Колко траеше адаптацията на децата Ви в детска ясла?

  • 3 279
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 844
на яслата нама различни възрасти, всички са на една горе-долу.

# 16
  • Мнения: 5 362

И при вас ли не дават с гащеризони?
При нас не дават.И за бодитата се мръщят,но аз винаги си я водя с боди  Mr. Green.Когато махнем памперса ще я обличам с потник и гащички.

# 17
  • Мнения: 24 467
Въобще не се адаптира, за разлика от градината, където този период отмина за 2 седмици /но и учителките си бяха педагози на място, не лели, дето само викат/.

# 18
  • Мнения: 1 425
Вики тръгна на 2г. на ясла. Първия ден я взеха за 1 час, когато отидох да я взема не искаше да си тръгва, но понеже бях бременна с големия корем лелите не искаха да ме разкарват и я пуснаха. На 2-ия ден я оставиха до обяд. На 3-ия обядва там, на 4-ия я оставиха да спи там и на 5-ия беше вече по цял ден. С яслата беше лесно, дори съботите и неделите се сърдеше, че не я водим. Но сега в градината е зор. Всяка сутрин реве, вече втора седмица. 2ве минути след като тръгна вече не й се чувал гласа, но като  оставя реве. А вечер, като я взимам ми казва: "Защо идваш да ме взимаш толкова рано, още си играя"  Mr. Green Иди, че го разбери  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 1 456
И при нас не се позволяват гащеризони, бодита и сложни закопчавания. Всичко да е на ластик и удобно за обличане. Задължително шапка. за количка и дума не е ставало до сега.
За свикването една седмица ходихме от 8 до 12 и на втората седмица вече сме си в къщи с течащо носле и възпалени очички.
Вероятно ще продължаваме със свикването след това.
Първоначално плана беше една седмица до обяд и после по цял ден.
УСПЕХ на вас, но наистина не знам дали лятото със сборните групи  е удачен момент за свикване newsm78

# 20
  • Мнения: 54
В нашия малък град няма детски ясли .Стилиян тръгна на ДГ на 2г и 6м.Още от самото начало си ходи там целодневно.Първия ден бях твърдо решена на обяд да си го взема защото ревът и писаците бяха големи но след няколко часа една от лелките мина да ми каже че бил мн.спокоен и играел с другите деца и да го оставя и следобед.Когато го взех беше мн.доволен и нямаше и следа от плач.До ден днешен ходи на градина с огромно желание Simple Smile

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
На година и 5 месеца тръгна. Адаптира се много бързо, за няколко дни. Но... прекратихме това начинание  Confused

# 22
  • Мнения: 1 564
Но... прекратихме това начинание  Confused
Защо?

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327

Ужасно много боледуваше  Close Не е изкарвала повече от 3-4 дни по ред на ясли...

# 24
  • Мнения: 765
Тръгна на 1г и 3 месеца - от 3-тият ден си изкара цяла смяна . От яслата се съобразиха  с моето желание .
Адаптира се психологически за по-малко от 2 седмици , т.е. тръгна с желание и усмивка след този период  - преди това си потъгува .

# 25
  • Мнения: 901
Момичета, лоши новини, моята дъщеря изкара 4 години в детска градина и до последно не се адаптира. Сияеше от щастие, когато разбра, че никога, ама наистина никога, няма да ходи там никога, ама никога, повече.
А в училището всичко си е спокойно, никакъв проблем.
Има и такива деца.

# 26
  • Мнения: 1 044
Моето дете тръгнана ясла на 2г.6м.Адаптира се за месец. Ходи една седмица до обед, после остана и да спи там. Директорката на детската градина ми каза, че от нейни лични наблюдения, е хубаво адапционния процес да продължи 2 седмици и от там нататък всяко увеличаване на срока, води до обратен ефект. След две седмици адаптация, тръгна и сам с бусчето/детската градина е частна/. Никакъв проблем - само първия път е плакал и то малко. Сега си яде в детската, спи и се забавлява много. 

# 27
  • Мнения: 193
Синът ми вече месец е на ясла и няма проблем с адаптацията. Още първият ден го оставих с преспиване, да свикне с новия си режим от раз, а не на етапи. Надявам се да е преминал критичният период и да е приел новото положение.

# 28
  • Мнения: 7 640
аз съм на мнение, че колкото по-рано остане детето цял ден, по-добре и по-бързо свиква.
Под адаптация не разбирам да не реве сутрин, има деца реват и до 4та група, а да се чувства комфортно, да яде и да спи в яслата.
На обед ги вземах първата седмица, от втората, по съвет на приятелка,  bouquet ги оставих до 16ч.

# 29
  • Мнения: 3 456
Тръгна на 2,3 години. Още първия ден я оставих цял ден. Свикна за седмица....

Общи условия

Активация на акаунт