Колко траеше адаптацията на децата Ви в детска ясла?

  • 3 284
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 181
Момичета и аз ще давам сина ми на ясла.
Мислите ли, че е по-добре баща му да го води вместо мен, защото е страшно привързан към мен и съм сигурна, че ужасно ще плаче  Cry
Също така дали не е добре сега лятото да го оставям от време на време при някой и да казвам, че отивам на работа примерно, за да свикне  newsm78
Въобще вие правили ли сте нещо като подготовка за яслата?

# 46
  • Мнения: 351
 И нас ни вълнува този въпрос. От една седмица водя дъщеря ми на ясла. Седи от 8 до 12.30. Първите 2 дни почти не усети какво се случва, защото видя децата и сама се затича към тях и си влезе в стаята. После се е сетила за мама и като е разбрала че ме няма е почнал един рев  ooooh!, добре че са ги извели да си играят на двора да се поуспокой. Но другите 3 дни се разплакваше като види че ще си тръгвам.
Последните 2 дни успяват да я нахранят жените, което си е постижение, като се има предвид колко е капризна.
Но още не се е адаптирала.

# 47
  • Мнения: 8 769
Мислите ли, че е по-добре баща му да го води вместо мен, защото е страшно привързан към мен и съм сигурна, че ужасно ще плаче  Cry
Също така дали не е добре сега лятото да го оставям от време на време при някой и да казвам, че отивам на работа примерно, за да свикне  newsm78
Въобще вие правили ли сте нещо като подготовка за яслата?
Аз нищо не правих като практическа подготовка за яслата. Всичко бе теоретично-разказвах й колко е хубаво там. Сега и Филип е на тази вълна, но той все пак, като второ дете, виждайки как сестра му ходи на ДГ все пита и той кога ще ходи там...
Мисля, че всичко зависи от детето. Нищо не ти пречи да ползваш тези два варианта, които си измислила. Щом е толкова привързан към теб, значи наистина трябва да му дадеш време да свикне, че ти не си изцяло на негово разположени, че има и други интересни хора и места. Grinning

# 48
  • Мнения: 164
Номера с таткото минава.Два дни го води баща му  и не се разревава на вратата -даже чао му казва.Да не говорим, че и лелите сякаш на таткото повече се радват . Laughing Вече сме ходили 4 седмици на ясла /с 1седмица прекъсване за море /караме 5-тата и е значително по-добре -поне яде и спи ,но пак ме карат в 3,30 да си го взимем.Мисля утре да понапъна за цял ден . Успех на всички почващи сега .Въоражете се с търпение.  Wink

# 49
  • Мнения: 4 181
tammy, а таткото от начало ли го води или първо ти?

# 50
  • София
  • Мнения: 1 051
И аз живо се вълнувам от темата. Предстои ни малката дъщеря да тръгне на ясла през септември. Тогава ще бъде на 2 г. 4 м. Кака и тръгна на 2 г. и 11 м. направо на градина и още от първия ден остана цял ден. Учителките ме оставиха аз да преценя дали да я взимам отначало на обяд или да я оставя цял ден. Ревеше сутрин около една седмица, но вече трета година ходи с огромно удоволствие. Сега с малката не знам, все пак е ясла, а не градина. Може би порядките са малко по-различни и ще искат определен период от време да ходи до обяд.

# 51
  • Мнения: 952
Виктор от един месец е ученик Wink първо го водех една седмица до обяд, и след това почна да спи там,като сестрите ме караха да идвам да го вземам към 15.30 -16ч. бих казала че свикна доста бързо, първия ден когато трябваше да спи вече на яслата естествено го пропусна но от втория вече спеше без проблем. Тъкмо когато посвикна пък ние го спряхме защото ходихме на море,и като се върнахме вече беше направена сборна група,но това по никакъв начин не му се отрази,даже бих казала че сега отива с по голямо желание защото вече има по големи деца от него Laughing..но определено всичко си е до детето

# 52
  • София
  • Мнения: 248
Имам и аз едно въпросче.
Предстой да дам сина ми на ясла октомври месец, тогава ще бъде на 1 година и 5 месеца. За сега е кърмено дете и заспива само на гърда. Помощ, да го гледа някой през деня известно време, за да свикне без мен и да заспива сам, няма от кой да получа. Въпросът ми е Какво да правя да започвам ли с мъчението да не му давам гърда или да изчакам със започването на училището?
Приемам всякакви мнения.
Извинявам се на авторката се намърдвам в темата и но мисля, че ще е полезно и за други.

# 53
  • Мнения: 4 181
Имам и аз едно въпросче.
Предстой да дам сина ми на ясла октомври месец, тогава ще бъде на 1 година и 5 месеца. За сега е кърмено дете и заспива само на гърда. Помощ, да го гледа някой през деня известно време, за да свикне без мен и да заспива сам, няма от кой да получа. Въпросът ми е Какво да правя да започвам ли с мъчението да не му давам гърда или да изчакам със започването на училището?
Приемам всякакви мнения.
Извинявам се на авторката се намърдвам в темата и но мисля, че ще е полезно и за други.
аз също зададох такъв въпрос в кърмаческия, мамите казаха, че децата свикват без проблем да заспиват там без кърмене  Wink Казаха, че да речем събота и неделя като са си вкъщи малките пак заспиват на гърда. Така че като е мама на разположение сучат, като я няма, заспиват като всички останали, не се тревожи  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 248
Клеопатра, благодаря за отговора.   bouquet
Ще се радвам и други мами да споделят опита си.  Hug

# 55
  • Мнения: 164
При нас таткото го води когато може .Той като го води не реве .аз като го водя реве.

# 56
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Много интересна тема. И на нас ни предстои живот и здраве. От всичко, което прочетох виждам, че адаптацията си зависи от детето и е строго индивидуална.

# 57
  • Мнения: 1 230
Седмица

# 58
  • Oslo
  • Мнения: 659
Големият ми син тръгна на 2г. направо на градина, а малкият също на 2 - на ясла. И двамата не са плакали и ден, влязоха си като у дома, все едно винаги са били там. Сега като се замисля - или съм попаднала на страхотен персонал и на двете места, или аз съм била много зла мама и са нямали търпение да се отърват от мен Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 172
вече беше направена сборна група,но това по никакъв начин не му се отрази,даже бих казала че сега отива с по голямо желание защото вече има по големи деца от него Laughing..
Странно, но и мен ме подготвяха, че сборните групи стресират малките деца. Много от децата се изнервяли в такава непозната обстановка. Но моят дивак е див и щастлив, откак е в сборна група. И учителките му са много изненадани от тази адаптация. Имам усещането, че така повече му харесва. Даже една от миналите вечери се присети към 22:00 да заминава на градина и почна да ни уговаря да го водим посред нощ Wink

Общи условия

Активация на акаунт