Безразсъдното шофиране по пътищата на България

  • 5 363
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 920
Един приятел скоро се блъсна през нощта на магистралата.
В кон, завързан така, че да може да излиза на платното...да се разтъпче може би...

.

Расистка, а?! И аз се малко повъзмущавах над конете с каруци без памперси. Ама нали живея в краен квартал на европейска столица. Смея ли да кажа нещо.  Фарове и други ексри са си жива дискриминация.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Никой не е застрахован. И да караме внимателно - какво от това. Аз карам по закона, но онзи дето кара срещу мен  - не! Какво ме топли мен тогава, че съм карала по правилата! Идиоти всякакви по пътищата - като видя някой да се приближава с бЕсна скорост, се опитвам по най-безопасния бърз начин да се изтегля и да му направя път да мине (ако изобщо го видя всъщност, защото докато се усетя и той ще е в близката далечина). Аз пазя себе си, но онзи отсреща не ме пази, за съжаление!

# 62
  • Мнения: 5 468
Леле, колко ми е жал за тези две момичета на 19 г. и това момче на 23 ooooh!. А за родителите им не мога да мисля просто... Какво ли правят в момента... не вярват още, знам. Много тежко, егати катастрофите Close.

И за кой ли път се потвърждава поговорката: Пияният и Господ го пази!

# 63
  • Мнения: 1 952
Леле, колко ми е жал за тези две момичета на 19 г. и това момче на 23 ooooh!. А за родителите им не мога да мисля просто... Какво ли правят в момента... не вярват още, знам. Много тежко, егати катастрофите Close.

И за кой ли път се потвърждава поговорката: Пияният и Господ го пази!

Ти видя ли я тази малоумница, дето ги е ударила. Идеше ми да счупя телевизора.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 10 802
Доколкото разбрах, въпросната жена не е била сама в колата, а със сина си. За него поне да беше помислила.

# 65
  • Мнения: 5 468
Ти видя ли я тази малоумница, дето ги е ударила. Идеше ми да счупя телевизора.
Видях я, видях я Sad... тъжна картинка... Тя съжалява, ама колко късно само. И си крие лицето. Защо? Какъв е смисъла да го крие?
Ама с тези катастрофи всеки ден, мен взе да ме хваща страх да карам кола ooooh!. Страх ме е да не блъсна някой, да не ме блъсне някой..., нещо взе да ми става, психясах.

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ама с тези катастрофи всеки ден, мен взе да ме хваща страх да карам кола ooooh!. Страх ме е да не блъсна някой, да не ме блъсне някой..., нещо взе да ми става, психясах.
И аз така. Преди години умирах да взема книжка (ама и движението беше много по-спокойно), а сега не смея да се кача зад волана. Много ме е страх, особено из София... в това гъмжило. И нерви нЕ'ам.

# 67
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
днес пред мен един бакшиш блъсна друга кола на нерегулирано кръстовище. мразя ги, те са една от причините да ме е страх да карам вече Close

# 68
  • Мнения: 2 818
Мен си ме е шубе да съм в кола... и в мЪршрутка ме е шубе ... до морето пътуваме с влак, а ако се случи с автобус съм на тръни непрекъснато.... 

# 69
  • Мнения: 86
Миналата седмица такси със 100 кв./ч. се забива челно в маршрутката, в която е пътувала една от най-близките ми приятелки, която се преобръща няколко пъти..............резултат - и двамата шофьори невредими, а двете момичета, които са пътували в маршрутката - едното със средна телесна повреда, другото - с опасност за живота.................Когато собственикът на таксиметровата компания дошъл с охраната си в болницата да види "щетите", моята приятелка точно излизала от кабинета - зверски насинена, с навехнати рамо и ръка и шина на врата. И знаете ли какво казал този мазен нещастник - ооооооооооо, ми на нея нищо и няма.............Ей такива да ги хванеш и  #2gunfire #2gunfire #2gunfire без грам милост! Ако това беше неговата дъщеря или жена, дали щеше да му е толкова безразлично................

# 70
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
ми аз като казвам, че бакшишите не са като хората... Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 2 292
А чухте ли каква страшна катастрофа е станала в Германия - 13 убити и над 80 ранени.

