Кърма за бебе от съседката????

  • 1 683
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 98
в АГ-то, преди да ми слезе кърмата, дадох малката си дъщеря на непознато момиче от съседната стая да я кърми. после ми казаха, че медицинският персонал е категорично против и доста се стреснах, реших че трябва да имат основателни причини за това.аз самата съм кърмена от жена от малцинствата в болницата, тогава това си е било в реда на нещата.като кърмеща майка знам колко е неприятно да цедиш и да хвърляш, затова си мисля,че ако познаваш майката и хигиенните и навици и за двете е добра възможност Simple Smile.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 877
Пием мляко от непознати крави Mr. Green така че ако ми е съседката ми е добра позната  бих дала на детето от кърма й без проблем

 hahaha

Това ми хареса... А иначе по въпроса не знам как бих постъпила на нейно място...

# 17
  • Мнения: 2 614
Кърмила съм сина на една приятелка, но не знам как бих постъпила с моето дете?  newsm78
Може би, и аз, ако познавам добре жената не бих имала против, това само при положение, че не знаех какво е да кърмиш...сега не искам за нищо на света да ми се случва, ако имам дрего детенце да не мога да кърмя.... Praynig

# 18
  • Мнения: 4 242
Давала съм, кърмила съм няколко деца, и бих взела ако имах нужда.
Риск от зарази винаги има, дори на улицата може да се изцапаме нелепо с нечия заразена кръв.. или често срещаното в поликлиниката при изследвания или др манипулация. Добре е да се познава поне малко майката разбира се.
Tandoori и аз изхвърлих 5л когато Ива стана на 6 месеца, и знам за какво говориш, така ми дотежа че накарах сина да я метне в контейнера, аз нямах сили просто.

# 19
  • Мнения: 344
Аз имам една приятелка която не я е кърмила майка й а друга жена.Не е пила от шише а направо си е цокала.Ама това е било преди време.Те с нейната майка били приятелки.Приятелката на майка й имала кърма а бебчето й не искало да суче.

# 20
  • Мнения: 41
Според мен няма нищо лошо........... Виктор  хапва кърмата на моя приятелка Laughing , която има в излишък.Взех и от едно момиче/съседка/,чието беб4е е с месец по голямо bowuu
нама да я хвърлят я ... baby_neutral

# 21
  • Мнения: 567
Да! Какво по-хубаво от кърмата!
Аз вземам кърма от моята съседка, защото на всяко хранене имам 20-30 мл.кърма и дохранвам бебето с кърмата от съседката. Тя ми дава "най-старите" си контейнерчета, които са цедени преди около 3 месеца. Разликата между нашите бебета е 3 месеца/така, че моето бебе получава кърма, която по състав е подходяща за възрастта му/
Питала съм педиатъра и той подкрепя-каза, че няма нищо по-добро от дарената кърма.Естествено след собствената. В Банка за майчина кърма изследват кърмата само за хепатит.
Нали се сещате, че всяка майка, която замразява кърма, спазва най-усърдно хигиена-нали може да се наложи да я даде на собственото си дете! А тези, които дават за Банката дали са толкова старателни?  newsm78
И вие всички, които кърмите не забравяйте, че сте щастливки, защото има много майки, които са пробвали всичко и се чудят как да се справят с проблема! Cry

# 22
  • Мнения: 4 967
С първото ми дете кърмата ми слезе чак на третия-четвъртия ден. Бебето полудя от глад в родилния дом. На втората вечер не издържах на реването му и го подадох на момичето на съседното легло. Тя имаше много кърма и сама предложи да го нахрани. След 2 минути сучене бебето ми спа почти цяла нощ доволно - и аз доволна. На другия ден пак повторихме процедурата. Децата ни вече са на по 4 години и са млечни братя - продължаваме да се виждаме!

# 23
  • Мнения: 3 034
с първото ми бебе имах много кърма и изцеждах до 6-ти месец. бях замразила 2 чекмеджета от фризера.
дадох я на едни приятели, които са с близначки и по стечение на обстоятелствата майка им не можа да ги кърми.
преди това, обаче я  дадох  в банката за кърма да я изследват.
така, че аз съм ЗА.

# 24
  • Мнения: 630
Аз лично не бих позволила детето ми да бъде кърмено от непознат човек. Нито знам как живее тази жена, какви навици има, какви болести е изкарала, защото все пак ще се предадат нейните антитела на моето бебе и т.н. Да не добавям факта, че може да е пушачка, да злоупотребява с алкохол, наркотици и т.н. Бих взела кърма от сестра ми и от много близка приятелка, в краен случай.  Никоя крайност не е добра, т.е. по-добре детето да е с адаптирано мляко, ако аз нямам кърма, отколкото да рискувам да го заразя с Бог знае какво.

# 25
  • северно море
  • Мнения: 321
Бих взела, бих дала! Разбира се трябва все пак да познавам другата жена поне малко  Wink
Ако майката е носителка на Хив,то тогава кърмата е заразена...
Не е вярно!
Напротив вярно е.Про4ети малко мед.литература и тогава ще говорим Peace

# 26
  • Мнения: 560
Аз давах на бебата кърма от приятелка близо два месеца, докато отказа да я пие. Не знам защо стана, но в един момент повече не искаше да я вкуси.

# 27
  • Мнения: 1 043
И аз съм на мнение че трябва да е близка приятелка и жена чийто навици познаваш добре, едно изследване няма да е лошо да направиш а кърмата , посъветвай се с личният лекар попитай медицински лица и си направи извода сама , аз бих дала на детето си кърма от друга жена , но трябва да съм сигурна в това което и предлагам , в противен случай бих предпочела АМ

# 28
  • Мнения: 19 303
аз бих взела чужда кърма стига да съм сигурна ,че жената е здрава и спазва нужната хигиена.
а защо не изследват кърмата от Банката за кърма и за СПИН?

# 29
  • София
  • Мнения: 6 259
По принцип отговорът ми е "да", но все пак да се познават двете жени и да си имат доверие, да се познават, да знае, че е здрава, непушачка, поддържа добра хигиена. Веднъж се наложи моя приятелка да накърми Емко като малък, аз също съм давала изцедена, но бебето вече беше по-голямо и не му се услади особено (беше свикнало с АМ). Даже с майката на детенцето съжалявахме, че не се познавахме по-отрано, от самото начало когато аз пълнех фризера с мляко, а тя е започнала да дава АМ.

Общи условия

Активация на акаунт