Как се справяте с носталгията?

  • 5 344
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 676
Цитат на: Laura
Всъщност, за мен това е носталгията - скръбта по близките и спомените от детството ми. Аз плача на музика, особено на някои песни (като детство мое, например).


Laura на мен "Детство мое" от филма "Нео4аквана ваканция" ми е любима песен още от дете, страшно ми харесва и си я слушам 4есто. Имаш ли си я свалена за да си я слушаш? Ако не, мога да ти я пратя.

# 16
  • Мнения: 7 430
И аз съм като теб Ники....страшно ми е мъчно оня ден така плакох, че чак детенцето ми, което е на почти 4 месеца се зачуди с мен.....бях прочела едно стихотворение, което Хонда беше приложила (благодаря Хонда много е истинско) и не можех да се спра.......най ми е мъчно за племеничетата ми http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1255&AlbumId=6797& … mp;PhotoId=230243,  за родителите, за баба и дядо, които толкова ме обичат и чакат да видят детенцето ми и тогава да умирали.......
.... извинявам се, но не мога да довърша....

# 17
  • Мнения: 4 390
Ми мъчи ме носталгия, когато много ми доскучее тук. Rolling Eyes
Не съм свикнала с този си начин на живот и никога няма да свикна.
Тук е работническа държава. Никой няма време за нищо. Няма ходене на театри с приятелки или с мъжа ми, няма пътувания често. На мен това много ми тежи. Никакъв социален живот. Никаква динамика.
Контактувам с малко хора и не често, защото...ами защото всички са заети и няма кога. Sad
Липсват ми роднините ми понякога. Като са далече - рева за тях, като си отида и сме заедно почват да ме дразнят. Embarassed  #Puppy dog Иначе много ги обичам.
Абе няма угодия за мен. #Crazy
Както виждам на всички ви харесва да живеете в чужбина, на мен обаче не. Rolling Eyes
Знам че е сиво, грозно, мръсно, разбито в България, ама на...там се чувствам щастлива аз.
Ей такива нещица...

# 18
Здравейте,момичета!Честит 8-и Март на всички!От 3 години съм омъжена в чужбина.Имам прекрасен съпруг и живеем хубаво,но всичките ми любими хора са в България!Незнам дали това е носталгия и дали някога ще свикна с нея,но тя е част от ежедневието ми,въпреки че ходя в България 2-3 пъти в годината.Плача когато оставям мъжа си сам тук и пак плача когато си тръгвам от София Cry .Той все ми казва,че това ще отмине с времето,но уви още не е станало.Надявам се скоро да си направим бебе и предполагам,че тогава нещата ще се променят!

# 19
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Krassy
Мъ4но ми е за детството и за лудите млади години, но за тях където и да съм все ще ми е мъ4но.


Точно така. Едва ли тоzи вид носталгия щеше да ни е спестен и в БГ. И на мен ми е мъчно че студентските ми години с всички екстри са беzвъzвратно zагубени, но и в БГ да си бях останала, положението нямаше да е с нищо по раzлично.

# 20
  • Мнения: 317
аз пък съм голяма откачалка
в началото като дойдох тук ми беше много добре.
у нашенско някои от учениците ми бяха с няколко години по-малки от мен и едвам се справях честно казано. а и тичах от едно училище във второ, трето, че и детски градини, отделно частни ученици.
 живеех при баща ми, а той имаше проблеми с алкохола и два пъти съм спала в мазето заради него....................
така че тук ми беше направо рай.
от време на време ми става мъчно ей така, заради това, че хората у нашенско са много по-различни от гърманчетата. а и че тук нямам никакви приятели. или че не мога да отида до гроба на майка ми..........ей за такива нещица
и се разцивря на мъжа ми.
даже ми става мъчно за баща ми Thinking
дойде ни той на гости и макар да беше много примерен, след две седмици нямах търпение да си ходи. така ми е който и да дойде Embarassed
като ревна веднъж и мъж ми вика нема мила, нидей, ш ходим да живеем в България след 3-4 години. че на него му харесва, заради хората, а и като живял в бивша източна Гърмания, доста прилики има с нашенско.
и аз като надух гайдата още по-силно - как да му кажа, че не ми се живее в бг.
МЪЧНО МИ Е САМО.
и защо му харесва на него се запитах
ами бяхме в един фризьорски салон. мен ако са ме правили половин час, за него се въртяха двойно повече. а и като си спомня какво беше отношението на съгражданите ми към американците от корпуса на мира #Shocked
ми те само дето подметките не им ближеха...
та такива сме си в бг...

