Любими книги за деца от съвременни български автори

  • 19 789
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
и все пак за Пет приказки на Валери Петров не видях линк  Wink

# 46
  • Мнения: 3 491
И мене ме интересува въпроса за сайт, който доставя до чужбина, конкретно САЩ. Мислех си, че имам отговор:  books.bg .Но вече не мисля така. Ползвала ги бях преди няколко години, опитах наскоро, но не се получи. Моите спомени бяха, че за да се направи поръчката, техният сайт те препраща към Paypal, и оттам нататък се плаща нормално с кредитна карта. Но този пък нищо такова нямаше. Въведох си името и адреса, и в един момент се оказа, че съм направила поръчkа - без Paypal, без въведена карта, че и и-мейл за потвърждение получих. Но за мене поръчка няма. А пък и-мейлът за потвърждение беше от helikon.bg, което също не разбрах защо така. Помолих майка ми да се разходи по книжарниците, но книгите които исках, в моя град ги няма. Търся си и аз надежден сайт.

Последна редакция: сб, 25 юли 2009, 16:09 от блажка

# 47
  • Мнения: 2
chitanka.info
 
имат доста качени книги макар че в момента мисля че могат само да се четат или ти държиш да си закупиш на хартия?

# 48
  • Мнения: 3 491
Аз в случая търсех конкретни книги, които ги има само на хартия.

# 49
  • Мнения: 2 093
блажка някой беше писал в този форум, че си е порьчал книги от книжарница пингвини и е доволна от доставката. Аз сьщо мислих да си порьчам от тях, но след това прочетох в темата  за Книгите в Клюкарника, че една потребитека си е порьчала и не са и ги доставили и за това се отказах. Вьв всеки случей си струва да провериш, поне правят доставка за Америка.

# 50
  • Мнения: 3 491
блажка някой беше писал в този форум, че си е порьчал книги от книжарница пингвини и е доволна от доставката. Аз сьщо мислих да си порьчам от тях, но след това прочетох в темата  за Книгите в Клюкарника, че една потребитека си е порьчала и не са и ги доставили и за това се отказах. Вьв всеки случей си струва да провериш, поне правят доставка за Америка.
Благодаря за отговора, ще проверя.

# 51
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Моята дъщеря е на 6 години и много харесва стиховете на Чичо Стоян, особено Щъркел шарен дългокрак, а напоследък и гатанките на Чичо Пънч.В стихитворна форма са, лесни за отгатване и много забавни.
Исках да купя едно лъскаво издание на Дядовата ръкавичка, но се оказа че няма нищо общо с приказката, която аз помня- един скучен преразказ и нищо повече. Не помня на кое издателство беше, но останах разочарована.

# 52
  • Мнения: 1 909
Вижте на този интересен сайт, който намери Роца и така любезно сподели с нас, колко много приказки има - могат и да се свалят

http://bg3.chitanka.info/mylib/index.php?action=book&q=62

# 53
  • Мнения: 2 257
Ха, когато съм писала в тази тема, синът ми е бил само на 5 месеца, а сега е на 2г и половина. Simple Smile
Едно съм си представяла, друго се получава, според моите наблюдения: отдавна четем книги, но ми прави впечатление, че повече го вълнуват...как да ги нарека - научно популярните - направо съм му купила детски енциклопедии с реални снимки - най-вече на китове, акули и всякакви океански същества - това му е стара и силна мания, може с часове да ги разглежда и обсъжда; както и се вълнува от книги със снимки - пак реални - на превозни средства и т.н. Опитите ми да чета приказки и такива подобни - БГ или ЮС, претърпяват неуспех - не му се слушат истории, иска да обсъждаме реални неща. Thinking
Единствено се заслушва в "Станала рано зарана, нашата Меца мецана, съчки в гората събрала, огън висок си наклала" и т.н. и още няколко подобни стихотворни книги, които пазя от едно време и съм си донесла тук - умирам от удоволствие като знам, че държа в ръцете си моята собствена книга от преди 30 години и сега я чета на него.

