Всички мами АВГУСТИНКИ, кръгли са като маслинки!

  • 10 230
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
РЕБУС отивам да се оправям и идвам да се на плюскаме с ...... айде 4е има бременни  Joy
Цитат
Пожелавам ви да ви се налга цедене, т.е. да имате толкова много кърма.
това сега какво беше всяка жена е разли4на това 4е на теб не ти се е налагало да се цедиш незна4и 4е сега няма да ти се наложи ти сама каза 4е ще си копуваш помпа  Thinking

Няма нужда от заяждане! Казах, че не съм видяла на някого да се е наложило в родилното да се цеди. Да, помпа щях да си купувам, но след като родя, ако имам кърма. В последствие се оказа, че ще ми дадат, но в родилното няма да нося. Какво ли се обяснявам като ученичка. Peace Всеки сам си преценява. Зададох просто въпрос. Хайде със здраве.

# 271
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
Здравейте момичета  Hug

Черпя ви виртуално, че днес с мъжа ми имаме годишнина от сватбата - правим цели 13 години съвместен живот.  Crazy

http://www.rose.mn/new/images/tort-sm.jpg

(И аз нещо не можах да се оправя и да покажа картинката, та я пускам по този начин Embarassed)

Докато ви изчета темичката и тя току-виж свършила. Да се отчета първо. Вчера бях на ЖК и ...изненада.  Crazy Лекарката беше направо неприлично любезна. Гледа ме на видеозон, говорихме си надълго и широко, изобщо все едно ми е първа приятелка. Незнам на какво се дължи промяната.  newsm78 Бебон си расте, плацентата ми все още е добре, прави му и ЕКГ - 141 удара в мин. За първи път ме и мериха на ЖК - оказа се, че от началото на бременността съм качила 11 кг. Това не е зле, тъй като аз започнах с доста излишни килца. Иначе от 3 дни съм с подготвителни контракции, за които моя доктор веднага ми даде Магне В6. Та сега пия магнезий, че да не тръгне по-рано бебока. Кръвното ми продължава да е ниско, а пулсът доста ускорен - между 105 и 115 удара в мин. Най-гадното е, че всяка сутрин горе-долу по едно и също време - между 10 и 11 часа ми става лошо и кръвното ми пада. Но било нормално за това състояние и този период на бременността. newsm78

Толкова много неща сте изписали, че се чудя откъде да започна.
Да кажа добре дошли на новите мами   bouquet
Борил, имаме разменени рожденици. Ти чакаш бебе на 21 август, а аз съм аждана на тази дата. Не започних кой - ти или мъжа ти, е роден на 1 август, а пък на мен термина ми е за 1 август.  Laughing

За помпата за кърма аз пак да кажа. Няма никакъв смисъл да се купува предварително. Не се знае дали ще има кърма, нито пък в какви количества - може бебето да издърпва всичко и да не се наложи допълнително изцеждане. По принцип кърмата теква между втория и третия ден. Е, има и изключения. В болницата помпата трябва само, ако тече много обилно. В такъв случай задължително се изцежда, за да не се стигне до мастит. Имахме една такава мама при предната ми бременност, която имаше ужасно много кърма, а бебето все още не издърпваше всичко. Но тя твърдо отказа да купува помпа и получи мастит. А той си е опасен, дават се АБ, изобщо гадна работа. Другото изключение, когато помпата трябва още в болницата е, ако детето по някаква причина е в кувьоз. Ако педиатрите разрешат, майката изцежда кърма по специален стерилен начин и я носи на детето. Аз бях такъв случай, та оттам знам. Но помпата я купи мъжа ми чак на втория ден след раждането ми, когато стана ясно, че трябва да изцеждам.




# 272
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Херелинка, къпе се всеки ден поне докъм 3-4, че дори и 6 мес. - кожата им се лющи , съхне и т.н. Калоян ми е зимно бебе, роден в най-големия студ и пак си го къпех всяка вечер - после така хубаво спят, от умората от къпането...Мисля, че чак някъде септември почнах през ден, а после през два-три.
Спокойно, къпането е голямо удоволствие, а и бебчето само ще си покаже...

Лулумба, честита годишнина - още много, много по толкова да се обичате и уважавате  bouquet!

Ето я почерпката Party:

Здравейте момичета  Hug

Черпя ви виртуално, че днес с мъжа ми имаме годишнина от сватбата - правим цели 13 години съвместен живот.  Crazy



# 273
  • Мнения: 1 380
И сега да ви питам и аз дали ви харесва името - Калина? Притеснявам се, че каката е Цветелина и да не станат много "лини"  newsm78
GERA не стига че с теб сме на един термин, ами и по един и същи начин искаме да си кръстим момиченцата.