# 21
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Krassy
Цитат на: Laura
Всъщност, за мен това е носталгията - скръбта по близките и спомените от детството ми. Аз плача на музика, особено на някои песни (като детство мое, например).


Laura на мен "Детство мое" от филма "Нео4аквана ваканция" ми е любима песен още от дете, страшно ми харесва и си я слушам 4есто. Имаш ли си я свалена за да си я слушаш? Ако не, мога да ти я пратя.


Благодаря, имам я - има я в бг-мамма, както и на няколко касети и диска с песнички за Изабела.

# 22
  • Мнения: 2 452
Цитат на: diviana
Ми мъчи ме носталгия, когато много ми доскучее тук. Rolling Eyes
Не съм свикнала с този си начин на живот и никога няма да свикна.
Тук е работническа държава. Никой няма време за нищо. Няма ходене на театри с приятелки или с мъжа ми, няма пътувания често. На мен това много ми тежи. Никакъв социален живот. Никаква динамика.
Контактувам с малко хора и не често, защото...ами защото всички са заети и няма кога. Sad
Липсват ми роднините ми понякога. Като са далече - рева за тях, като си отида и сме заедно почват да ме дразнят. Embarassed  #Puppy dog Иначе много ги обичам.
Абе няма угодия за мен. #Crazy
Както виждам на всички ви харесва да живеете в чужбина, на мен обаче не. Rolling Eyes
Знам че е сиво, грозно, мръсно, разбито в България, ама на...там се чувствам щастлива аз.
Ей такива нещица...


Защо така мислиш, че няма пътувания и излизания? Аз не съм се спряла (освен през последните няколко месеца заради кучето). Може би сме различни по природа, защото на мен ми е приятно да излизам сама с детето и изобщо не се притеснявам да го правя. Честно казано, нямам нужда от компания когато ходим заедно по музеи, паркове и площадки. А и там се срещаме с други майки с деца, така че завързваме контакти. Велина е още малка; тя сега ще започне да разбира и ще ти бъде интересно да я водиш на различни места.
Аз през миналата година да речем съм била в Монреал не по-малко от 4 пъти сама с детето + още няколко с мъжа ми; 7-8 пъти в Торонто, където той е на работа, а ние не се спираме - Удбайн, РОМ,  АГО, Зоологическа градина и т.н. Отавските ни похождения няма да ги изброявам, защото поне веднъж седмично през хубавите дни ходим до музей, градинка или парк. През уикендите обикновено ходим до по-далечни места в околността.
Защо не започнеш да ходиш на плейгруп? Аз съм много доволна, защото се запознах с доста жени, някои от които ми станаха и по-близки. Е, не са ми точно "приятелки", но си помагаме взаимно и си ходим на гости, за да си играят децата. Ела ми на гости! Следващия път като си пратя мъжа в командировка, направо идвайте! Може и Краси да вземеш, колко му е. Аз така направих преди няколко седмици - оставих домочадието с мъжа ми и изкарах едно денонощие в Торонто.

# 23
Цитат на: DidKa
...и чакат да видят детенцето ми и тогава да умирали.......
Laughing  Laughing  Laughing Дидка, извинявай ама ми стана смешно, въпреки че преди това бях направо бясна на това изказване на нашите. Когато след първите две години си отидохме и представихме милото им внуче, репликата им беше абсолютно същата "Ех, видяхме ви, сега вече можем да мрем" Shocked  Grinning

# 24
  • Мнения: 114
носталгия отдавна няма... но и аз, както повечето, първите месеци ревах всеки ден, бях страшно депресирана и не ми се ядеше нищо- постигнах за пръв и последен път идеалното си тегло, това беше единствения положителен ефект Sunglasses  
след около година си намерих чудесни приятелки /които напуснах преди година, когато се преместих в Хамбург и все още много ми липсват/, след още година срещнах един прекрасен мъж, съвсем "Топла риба", и на скоро взехме, че се взехме. и толкова се обичаме, и толкова съм благодарна, че се намерихме. и където е той, там се чувствам у дома.. Blush
сега ми е мъчно само, че родителите ми живеят в страна, в която да гръмнеш или набиеш някого на улицата, защото не ти харесва как пресичал примерно, е нещо често срещано. мъчно ми е, че стараната ни е ограбвана, а хората докарани до границите на екзистенциалния минимум. натоварвам се много, когато виждам тъжните хора по улиците в Бългaрия, понякога нямам търпение да дойде време за обратния полет. липсва ми и мъжът ми страхотно, когато аз се прибирам в София, а той остава тук.  Cry
но... гледах пиесата "Буре Барут" по време на последното ми пребиваване в родината- балканското е част от нас, няма го никъде другаде и дълбоко в нас все ще ни липсва... от друга страна- където ми е добре, там ми е родината-както научих още в първи курс в час по латински. идеално положение така и така няма...

