Какво да ям като кърмя?

  • 1 509
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 215
Аз също кърмя и забелязах, че на бебка много зле и влияят черешите. Не ям бобови храни, защото от тях се образуват газове, а тя и без това си ги има. Пия си натурални сокове, даже този от круша и помага да се изходи по лесно. Просто се опитай да разбереш по нейните реакции кое не и понася. Успех!

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Аз също много се бях шашнала непосредствено след раждането - какво да ям, какво да не ям. Най-вече акушерките в болницата ме стресираха, че това не може, онова не може. Първоначално избягвах много храни, но сега ям почти всичко. Ограничавам бобените култури заради колики, иначе друго си хапвам, включително и кафе и шоколад в умерени количества.

# 17
  • Мнения: 2 616
Потърси с търсачката: Алергии, някъде из темите Sneji_73 доста подроно беше изброила алергенните храни, които е хубаво да избягваш и ограничаваш. Тези строгите диети са за майчета, чиито деца са предразположени към алергии, ти или съпругът ти алергични ли сте към нещо, не е необходимо да е към храна, към нещо, каквото и да е? Ако-не-спокойно, ако-да, тогава се замисли. Ще те улесни ако в началото си хапваш всичко, обаче си създадеш дневник на храните, които ядеш, ако наблюдаваш някаква реакция-обрив, разтройство, повръщане, ще изключваш едно по едно алергенните неща, докато разбереш към какво е чувствителен бебока. Ако се окаже белтъкът на кравето мляко, имай предвид,че за да се изчисти твоят организъм и този на беб ще трябват около 7-10 дни.
Иначе киселото мляко е далеч по препоръчително от мрясното.

На времето моята майка е кърмила и не е спазвала никакви ограничения, да не говорим колко мляко е изпила, та като чу тирадата на педито -  ShockedПитай и в кърмаческия форум. Успех!!!

Ама млякото е било мляко и плодовете и зеленчуците на масата са били хубави, а не пълни с боклуци и нитрати както сега.

Общи условия

Активация на акаунт