Безразсъдното шофиране по пътищата на България

  • 5 379
  • 129
  •   1
Отговори
# 75
  • DE
  • Мнения: 521

Заповядай, ето ти такава статистика за България:
http://dokkpbdp.mvr.bg/Statistics/default.htm
Обърни внимание на "Убити и ранени за периода 1951-2005"! Прави ли ти впечатление тенденцията и годините с най-много жертви? Парадоксално е, предвид на това, че медиите постоянно тръбят за "войната по пътищата".
Не вярвай толкова на медиите.


Всъщност статистиката си е много показателна - вярно е, че броят на убитите намалява, но за сметка на това тенденцията е постоянно увеличаване на ранените, т.е. расте общият брой на жертвите на пътя. Една от основните причини за това е все повечето нови коли, които се търкалят по нашите пътища - коли със съвременни системи за сигурност. Колко често четем в хрониките - зверска катастрофа, а този, който е в по-новата кола се отървава само с леки наранявания. Така че 'войната по пътищата' за мен не е само медийна измишльотина, а реалност.
11 000 жертви за 1 година е АДСКИ много, по дяволите!

# 76
  • Мнения: 2 386
.... не, че мен тази статистика ме успокоява, напротив, откакто започна тази медийна кампания, съм в стрес, когато ми предстои пътуване с кола Tired Дали това беше целта всъщност? Лудите и простаците продължават да си карат пияни и с 200км/ч., а нормалните параноясват от притеснение? Twisted Evil.....

Май - май точно това се получи. Масова психоза сред разсъдливите.

Реза, не вярвам някой от списващите да е толкова заблуден, че да обвини само и единствено шофьорите... Но темата е за това. Може да си отворим друга, например.... Пътищата на България... там вече всичко става  Laughing - двулентови пътища, пешеходци,катаджии, дупки, магарета на пътя, каруци, ТИР-ове ....какво ли не..

# 77
  • Мнения: 920
пс. не, че мен тази статистика ме успокоява, напротив, откакто започна тази медийна кампания, съм в стрес, когато ми предстои пътуване с кола Tired Дали това беше целта всъщност? Лудите и простаците продължават да си карат пияни и с 200км/ч., а нормалните параноясват от притеснение? Twisted Evil

Много си права.

Приятел бил скоро на поправителен в САЩ - за нарушение. Не са им отправяни никакви призиви, само са им обяснили законите - за това - толкова глоба, за другото - толкова месеца, години - затвор.

# 78
  • Мнения: 1 952
За протокола, не само по пътищата на Б-я се кара безрасъдно.
Убит е 21 годишен българин в САЩ, убиецът е избягал.

# 79
  • Мнения: 2 292
За протокола, не само по пътищата на Б-я се кара безрасъдно.
Убит е 21 годишен българин в САЩ, убиецът е избягал.

И аz това каzвам . Не е само в БГ. Споко и само така  Peace

# 80
  • Мнения: 389
Още за вчерашната катастрофа

Вчера по Канал 1 бяха много брутални когато обясняваха как Фоклсвагена на пияната шофьорка е отнесъл главите на младежите в Мерцедеса. Не мога да си представя какво е да си майка и да видиш детето си в такъв вид. А самата шофьорка ми стана толкова противна като си криеше лицето и мънкаше ... Не помнела. То тъй се пие половин бира и да не помниш.

Вчера в dnes.bg имаше сред коментарите и такива на хора, които са ги познавали. Едното момиче е било първа година студентка в УНСС, единствено дете. Без значение колко често се случват такива неща, повече или по-малко, тук или в Европа това все пак е човешка трагедия. Болка. Нечий почернен живот. Нищо, че не е нашия.

Това, може би, ще е един от малкото случаи, когато на шофьора ще му се стъжни и наистина ще има наказание. И то само защото майката на едното момиче е прокурор в София.

Преди даваха "Искренно и лично" за семейства на убити при катастрофи. Един не чух да има осъден ефективно и да лежи в затвора. Оттам да се почне, все ще е нещо. Някакъв закон да се спазва, да има наказания. И не ми казвайте, че това няма да върне живота. Ако знаеш, че при провинение 100% ти се отнема книжката за години, преди да се качиш пил в своята кола, ще си помислиш дали да не дадеш пари за такси. Както и преди съм казвала, голяма част от българите само под страх от наказания и глоби можеш да ги накараш да (не) правят нещо.

Браво на всички шофьори, които спазват правила и дават своя малък принос, това е крачка в правилната посока. И нетърпимост трябва. Да правим забележка, когато някой се втурва през натоварено шосе да пресича. Да не позволяваме на свои близки да карат след употреба на алкохол. Може да е нещо малко, но то може да спаси нечий живот. 

# 81
  • Мнения: 2 292
Таzи жена имала дете в колата? А не може ли то да я е раzсеяло? Все пак красък писък? И това дете ще има майка в zатвора, как ли ще живее беz майка?

# 82
  • Мнения: 389
Синът й е на 16 години.

# 83
  • Мнения: 25 867
Таzи жена имала дете в колата? А не може ли то да я е раzсеяло? Все пак красък писък? И това дете ще има майка в zатвора, как ли ще живее беz майка?

Детето е било 16-годишно и не то, а погълнатия преди да се качи в колата алкохол я е разсеял!

# 84
  • Мнения: 1 952
Синът й е на 16 години и понеже тази жена е роднина на познати...те казаха, че тя отдавна имала проблеми с алкохола. В случая била на бутилка водка и отивала да си допива заедно със сина си Sick

# 85
  • Мнения: 7 130
Да, на въпросната госпОжа се е намирала някаква кръв в алкохола. Явно това я е притеснявало.   #2gunfire

# 86
  • Мнения: 2 386
В дир-а прочетох,че всъщност синът е шофирал, е майката искала да му спаси кожата и затова казвала,че е тя.
Не го вярвам изобщо, чудя се на фантазията на тези хора.

М/у другото, пак в дир.бг чета препратките от катастрофа към катастрофа и направо ми става лошо!!

# 87
  • DE
  • Мнения: 521
http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=318474

и един от коментарите:

Вината е на тези, които са пиели кафето:
1. Защо, питам аз, не са били на работа в работно време?
2. Защо са пречели на участниците в движението, като са заемали допълнителната лента за бързо движение, наречена "тротоар"
3. Защо са погледнали лошо служител на прокуратурата и са го разсеяли фатално? Тук допълнително утежняващ факт е, че са били три жени, българки, тоест красиви.
Смятам, че прокуратурата трябва да остави всички други дела и веднага да се захване с изясняването на този случай!

Сори, знам че е старо, обаче коментарът ми хареса

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 12:10 от Сиамка

# 88
  • Мнения: 1 952
Наш ТИР помете три деца на зебра в Румъния

http://dnes.dir.bg/2007/06/20/news1801301.html Sick

# 89
  • София
  • Мнения: 4 868
Да правим забележка, когато някой се втурва през натоварено шосе да пресича.

Преди няколко седмици чаках на кръстовище и видях как една баба тръгва да пресича на червено, дърпайки за ръка детенце. Направо излязох от колата и й казах, че е изключително опасно и по-добре да изчака да светне зелено. Погледна ме, дръпна детето и се затича между колите. Виждала съм и млади хора да го правят. На такива трябва да се отнемат родителските права, защото преднамерено излагат на опасност живота на децата си.

Общи условия

Активация на акаунт