Вярно ли е?

  • 3 457
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Не е вярно.

# 16
  • по света
  • Мнения: 1 587
Разбира се че не е вярно. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Ако си смуче палеца, може да си деформира захапката, но не и ако си смуче ръката. Затова на моето от началото му бутах биба, а на година сравн. лесно го отказах. Лично аз съм си смучела пръста до отделенията и имах мн. деформирана захапка.

# 18
  • Мнения: 1 128
Теорията е,4е ако си смуче палеца в продължение на много време вероятността да има неправилна захапка е по голяма от тази ако не го смуче.Това не означава,че 100% ще има криви зъби.

# 19
Благодаря за  бързите отговори.Да разбирам ли,che по никакъв наchiн нито пръсche,нито ръchиchка няма да допринесат за изкривяването на зъбките?
Извинявам се,но клавиатурата ми няма   ch.

# 20
  • Мнения: 44
Считай,че системното смучене на всяко друго нещо,различно от ортопедичен биберон почти сигурно ще доведе до зъбно-челюстни деформации

# 21
  • Мнения: 1 691
Ако си лапа цялата ръчичка, редува пръстите, лапа всичко друго, което му попадне, значи няма никакъв проблем.
Ако обаче си смуче само определен палец (например на дясната ръка)часове наред всеки ден в продължение на месеци и години, може да се притесняваш.

# 22
  • Мнения: 215
Това па кой го измисли!!!! Хора дет си нямат друга работа  Party
Peace Peace ааааааабсолютно

мдааааа #Crazy

# 23
  • Мнения: 24 467
Благодаря за  бързите отговори.Да разбирам ли,che по никакъв наchiн нито пръсche,нито ръchиchка няма да допринесат за изкривяването на зъбките?
Извинявам се,но клавиатурата ми няма   ch.

Виж, с пръстчето е по- различно в сравнение с лапането на цялата ръка. Ръката се лапа обикновено не за толкова много време, колкото някои бебета си смучат палеца. Ако упорито смуче определен пръст и прави това дълго време през деня по- добре е да се предложи ортопедична залъгалка, която пак не следва денонощно да му е в устата. Най- добре е да се измислят занимания за бебето, които ангажират основно ръцете- гумени играчки, колички, топки и т.н. Иначе просто не виждам как ще се отказе едно малко бебе от смукане на палец. Не можеш да му намажеш пръста с някоя от онези гадости, с които съм чувала да мажат пръстите на по- големите деца, които все още страдат от този навик. /Защото определено си е страдание в първи клас едно хлапе да муца пръсти/.

# 24
  • Мнения: 91
Ако си лапа цялата ръчичка, редува пръстите, лапа всичко друго, което му попадне, значи няма никакъв проблем.
Ако обаче си смуче само определен палец (например на дясната ръка)часове наред всеки ден в продължение на месеци и години, може да се притесняваш.

Напълно подкрепям. И аз така мисля!!!!

# 25
  • Мнения: 1 919
Теорията е,4е ако си смуче палеца в продължение на много време вероятността да има неправилна захапка е по голяма от тази ако не го смуче.Това не означава,че 100% ще има криви зъби.

# 26
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Не.

# 27
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не е вярно...

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Зависи колко е дълъг периода,но всички бебчета минават през него.

# 29
  • Мнения: 11 004
Когато е гладна или нервна, дъщеря ми си яде палеца и юмручето на лявата ръка, на дясната не. Биберон категорично отказва. Надявам се този навик да изчезне с възрастта.

Общи условия

Активация на акаунт