# 54
  • Мнения: 994
Ха, когато съм писала в тази тема, синът ми е бил само на 5 месеца, а сега е на 2г и половина. Simple Smile
Едно съм си представяла, друго се получава, според моите наблюдения: отдавна четем книги, но ми прави впечатление, че повече го вълнуват...как да ги нарека - научно популярните - направо съм му купила детски енциклопедии с реални снимки - най-вече на китове, акули и всякакви океански същества - това му е стара и силна мания, може с часове да ги разглежда и обсъжда; както и се вълнува от книги със снимки - пак реални - на превозни средства и т.н. Опитите ми да чета приказки и такива подобни - БГ или ЮС, претърпяват неуспех - не му се слушат истории, иска да обсъждаме реални неща. Thinking

Моят големия син от малък е така - никога не му бяха интересни измислените истории - искаше си детето истински картинки и прекарваше часове да разглежда до най-малките подробности. Та и аз се дообразовах покрай него, сума ти нова информация получих, помагайки му да чете и текста под картинките.  Mr. Green
Сега вече може сам да чете и пак на научно популярни книги налита. Минава през различни мании - животни, природни бедствия, самолети, но винаги от тези с "живите" картинки както им казваше като малък. Чак напоследък се зачита и в някоя и друга художествена книжка. Не го насилвам, за мен е важно да чете Simple Smile

# 55
  • Мнения: 35
Блажке, ето един сьвсем нов сайт -- www.buyBGbooks.com
Изглежда приличен, макар да не сьм го ползвала още (получих обява преди около две седмици).  Засега е много мальк обемьт и ако тьрсиш специфични книги, може и да ги няма.. но човек никога не знае.   bouquet

# 56
  • Мнения: 3 491
Блажке, ето един сьвсем нов сайт -- www.buyBGbooks.com
Изглежда приличен, макар да не сьм го ползвала още (получих обява преди около две седмици).  Засега е много мальк обемьт и ако тьрсиш специфични книги, може и да ги няма.. но човек никога не знае.   bouquet
Благодаря, погледнах, но мене нещо ме е страх да се доверя на сайт, на който няма обявени телефон и пощенски адрес на фирмата. Ще ги следя обаче, дано ги добавят.
Последно пробвах helikon.bg, там уж линква с PayPal, но други случки имаше покрай PayPal,, не съм се отказала още от helikon.bg. Като приключат перипетиите, ще пиша, не мислех, че една скромна онлайн поръчка може да се окаже такъв екшън.

# 57
  • Мнения: 3 491
Блажке, ето един сьвсем нов сайт -- www.buyBGbooks.com
Изглежда приличен, макар да не сьм го ползвала още (получих обява преди около две седмици).  Засега е много мальк обемьт и ако тьрсиш специфични книги, може и да ги няма.. но човек никога не знае.   bouquet
Благодаря, boingboing, пробвах сайта. Платих си нормално с кредитна карта, получих си нормално книгата на третия ден, предсказуемостта е приятно нещо.  Simple Smile Не правя реклама, просто споделям добър първоначален опит.

# 58
  • Мнения: 2 093
Блажке, ето един сьвсем нов сайт -- www.buyBGbooks.com
Изглежда приличен, макар да не сьм го ползвала още (получих обява преди около две седмици).  Засега е много мальк обемьт и ако тьрсиш специфични книги, може и да ги няма.. но човек никога не знае.   bouquet
Благодаря, boingboing, пробвах сайта. Платих си нормално с кредитна карта, получих си нормално книгата на третия ден, предсказуемостта е приятно нещо.  Simple Smile Не правя реклама, просто споделям добър първоначален опит.

блажка колко ти струва доставката на книгите

# 59
  • Мнения: 3 491

блажка колко ти струва доставката на книгите

Аз една книга си купих, $3 беше доставката.

Общи условия

Активация на акаунт