# 274
  • София
  • Мнения: 5 738
Честита годишнина!  bouquet  bouquet  bouquet Лулумба!
Още поне 100 години щастлив семеен живот! Hug

# 275
  • Мнения: 107
Мами, ще ви пусна мини-анкетката ми за име и тук.  Който има желание и мнение, нека да гласува  Crazy

Федерико, Давиде, Андреа, Самуеле!



Sonita, Ние за бебка минахме от Емма на Андреа!!!!:-)

# 276
  • Мнения: 25
 http://www.2fukli.net/new/VOB%20-%205.jpg
 ХАЙДЕ И АЗ ДА ПОЧЕРПЯ ДНЕС, ЧЕ МОЯ БЛАГОВЕРЕН СТАВА НА 32 Г.
Здравейте и от мен   bouquet
 Гера - Калина е много красиво, звучно, българско име.Не се замисляй.
Мариета - Нук е добър избор, харесаха ми от линка, Ценичка нещо??
Херелина - новороденото се къпе даже до 1 година.Божидара ми е зимно бебче и както е казала Мариета си я къпех ВСЕКИ ДЕН.Като стана на 8-9 месеца септември-октомври, поразредихме, вече бебчето е по-голямо и къпането става даже по-трудно. Но първите 8 месеца имам пропуснати само3 или 4 дена да не я изкъпя. Да е жива и здрава бабката, че много ми помагаше и дано и сега е така  Heart Eyes
Гита+Франито - Спокойно момичета, намалете напрежението, всеки си има мнение разбира се. Аз в родилно бях в стая с мама, която се цеди с една умряла помпо около 5 часа. Беше пълна с кърма, гърдите и подути абе ужас. Аз нямах кърма до към 4 ден и не ми се наложи помпа. Та така.  

# 277
  • Мнения: 4 546
а имало едни шампоани, които не се ползвали като шампоан за тяло - да натриваш в кожата, а се разтваряли във водата и така със сапунената вода само пличкаш малко бебето и после не го изплакваш с чиста овда. за тях чували ли сте някакви отзиви? дали са подходящи за новородено или са за по-големи бебета?

# 278
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вася, малкото от 150 мл. в този магазин беше 7,50 лв.

Да ти е жив и здрав мъжът и много да ти помага  bouquet! Пък и наборче ми е...

# 279
  • Мнения: 498
Ох момичета стига с тези торти, сега ще се облизвам цяла вечер  Joy.
lulumba честита годишнина, още много години да се обичате.
vasq78 честит ти рожденник.

# 280
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Херелинке ти са сетиш, че ти се каним със Сиренка  Hug само да те видя и ща нацелувам   bouquet
 За кръвното Ребус в медицината си има закономерности и е грубо когато се каже "Какво разбитат хората" Ако искаш мога и лекция да ти прочета за Ниското и Високо RR.
 Ще ме извинявате ама днес съм яхнала метлата  afwitch afwitch afwitch
 За цеденето в болницата  newsm09 някоя от вас изобщо чувала ли е, че първите дни кърмата слиза и само се отделя коластра... а вие ми говорите за цедене и за препълнени до спукване гърди  ooooh!
 Сори ама в тия жеги съм ужасна и хормона ми влияе  Crossing Arms

# 281
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ЗА ВСИЧКО, КОЕТО ПРАЗНУВАТ!

# 282
  • Мнения: 3 388
Мами, ще ви пусна мини-анкетката ми за име и тук.  Който има желание и мнение, нека да гласува  Crazy

Федерико, Давиде, Андреа, Самуеле!



Sonita, Ние за бебка минахме от Емма на Андреа!!!!:-)

Само дето при нас е бебко  Mr. Green

# 283
  • Мнения: 998
Може и да съм била изключение, не знам но имах ужасно много кърма и прекарвах трите часа между храненията в цедене. Бяхме три мами в стая и при трите ни беше еднакво, даже се шегувахме, че сме като млекокомбинат  hahaha

Честито на Лулумба и на Вася78!


Благодаря на всички, които изразиха мнение за името на бебка, може би наистина ще си остане Калина  Heart Eyes

sladkish4e   bouquet

# 284
  • Мнения: 222
Vasq78-честит рожденик! Да ти е жив и здрав! И да помага много, много за малкото бебче!

Lulumba
-Честита годишнина! Дълги години да се обичате и да споделяте заедно щастливите си мигове!

Момичета, радвам се че сте харесали снимки Simple Smile, тези дни ще кача снимки като бременна да ме видите какво слонче съм си!

Общи условия

Активация на акаунт