до кьрмещите майки-6 часа интервал през ноща?

  • 1 208
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 857
SIlve i az ne sum otkazvala na Aya nikoga ostavih q sama da preceni koga da pravi po-golemi pauzi. Sega ot 1mes spi po cqla no6t, no taka re6i tq samata.

# 16
  • Мнения: 743
Аз избрах да спя с детето си и кърмя когато тя си поиска,така и двете се чувстваме добре.Със сина ми ставах като луда и си разбивах съня а сега само подавам гърда и продължавам да спя,а няма по сладк нещо да гушкаш бебе! Hug Peace

# 17
  • Мнения: 1 924
Аз избрах да спя с детето си и кърмя когато тя си поиска,така и двете се чувстваме добре.Със сина ми ставах като луда и си разбивах съня а сега само подавам гърда и продължавам да спя,а няма по сладк нещо да гушкаш бебе! Hug Peace

Съгласна съм! Откакто малкият спи при мен, всички в семейството си припомнихме що е то сън Grinning

# 18
  • Мнения: 133
При нас пък спането заедно не действа- буди се много по-често, смуква 3-4 пъти, пак заспива, след 1 час пак така, аз не мога да се наспя въобще...Като си е в нейното легло се буди 1-2 пъти...При всеки е индивидуално...Сега се борим обаче със самото заспиване....

# 19
  • Мнения: 1 043
Ние се кърмим понякога доста често нощем а понякога спи цяла нощ непробудно - даже не само 6 часа ами дори ги е откарвала и по 7-8
заспива към 8. 30 - 9 / като поцоцква почти винаги на лягане /
към 11 - 12 яде пак обаче и чак на сутринта се сабужда зависи колко е жадна , понякога и тя само поцоцква няколко пъти като за успокоение или да е ждана - и пак заспива , спим до към 9 сутринта дори и 9.30 и мисля че е много доибър график , но в началото въобще не беше така ядеше доста често и денем и нощем - като захраних премести като че ли сукането през ноща и чак наскоро започна да спи по дълго , но в тези жеги мисля че нетрябва въобще да ги ограничаваме нито денем нито нощем - колкото им се суче да си сучат

# 20
  • Мнения: 1 925
Според мен си продължи да си кърмиш на поискване, бебето само ще си прецени кога да се откаже от нощното кърмене. Моята бебка е на 2 месеца и от почти 20 дена вече заспива към 12-1 и се събужда чак към 6-7. Peace

# 21
  • Мнения: 153
Не съм чела горните отговори! Ще ти кажа как аз реших проблема с препоръчаната нощна пауза "за да си почива коремчето на бебето"....
Първата вечер, давах вода, давах вода, давах вода. Бебо, който въобще не я искаше през деня изпи шише и половина. Аз ходех като зомбирана, щото той рева цяла нощ. Водата въобще не помогна. Втората вечер по същия начин. На третата си казах "Май.... им на педиатрите!" Взех бебчо при мен на спалнята дадох му да суче и до сутринта си се гушкахме. Беше ми супер. Бебчо доволен, аз още повече - давам цица и си спя. Накрая сам си я намираше  Laughing  baby_neutral
Точно три месеца по-късно спря да се буди. Заспиваше в 22.00 и се будеше в 8.00, ако щеш вярвай.  Grinning Пожелавам ти от все сърце същото.
P.S: Дори и да не спре да се събужда нощем няма проблеми, все пак детето най-добре знае какво му е необходимо. А за почивката на коремчето, какво да ти кажа, не мога да си представя как почива гладно коремче...
Тук само ще вметна, че от кърмата не може да се затлъстее! Това е научно доказано.

# 22
  • Мнения: 1 225
Аз избрах да спя с детето си и кърмя когато тя си поиска,така и двете се чувстваме добре.

И аз така. И с баткото така беше - до 7-мия месец.

# 23
  • Мнения: 888
И ние си папкаме нощно време!И не мисля да я спирам... ooooh!, то в тези жеги съвсем естествено е да си търси детенцето...

# 24
  • Мнения: 318
Води се по детенце.Пък и сте още мн.малки,за да мy налагаш някакъв режим.Ние сме на 8м. и все още си се събyжда по-веднъж да си цокне,а камо ли бебе на 1м.Моят съвет е,да се съобразяваш с бебчо,a от нощното хранене повечето бебета се отказват сами.Последната дyма имаш ти,все пак бебето си е твое.

Общи условия

Активация на акаунт