Кога проговориха

  • 995
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Не винаги сричките, казани преди бебето да навърши годинка са неосъзнати. Напр. моето бебе казваше /и още казва/ "мама" само на мен, на другите жени винаги е казвало "баба" или "кака", от 9-тия месец, "тата" си е само тати, "папа" е жълтото пате на колелцата. Не е казвало на котката "бау" или "ауау", а само на кучето. А какво да кажа за "кола" и посочването на колите по паркинга с пръст, на една годинка, или "папа" на кутиите с бисквити в "Билла" и пюретата си? От 9 месеца си е измислил "апау" за лампата и така си я нарича вече четири месеца, определено става въпрос за нея. Напълно осъзнато е в случая.
Затова предполагам, че след като моето бебе имаше определен репертоар на 9-10 месеца, защо друго да няма на 8?

# 16
  • Мнения: 100
И аз мисля , че повтарянето на различни срички все още не е проговаряне. Миналата седмица ми каза мама и го каза на мен  Laughing Вчера каза баба. Иначе безсмислени срички реди от 5-я месец.

# 17
  • Мнения: 5 362
На 6-7 мес. казваше сричките "та-ти","ба-ба",а "мама" малко по-късно Wink
Иначе цели думи и да ги свързва по две на 1 год.
В момента може спокойно да ми каже какво иска,да ми отговори на въпрос,но пак не мога да кажа,че говори идеално.
Някои неща само двете си ги разбираме Wink Grinning

# 18
  • Мнения: 4 621

Мисля ,че сричките,които казват децата на 5,6,7,8 месеца са си просто неосъзнати думи.
Така е  Peace
Около годинка започват със смислени думички, следват простите изречения Hug

Общи условия

Активация на акаунт