п.с. от къде мога да си сваля "Детство мое"?

# 25
  • Мнения: 2 452
Цитат на: E_lena
носталгия отдавна няма... но и аз, както повечето, първите месеци ревах всеки ден, бях страшно депресирана и не ми се ядеше нищо- постигнах за пръв и последен път идеалното си тегло, това беше единствения положителен ефект Sunglasses  
след около година си намерих чудесни приятелки /които напуснах преди година, когато се преместих в Хамбург и все още много ми липсват/, след още година срещнах един прекрасен мъж, съвсем "Топла риба", и на скоро взехме, че се взехме. и толкова се обичаме, и толкова съм благодарна, че се намерихме. и където е той, там се чувствам у дома.. Blush
сега ми е мъчно само, че родителите ми живеят в страна, в която да гръмнеш или набиеш някого на улицата, защото не ти харесва как пресичал примерно, е нещо често срещано. мъчно ми е, че стараната ни е ограбвана, а хората докарани до границите на екзистенциалния минимум. натоварвам се много, когато виждам тъжните хора по улиците в Бългaрия, понякога нямам търпение да дойде време за обратния полет. липсва ми и мъжът ми страхотно, когато аз се прибирам в София, а той остава тук.  Cry
но... гледах пиесата "Буре Барут" по време на последното ми пребиваване в родината- балканското е част от нас, няма го никъде другаде и дълбоко в нас все ще ни липсва... от друга страна- където ми е добре, там ми е родината-както научих още в първи курс в час по латински. идеално положение така и така няма...

п.с. от къде мога да си сваля "Детство мое"?

От сайта на бг-мамма:
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=409

# 26
Цитат на: E_lena
... от друга страна- където ми е добре, там ми е родината-както научих още в първи курс в час по латински. ..
По този въпрос скорно по ТВ Б-я се изказа и Тодор Колев (даваха някакво негово предаване - не го хванах от начало Embarassed ). Та и той каза - родината е там, където се събуждаш, където си четеш сутрешният вестник, където се чувстваш добре.....имаше и още, но ги забравих Embarassed  Grinning "

# 27
  • Мнения: 4 244
Цитат на: diviana
Както виждам на всички ви харесва да живеете в чужбина, на мен обаче не. Rolling Eyes
Знам че е сиво, грозно, мръсно, разбито в България, ама на...там се чувствам щастлива аз.
Ей такива нещица...

Дивианче, според мен са малко тия от нас дето чак многооо им харесва в чужбина.
Като наше село по убаво нема.
Аз издържам в Германия само защото съм щастлива с мъжа си и се радвам на 2 страхотни деца.
Иначе българската простотия ми липсва, ама като я видя - много бързо ми омръзва.
Сега ако не беше шофьорския курс - да съм си заминала одма.
Не че децата не се разбират с баба си и вуйчо си, ама като се сблъскаш черно на бяло с мръсотията тук и ти се приисква да се върнеш веднага на чистичкото в немско
Аз казах на мъжа ми че ако иска можем и в джунглите на Амазония да заминем - вече нищо не ни задържа в Германия.
Засега си трае, ама знам ли кога ще му писне от мизерията в немско и да си хванем дърмите и да зачезнем където ни повеят ветровете

# 28
  • Мнения: 185
Здравейте,
последните месеци не сьм плакала 4есто от носталгия, сигурно, zащото детето ми помага да не иzпадам в такива ситуации. Малката има една касетка с детски песни и винаги ми се реве на песента "Обла4е ле бяло", особено ката се стигне до мястото "с 4ужди хора, 4ужди хляб делило..."

# 29
  • Мнения: 768
Не изпитвам носталгия кьдето и да сьм- вече се старая да ми харесва там кьдето сьм защото често се местим на различни места и ако почна да изпитвам носталгия ще се побьркам.
 Но снощи сьнувах много хубав сьн - родния ми град . Беше много красиво, както никога не ебило преди. И всичко защото баба ми ми разказа какво страхотно благоустрояване и озеленяване направили последните години когато не сьм си ходила.
Ама честно да си призная изпитвам ужас да се прибера- последния пьт беше голям екшьн и имахме много негативни емоции сьс сьпруга ми- та още ме дьржи Grinning

Общи условия

Активация на акаунт