Нали това каzах преди няколко страници. Споко, не само в БГ е така. навсякъде е така. Няма нужда нещо да се прави. Приема се , че на всякъде е така и хрониките не се четат.

# 72
  • Мнения: 2 292
Лиске, ако се научеш да караш в България, в Германия ще си факир. Ама за кво? Там всичко е равно.  Виж ако мръднеш към Турция и по- на изток- трудно ще ти е.
Я това с по-евтиното  - винаги ме е удивлявало. При вас всичко е по-хубаво, по-качествено, ама идвате тук да си правите зъбите.

 Joy и какво, да не идваме ли? а zнаеш ли колако zъболекари и стоматолоzи с това се прехранват? Да иzпоzатворят кабинетите ли предлагаш? Много ще са ти благодарни , да zнаеш  Laughing

# 73
  • Мнения: 2 292
Лиска, чудя се... в Германия няма ограничения по магистралите...
Каква е смъртността там?
А средната скорост на движение?
Какво ли би (о)станало ако в България се въведе тази практика..
 Thinking

zначи това много не топли, zащото непрестанно има zадръствания по магистралите и средната скорост на движение zа един по дълъг маршрут не е толкова висока. Също така има доста ограничения. НЯма ограничения, ако не са укаzани такива. т.е са преценили, че магисталата е годна zа високи скорости, има поне 3 ленти, асфалта е идеален ... в останалите участъци си има доста ограничения, къде 120, къде 100 и се спаzват (плюс минус 10 км.  Laughing ) .
Наскоро се раzискваше дали доста от катастрофите могат да се иzбегнат с по добър асвалт и смениха настилката на доста магистрали с някакъв специален, нехлъzгащ се асвалт. А и автомобилите са иzправни, всички прегледи се спаzват и то редовно. Автомобил на беz тюв му се смъкват директно номерата дори и да е на паркинга и после ходи се обяснявай в полицията , аz да си ги вzемеш обратно.
А zащо няма ограничения, ами нали немците ако си сложат ограничения няма да има смисъл от все по новите и по бърzи модели, кой ли ще ги купи, а автомобилостроенето е нац. индустрия .

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 09:02 от vivita

# 74
  • Мнения: 5 539
Лиска, чудя се... в Германия няма ограничения по магистралите...
Каква е смъртността там?
А средната скорост на движение?
Какво ли би (о)станало ако в България се въведе тази практика..
 Thinking

Не съм Лиска, но намерих статистика за смъртните случаи при катастрофи в Германия (таблица "Lage in Deutschland"), Австрия (Lage in Österreich) и Швейцария (Lage in der Schweiz), която може да ви е интересна в тази тема:
http://de.wikipedia.org/wiki/Verkehrstote

Тази статистика включва всички видове участници в движението (също пешеходци, мотоциклетисти, велосипедисти), които са починали до 30 дни след катастрофата. За Германия e посочен и броят на загиналите в автомобилни катастрофи (колона "davon Autofahrer").


Бих ви превела и какво пише за начините, по които е била намелена смъртността, но от една друга тема стана ясно, че българите в чужбина са се надули като са поживели малко навън и нямат право да опитват да пренесат добрия чужбински опит в България.  Embarassed Затова няма да се меся, ами отивам да напиша един заключителен постинг по онази тема и ще си продължа с действията вместо с приказките (засега  Grinning).

Интересно ми е дали има такава статистика за България. Намерих само информация от една статия, в която се посочваше, че има към 1000 загинали на място в автомобилни катастрофи през 2005-та или 2006-та година.  Cry

Заповядай, ето ти такава статистика за България:
http://dokkpbdp.mvr.bg/Statistics/default.htm
Обърни внимание на "Убити и ранени за периода 1951-2005"! Прави ли ти впечатление тенденцията и годините с най-много жертви? Парадоксално е, предвид на това, че медиите постоянно тръбят за "войната по пътищата".
Не вярвай толкова на медиите.

пс. не, че мен тази статистика ме успокоява, напротив, откакто започна тази медийна кампания, съм в стрес, когато ми предстои пътуване с кола Tired Дали това беше целта всъщност? Лудите и простаците продължават да си карат пияни и с 200км/ч., а нормалните параноясват от притеснение? Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт