Всички мами АВГУСТИНКИ, кръгли са като маслинки!

  • 10 250
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 546
е недей така де, Ребус
много мами работят до последно и рано-рано се връщат на работа. съвсем наскоро една колежка роди . работеше до 1 седмица преди датата си за операция, в родилното и после от вкъщи беше по цял ден на телефона. но не мисля, че това я прави лоша майка. просто й е по-трудно. тя не го правеше, защото не й пука за бебето, а защото работата й е такава, че просто нямаше избор. кофти, ама понякога нещата не зависят от теб. освен, ако не искаш да напуснеш работа преди раждането, ама това си е доста екстремно  Rolling Eyes
Калина и на мен ми харесва  Peace

# 256
  • Мнения: 116
Птигра, то в това е проблема, че с тази цялата лоялност отговорност и съвестност, аз ще работя сигурно докато родя,а нищо чудно да говоря по телефона по работа и от родилното, а това ми се струва ужасно безотговорно. и въобще нещо хич не си представям как ще мисля само за бебо и ще се занимавам само с него...сигурно ще го влача с мен по задачки... и затова казах че някрая най много да го забравя някъдде или да го уморя от глад Sad
Няма да спорим, но смятам, че нещата мн ще се променят като родиш и тогава ще говорим smile3508

РЕБУСа така си говори защото е гладна ве4е айде още малко не остана
Ами хайде води я да яде някъде, ама да си хапне нещо по-така, че тия домати само дето ги яде ....  newsm62

# 257
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 369
Франи, при първото ми раждане ми доведоха Танти на втория час и след това на всеки 3 часа ги водеха. Не съм видяла някой да му се налага да се цеди през първите дни, така че има за какво да ми е странно.

Пожелавам ви да ви се налга цедене, т.е. да имате толкова много кърма.

# 258
  • Мнения: 498
За зимните кошове, мисля че са много удобни, дъщеря ми е родена април и си го ползвахме цялото лято. Новата количка също избрах със зимен кош. Кошовете на Чико имат отзад една врътка и можеш и зимния да си го повдигаш на различни степени.

А помпата за кърма, съжалих стрократно, че не си я бях купила преди болницата, измъчих се много с цеденето там, но пък и аз бях със секцио и седях 7 дни.

rebus, не знам дали посъщия начин, като на мен ти се схващат прасците, но много ми помага, когато направя силно контрашпиц (така ли се пише newsm78) и ми отпуска.

И сега да ви питам и аз дали ви харесва името - Калина? Притеснявам се, че каката е Цветелина и да не станат много "лини"  newsm78
Аз съм за Калина, тъкмо с каката ще си имат имен ден на Цветница, двоен семеен празник, какво по-хубаво от това и то на такъв хубав празник, тъкмо ще има още подаръци  bouquet.

# 259
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ребус, знам, че сега се отрича даването на вода на бебетата, но просто не мога да си го представя, особено лятото, в тия жеги. Виж, за захарта съм напълно съгласна - обсъдихме го и с педиатърката на Калоян и няма да давам. Така бебето няма да пие водата, защото е сладка, а ако има нужда. Мисля, че е разумно. На Калоян по тогавашните разбирания давах подсладена вода до 6-ия месец - ами сега предимно вафли и шоколади яде Confused - мисля, че има връзка.
Да, значи решено е - на Нук, досега се рових в сайта им, а и в магазина го гледах на живо - биберонът е със специална клапичка анти-колики, мисля, че е много удобен.
Август, да, дава се - и чайчета на Хип срещу колики има, от втория месец сокче се дава, така че едно шише никога не е излишно.

# 260
  • Мнения: 498
За шишетата аз мисля на NUK да взема, но нали се дава вода преварена с копър и прецедена или чай  newsm78 Поне така съм чувала, но не съм сигурна колко е вярно  Twisted Evil
Ама какви са тия рецепти  newsm78, на мен пък ми обяснявах за някакви шипки  #Crazy, какви са тия шипки и въобще за какво се дават
Опс изпуснала съм обяснеието на Мариетка за чайчетата

# 261
  • Мнения: 222
Хора, може да видите снимките в албуми, на ПИВАНОВ!

# 262
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Елисе, за колики се правай чай от семена от копър, шипките май запичаха newsm78...но сега има готови гранулирани чайчета Хип, ако се наложи от тях ще вземам, но първо моята педиатърка шще ми даде хомеопатично...дано не се налага де. Калоян нямаше колики, дано и бебчо се метне на батко си Praynig.

Хора, може да видите снимките в албуми, на ПИВАНОВ!
Леле, каква си красавица Peace!

А, забравих - окончателно се спрях и на ваничка ОК на Онда - и нея я гледах един час в магазина /на продавачката май й се щеше да ме изгони Close/ - струва ми се, че ще е много удобна за бебчето, ще мога да си го къпя сама /горкото свеки, как ще го преживее Twisted Evil.../, има си и вграден термометър.

# 263
  • Мнения: 498
Елисе, за колики се правай чай от семена от копър, шипките май запичаха newsm78...но сега има готови гранулирани чайчета Хип, ако се наложи от тях ще вземам, но първо моята педиатърка шще ми даде хомеопатично...дано не се налага де. Калоян нямаше колики, дано и бебчо се метне на батко си Praynig.
Мерси Мариетка, явно трябва да си търся свестен педиатър.
pivanov страхотна булка и екскурзийката, супер.

# 264
  • София
  • Мнения: 5 756
Пиванов снимките са чудесни и ти си много сладка Simple Smile  bouquet

# 265
  • Мнения: 1 554
РЕБУС отивам да се оправям и идвам да се на плюскаме с ...... айде 4е има бременни  Joy
Цитат
Пожелавам ви да ви се налга цедене, т.е. да имате толкова много кърма.
това сега какво беше всяка жена е разли4на това 4е на теб не ти се е налагало да се цедиш незна4и 4е сега няма да ти се наложи ти сама каза 4е ще си копуваш помпа  Thinking

# 266
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мерси Мариетка, явно трябва да си търся свестен педиатър.
Ооооо, това е изключително важно Peace! Трябва да му имаш абсолютно доверие. Ние с моята сме като едно цяло - често се случва като почне да ми казва нещо и аз да довършвам...освен това в нея харесвам това, че не държи на всяка цена на антибиотика, а първо опитваме с хомеопатия, следи новостите и сме си приятелки.
Търси отсега, че като се роди до два-три дни трябва да се запишете.

# 267
  • София
  • Мнения: 5 756
Я аз да се оплача..... Simple Smile Последния път бях на консултация на 07.06. и сега съм чак на 02.07. което ми се струва много предвид това че съм в 8 мес Confused а миналия път часовете ми бяха за през 15 дни! Тея лекари са за убиване! Някоя от вас ще си прави ли микробиология? Аз нещо много се уплаших вече Rolling Eyes като чета по други теми колко мами са със стрептококи и какво ли не още а това е много опасно за бебетата! И те като мен с чисти урини и секрет но микробиологията нъц гъмжи от гадове  Confused newsm78 Кажете вие какво мислите?
А да добява за помпите и аз ще си я нося в болницата  Peace Няколко приятелки които родиха на скоро ми казаха че ако не са имали помпа с тях  живо са щели да си загинат  от болки  Rolling EyesТЕ бебетата си ги носят ама ако не тръгва тази кърма е страшно било а бебето не може да засмуче с тази сила с коята помпата издърпва!

# 268
  • Мнения: 4 546
Пиванов, много красива булка си   bouquet
аз щях да питам и забравих. в събота гледах едно предаване за бебетата и казаха, че не е нужно да се къпе бебето всеки ден /дори да е само тялото/. 2-3 пъти в седмицата били предостатъчни първите няколко месеца.  newsm78 как ви звучи това? аз мислех, че всеки ден се къпе, само главичката по-рядко  newsm78

# 269
  • Мнения: 3 388
MariЕta, Onda на  OKBaby  е като ваничката, която взехме ние. Има вграден термометър, индикатор за нивото на водата, 2 позиции, абе супер е, не се колебай  Peace Ние взехме и стойката, много е удобно така  Crazy

Името Калина и на мен ми харесва много Peace

Мамиии, никой не казва нищо за онлайн магазина на Данет, не сте ли купували нищо оттам? Искам да платя оттук с кредитна карта и да поръчам някои неща, а да ми пратят продуктите при нашите в Добрич или Варна.

Общи условия

Активация на акаунт