Всички мами АВГУСТИНКИ, кръгли са като маслинки!

  • 10 271
  • 294
  •   1
Отговори
# 105
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 389
Бобченка, поне не съм сама в лудостта си. Hug Първият път не стана толкова скоростно-отидох заради паднала тапа и преносване от 6 дена, водите ми изтекоха в б-цата. Но за втори път всеки казва, че ставало много бързо и това повече ме шашка. Въобще не съм разглеждала водите си, а и това се случи в6.30ч сутринта в тъмна стая в б-цата. Другите майки спяха, а и не ме е вълнувало.

# 106
  • Мнения: 1 397
bob4enka я не се стряскай. Дори и да ти изтекът водите няма да родиш след 5 минути. Четох, че след изтичането на околоплодните течности бебето вече не е в стерилна среда и трябва да настъпи раждане до 24 часа. Ама за това време ще сме се мобилизирали и ще сме отдавна в болницата.
Гита Ог ти не си ли по-запозната с въпроса за водите? Нали имаш вече едно детенце?

# 107
  • Видин
  • Мнения: 685
Пиванов, честита годишнина. Пожелавам ти още много години щастие и таткото много да ти помага за бебето.  Hug

# 108
  • Мнения: 998
Моята водя, беше прозрачна и в нея имаше, нещо като бели власинки. Няма никаква миризма. Преди да изтече усещах, че много ми се пишка и когато се изправих тя започна да си тече, но не можеш да я спреш, просто си изтича.

# 109
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Знам аз, ама на мен притеснението сме6но или не, е 4е 6те ми се слу4и на публи4но място пред много хора и 4е 6те трябва да вървя подмокрена, до въпросното превозно средство, 4е то тук е забранено паркирането в центъра.  Embarassed Даже отсега съм се снабдила с вси4ки номера на таксита, които има в града, за всеки слу4ай.  Mr. Green
Гита, може примерно да се уговори6 с някого, да се 4акате в болницата, за да вземе Танти, ако ти се слу4и да си сама с нея. Тръгвате заедно и примерно майка ти или свеки те 4акат там да я вземат. Незнам за друг вариант.

Аз съ6то препро4итам отгоре отгоре Юнския и Юлску форуми, изправила ми се е косата. Има статистика 4е пове4е от 60% раждат преди термин. Това, което ме тревожи, оба4е, е не раждането, а това което споделят относно кърменето после.  Shocked Ужас, няма една, която да каже, 4е вси4ко е наред. вси4ки са с рагади и болки, това ме пла6и най- много.

Абе нали сега се отри4а обтриването на зърната с кърпа. Аз не го правя, ама знам ли, дали да не по4вам, или по- добре само да се мажа с някакъв крем. Логи4но е като ги обтрива6 да загруби кожата и да губи еласти4ност. Знам ли   newsm78

# 110
  • Мнения: 105
първия път водите ми изтекоха в колата и асансьора. прозрачно е ,но не съм се заглеждала чак толкова, но изтече ли до час трябва да си в болница . не че ще родиш дотогава, но трябва да се следи състоянието на дедето и да се предизвика раждане ако няма контракции
а за кърменето ......мен лично ме боеше повече от раждането. Докато засуче детето в началото направо ми се ревеше от болка

# 111
  • Мнения: 3 388
Бобченка и аз съм така с плановете за мама  Grinning  Най-голям проблем ще е карането на кола вече с огромния ми корем последните дни ... поне така предполагам. Но пък седмицата, в която идва майка ми мъжо ще почива, че нали покрай 15-ти август фирмите затварят. Има вероятност да почива дори 3 седмици през август, тъй като цялата фирма затваря, ама той нали е в отделен офис и имат комуникации все с чужбина, все още не се знае как ще се организират и дали като цяло ще спират производството и презентациите.

За ранното раждане, и аз искам да раждам по-рано! Все пак в 9-ия де  Crazy Казвам на мъжо, може пък така да се развълнувам на 11-ти като пристига мама, че да взема да се разраждам  тогава Mr. Green Което никак няма да е зле, понеже всички ще се в отпуска точно в този период.

За водите, моя док ми каза, ако съм имала съмнения да съм си сложила бяла салфетка и да гледам дали има различен цвят и дали в крайна сметка не е изтичане само на урина. Не че съм наясно с цвета въобще и ако имам някакви съмнения си знам,ч е по=скоро ще ходя до болницата  Crazy

Пиванов, честита годишнина!   bouquet

# 112
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 389
....
Гита, може примерно да се уговори6 с някого, да се 4акате в болницата, за да вземе Танти, ако ти се слу4и да си сама с нея. Тръгвате заедно и примерно майка ти или свеки те 4акат там да я вземат. Незнам за друг вариант.....

А, Боби веднага ще изхвърчи към б-цата, ако се наложи, но пак ме тресе треска. Танти дали няма да се ошашка, аз дали няма да се ошашкам. А колко бях спокойна за първото раждане.......

И все забравям-Пиванов ЧЕСТИТО!!!

# 113
  • Мнения: 4 546
Пиванов, честита годишнина!  bouquet
кърменето и на мен ми се струва страшно, но ще свикваме, къде ще ходим  Crazy
аз се връщам от ЖК. док каза, че бебето е застанало по възможно най-странния начин - напречно  Rolling Eyes и че, ако се кексим с мъжо, от движенията можел да се спука мехура. така че докато не се обърнело някак бебето- никакъв секс. а лечнието е да лежа на лявата страна и да гледам ТВ. което доста ми допада, ама то и без туй май си го правя  Crazy

# 114
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Здравейте  Hug
Цял ден махам гащи из града, най-накрая си седнах на д-то.  Grinning 100% ще забравя нещо, но да започвам:

Пиванов, честита годишнина    bouquet Много щастие и късмет на семейството ти  Hug

Инедица, все още нямам списък, а и не съм сигурна, че въобще дават такъв /поне знам за кръстницата ми като най-прясно родила се ориентира от списъците във Форума/. Тази седмица ще звъня на чинка си и после ще ти пиша  Peace

За водите - нямам идея даже как изглеждат, защото моите ги пукнаха в болницата.

Иви, как е малката? Да не излезе наистина ангина /мисля, че имахте съмнения за такава  newsm78/. Че имам пресен пример с детето на едната ми приятелка, верно, че е по-голяма, но така като Елито поддържаше висока температура една седмица и накрая не й се размина антибиотика - диагнозата беше ангина  Thinking

Сега ще се върна пак да попрочета какво сте писали, че половината неща ги забравих  Crazy

# 115
  • Мнения: 222
Благодаря много за пожеланията!

# 116
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Гита,сега видях - сукманчето е страшно  Peace

# 117
  • Мнения: 498
Пиванов, честита годишнина!  bouquet
кърменето и на мен ми се струва страшно, но ще свикваме, къде ще ходим  Crazy
аз се връщам от ЖК. док каза, че бебето е застанало по възможно най-странния начин - напречно  Rolling Eyes и че, ако се кексим с мъжо, от движенията можел да се спука мехура. така че докато не се обърнело някак бебето- никакъв секс. а лечнието е да лежа на лявата страна и да гледам ТВ. което доста ми допада, ама то и без туй май си го правя  Crazy
Важното е че бебчо се чувства добре, после ще наваксате с мъжо. Лечението ми е много странно, защо трябва да се лежи на ляво newsm78

# 118
  • София
  • Мнения: 3 950
Пиванов,честита годишнина.Още дълги години да сте заедно и много да се обичате  bouquet.
За водите,изтекоха ми вкъщи.В момента,в който си лягах.Бяха напълно прозрачни и нямаха мирис.След 15 часа родих.
Бобченка,Сонита,и аз нямам търпение мамчето да дойде,но тя ще пристигне чак на 9.08.
За секса,откакто разбрах,че съм бременна спряхме да го практикуваме Stop.Мъжо вече брои дните до момента,в който ще се отдадем на плътски удоволствия Mr. Green.
За кърменето,боли само ако не се кърми както трябва т.е. ако бебето не е захапало правилно зърното.В началото може да има разранени зърна и мастити,но за няколко дни всичко се оправя.Това ви го казва човек,който не може да издържа на болка.Аз от порязване или леко изгаряне правя трагедии ooooh!,така че споко.Всичко е в психическата нагласа на жената Peace.
Добре дошли на новите мамчета Hug.
Ето снимки на моя мислост от преди няколко дни.
http://images18.snimka.bg/003199814-big.jpg
http://images18.snimka.bg/003199816-big.jpg

# 119
  • Мнения: 3 388
Marti, много  фина мацка си. Двете с Боб4енка направо ще ме комплексирате ей  Whistling Mr. Green Hug

Ами и моето майче долу-горе тогава идва, на 11 август.

Аз като гледам имам много големи зърна. То цици толкоз нямам, ама ей на  Laughing Та четох, че това можело да затрунява кърменето и бебето да не може да захапвва добре в началото ...  newsm78

От тези лепенки с едни специални ленти за пъпчето знаете ли колко броя трябват?? Аз купих една кутия, ама май няма да стигне. Нямам идея за колко време  нужно и по колко на ден ...

Общи условия

Активация на акаунт