Ако шефът ви е по-млад

  • 1 628
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 733
Ми предполагам щото са се бъхтили години преди него , а са си закотвени на някое ниво...А той пре все че е " пикльо ", се е качил по стълбицата нагоре. Сигурна съм, че най-много ги е яд, защото се чудят дали поста му е в резултата на лизане на нечий гъз или защото наистина има умствен капацитет.

# 16
  • Мнения: 3 423
....може би е от значение - първия е българин, втория не е.
Кое е значението? Обясни.

# 17
  • Мнения: X
Все ми е тая. Стига да ми плаща навреме.
Имала съм шефове по-големи от мен, които така унижаваха персонала си ,че като се сетя за тях и настръхвам.
По-млади шефове за сега съм нямала.
До човек е , не до възраст.

# 18
  • Мнения: 3 423
Кас, ами ако е негова фирмата?!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И в тази връзка, любимата ми реплика от представители на по- възрастното поколение: "Ти дето отиваш, аз оттам се връщам!" Ей, побеснявам, като го чуя това.

# 20
  • Мнения: 389
Би ме дразнило ако е плиткоумник, иначе не.

Но моя приятелка имаше подобен проблем - нейна възрастна служителка буквално отказваше да изпълнява нареждания, защото момичето е по-младо от нея. Не само това, ами и се обаждаше да я обижда по телефона. Комбинирано с общо работно безхаберие, беше добра причина да я изпратят да си търси друга работа.

# 21
  • Мнения: 4 733
О, тогава е гнусно...Хем се мазнят за пред него и правят мили очи, хем го нареждат зад гърба му.

# 22
  • Мнения: 2 047
  Като стана на 50 и имам за шеф 30-годишен може и да има някакво значение.

# 23
  • Мнения: 7 474
Ако е читав няма проблем  Thinking, но няма начин да не си помислиш нещо относто възрастта му, та кой каквото ще да ми говори  Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз съм била и съм по-млад шеф. Дано не ме кълнат много - уважителен профи съм, все пак...
NB: Под "профи" не визирам "профан"!

# 25
  • Мнения: 2 401
....може би е от значение - първия е българин, втория не е.
Кое е значението? Обясни.
Българския шеф не е мениджър най-вече.  Не прави разлика м/у лични и служебни взаимоотношения, винаги влага някакви емоции...абе много мога да пиша, но ме мързи.

# 26
  • Мнения: 1 520
Не мисля, че би ме притеснявало.

# 27
  • Мнения: 5 370
Мммм..мислех си точно за такава темичка, Лиска ми я взе от устата.
Последният ми -преди сегашната работа=шеф беше на няма и 24 години. Яко оплеска нещата, да, и дълго време го гонехме по ГСМ а в Германия да ни каже какво, аджеба, става.
Не го направи лично, а чрез посредник....горкият посредник опра пешкира. За нула време се разпаднахме и всеки си намери работа. А можеше да се получи добре, щото последният проект имаше хляб в него, но той прибърза да спре този, който носеше добрите пари, и ЦЪК-кранчето.
С 2 думи-не съм особено оптимист. Confused

# 28
  • Мнения: 68
На моя "пикльо" се дразнят основно (според мен), защото е толкова млад, а вече управлява голяма  фирма и разполага с  много възможности, които те никога не са имали и няма да имат. И най-вече защото, според тях, той и пръста не си е мръднал, просто е извадил късмет, че е син  на баща си и наследява от него тази фирма.

Когато баща му се кара на някой служител, всички мълчат и изпълняват, но когато синът се скара при аналогичен случай- бил гадняр, бил "мамино синче" (или татино  newsm78 ), още бил с жълто покрай устата, а се правел на шеф и подобни.

И естествено, опитът на по-възрастните , натрупан през годините... Нищо, че ситуацията отпреди 20 години е корено различна, важното е да настояваш, че ти знаеш и разбираш повече от по-младия.  Rolling Eyes

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ми да, какъв шеф е това, назначен от тати!  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт