • Мнения: 2 493
Смайли с мъж ще ни дари, Румен ще ни черпи тея дни - гласувам за това Laughing

# 246
  • Мнения: 772
и аз одобрявам това заглавие, крайно време е да споменем Румен и в заглавие Wink

Ели, то в някои периоди самите лекари са препоръчвали сладолед за ангина, макар напоследък май да не го правят директно... да се оправя Емката

# 247
  • Благоевград
  • Мнения: 142
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА !
Grinning

Аз напоследък не мога да се доредя до компа и до форума. Confused

Всички болнички  -- бързо оздравявайте!

Всички празнували тези дни - приемете закъснели поздравления от мен ! Grinning Blush

Смайли с мъж ще ни дари, Румен ще ни черпи тея дни - и аз гласувам за това заглавие . Много е чаровно.

Смайли   дръж се още малко ви остава.Стискам палци!

Книжката за Чук и Пук е много интересна , аз до сега не я бях виждала. Дори си я копирах за да я изпринта.Мисля,че Ана-Мария много ще я хареса.А и  скоро и двамата с мъжа ми ходихме на зъболекар и тя се впечатли силно от този факт Laughing.

А сега да ви се "похваля" - ние изкарахме РУБЕОЛА  Shocked.
За моя най - голяма изненада.Но пък факт.Трудното беше докато траеше температурата ( около 3 дни) , но пък тогава не се знаеше , че е рубеола . ПРедположението беше  - зачервено гърло.Едва по-късно се появи лек обрив и след преглед и изследвания  се появи диагнозата. Силен обрив имаше само един ден. Мина май сравнително леко  newsm78.

За столчетета за кола - напълно съм за тяхното използване. И ние ползваме такова още от бебешките месеци. Безопасността е на първо място.И понеже на мен у дома ми казват "старшината " възражения от страна на дребната не се приемат. Стои си в него и точка. Crossing Arms

 За сега толкоз! Успех на всички !
 Grinning

# 248
  • Мнения: 6 390
Смайли с мъж ще ни дари, Румен ще ни черпи тея дни
 newsm10 smile3521

Привет на всички
Благодаря ви за оздравните пожелания и моралната подкрепа, вече Емка си е същата Бандитка, довършва антибиотика, и ще ходиме да дава урина, за по сигурно.
За щасткие и времето беше скапано, та без проблеми си седяхме в къщи.

# 249
  • Мнения: 2 567
и аз одобрявам това заглавие, крайно време е да споменем Румен и в заглавие Wink
Laughing Peace
Смайли, дръж се, не остана  Heart Eyes Представям си какво ти е в тия жеги  Close Кой ще помага след раждането, докато се възстановиш? На мен пък 2рия път много ми се раждаше! Адски ми писна накрая. Иначе и аз бях против да пращам Диана при баби, засега чудесно се справяме, премина й агресивния период и сега дори помага, гушка, целува  Heart Eyes

# 250
  • Мнения: 1 568
Абе ей! Кви са тия заглавия, какво е това чудо! Да ме няма два дни и гледай какви сте ги натворили!
Румен се чувства адски изчеткан  Wink Каза, че ще черпава - няма да му се размине!

Шош, не искам помощ. Имам горчив опит от първия път. Аз се възстанових много бързо, още в родилното припках нагоре надолу, не съм се залежавала и в къщи с бебето, шетах си, оправях си. Може би Румен тогава ще си вземе отпуска малко, но баби - НЕ!
Даже сега се чувствам доста по-уверена от първия път. Рутината, опита, знанията - надявам се да си кажат думата.

Цункам ви! Ще почивам! Hug

# 251
  • Мнения: 951
Мале,Нело,не мога да си те представя с корем и още едно бебе!Помня те без корем,слабичка както беше миналата година!Румен дали ще стигне од Сънито с почерпката???
Айде,ще поработя още малко и отивам на фитнес.ЕЕЕееееее!
Дани и през нощта е без памперс,засега няма издънки!

# 252
  • Мнения: 1 568
Къде с едно, там и с две, Ванилче  Mr. Green
На същия принцип съм с котките - затова сега са 3  Laughing

Другата година пак ще съм във форма  Wink

Дара също спи без памперс - и на обяд и нощем - заради жегата. Има фалове - зависи колко вода е изпила и кога за последно е пишкала, понякога се буди, понякога не.

# 253
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Здравейте и от мен мацки!Направо вече се забравихме Sad Не съм чела известно време сега ще понаваксам Laughing
Снощи се завърнахме от лека почивчица на Сънито и Несебър.Ако ви се гледат снимки
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=156018
Ние още си спиме с памперс,хич не ми се перат чаршафи,а и аз като заспя не ми се става за гърнета  Tired
Предложението за заглавие е много хубаво Hug
Ели,радвам се ,че вече сте добре
Асе,честито на патерици!Цветя и рози ти желая Hug
За столчето за кола и аз мисля,че е немислимо да се пътува без столче.Радвам се,че вече има глоби за това
Янче,кога ще сте в Солун?Аз искам да отида за намаленията,ама още не съм сигурна дали ще смогнеме.Виктория ще я водиме със сигурност и чакам към 10-ти август да й излезне паспорта.

# 254
  • Мнения: 4 195
Румен да не се скатава, дружно декевмрийки към морето да подкарва, че на Смайли малко и остана, и на помощ вкъщи се надява, ще си измие той с това ръцете  Joy Joy Joy
Побърках се от жегата, да знаете.
Нелка по цял ден си мисля за теб - някак си ми е едно и на мен предстартово, сега бях на гинеколог - как искам и аз второ..............
ей, целувам те, ако имаш нужда от помощ - поемам Дара съботно неделно, вервай ми невиждани емоции ще и осигуря в Нови Искър, и го пиша съвсем сериозно туй Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт