Офис игра - възможности за разнообразяване на скучния и еднообразен работен ден

  • 1 505
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 323
Предизвикателства – 1 точка
1) Избягай на спринт една обиколка в офиса. Задължително е да се тръгне от нисък старт от вратата на офиса.

2) Направи се, че не забелязваш първите 5 души, които те поздравяват сутринта.

3) Позвъни на колега, който едва познаваш, представи му се и му кажи: “Обаждам се, за да ти кажа, че съм много зает и не мога да говоря в момента. Дочуване.”

4) За да “подскажеш”, че за теб разговорът е приключил, сложи ръце на ушите си и направи гримаса на безкрайно отегчение.

5) Само за мъже: остави ципа на панталона си отворен за 1 час. Ако някой ти обърне внимание, му кажи: “Съжалявам, но така ми харесва.”

6) Върви настрани до копирната машина и обратно

7) Само за жени: докато си в асансьора, изпъшквай драматично всеки път, щом вратата се отвори.

Предизвикателства – 3 точки
1) Кажи на шефа си: “Кефиш ме!” и го отстреляй с два пръста.

2) Говори несвързано на някой твой подчинен и после го попитай: “Разбра ли всичко? Би ми било крайно неприятно, ако трябва да го повторя... И нека да не пресрочваме крайния срок!”

3) Обади се през вътрешната линия на секретарката в твоя офис и потърси себе си (не си преправяй гласа).

4) Застани на колене пред автомата за вода и пий директно от него (около теб трябва да има колега, който не участва в “играта”).

5) Крещи случайни числа, докато някой колега брои.

6) По време на обедната почивка седни в паркираната си кола, сложи си слънчеви очила и “отстрелвай” минаващите с предварително донесения от вкъщи сешоар.

7) Всеки път, когато някой ти поиска нещо, го попитай дали би желал и пържени картофки. (Получаваш 3 допълнителни точки, ако това е шефа ти).

Sunglasses Попитай всичките си колеги какъв пол са. След като получиш отговор, се смей истерично.

Предизвикателства – 5 точки
1) В края на служебна среща предложи поне веднъж да завършите с изпяване на националния химн. (Печелиш 5 допълнителни точки, ако започнеш да го пееш ти.)

2) Влез в офиса на някой изключително зает колега и докато те гледа с нарастващо раздразнение, включи и изключи осветлението 10 пъти.

3) В продължение на 1 час се обръщай към всички с името “Зюмбюл/а”.

4) Обяви на всички по време на среща, че трябва да отидеш до тоалетната по голяма нужда.

5) Завършвай всяко изречение с “бате/како” с достоверен ромски акцент. Същото важи и за доклада, който трябва да предадеш на шефа си.

6) Докато твой колега е извън офиса, премести стола му в асансьора.

7) По време на обяд стани изведнъж, коленичи на пода и обяви на всеослушание: “Бог ми е свидетел, че никога повече няма да огладнея пак!”

Sunglasses В графика на твой колега запиши срещу 10 часа: да видя как изглеждам в трико. (Получаваш 5 допълнителни точки, ако колегата ти е мъж и още 5, ако това е шефът ти).

9) Занеси клавиатурата си на шефа и го попитай “Искате ли да я купите? Продавам я изгодно.”



10) Повтори следния разговор 10 пъти с един и същи колега:
- Чуваш ли това?
- Кое?
- Няма значение. Вече отмина.

11) Ела на работа с военни дрехи и когато те попитат защо си облечен така, отговори: “Не ми е позволено да говоря за това.”


12) Говори с акцент (френски, немски, ромски, детски глас и т.н.) по време на много важен конферентен разговор.

13) Намери прахосмукачката и започни да прахосмучеш около бюрото си в разгара на работния ден.

14) Докато тече важна среща, бавно и методично започни да изтегляш стола си към вратата.


15) Накарай колегите си в офиса да се обръщат към теб с nick-name (Скалата, Неукротимия, Желязната Лейди, Жената-котка и други подобни). Подписвай e-mail-ите си с това име. (Печелиш допълнителни точки, ако накараш и шефа си да те нарича с това име.)

Ако след тази игра не са те уволнили, можеш да си сигурен, че разполагаш с най-страхотното ръководство и офисът ти никога вече няма да бъде същия.

.................................................

Не знам дали това не е част от някой изхвърлен сценарий за филм с участието на Джим Кери, но определено предизвика доста смях в офиса ми.



Отдавна не съм се смяла така Grinning - видяно от тук - http://tonybony.blogspot.com/2007/02/blog-post_05.html

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Ох, сети ме... ако не го забравя до после - ще копирам едни подобни, дето ги бях превеждала някога - пускала съм ги, но търсачката на архива нещо се бъгва...
...даже сега като прочетох по-внимателно - май аз съм превеждала част от тези преди няколко години...

# 2
  • Мнения: 2 323
Не знам, авторство не пишеше Sunglasses но направо са жестоки повечето - паднах да се смея - отдавна не се бях смяла толкова силно и с глас  Hug

# 3
  • Мнения: 1 299
Това го имам в pdf и тъкмо се надявах някой да ми го набере  Mr. Green

# 4
  • DE
  • Мнения: 967
Само първите пет ако направя ще ме уволнят!
 Joy Joy

# 5
  • Мнения: 3 405
ама преди това ще дойдат ония, дето навличат на хората ризи с дъъъъъъъъъъъъъъъъъъълги ръкави, които се връзват отзад на гърба. За по-красиво, казват  Joy

# 6
  • Мнения: 391
Доста голяма тъпня е това. Няма нормален човек на света, който би направил нещо от този списък.

# 7
  • Мнения: 819
 hahaha Joy  Голям мозък е бил тоя, който го е измислил...Ама като съм сама в офиса не върви да ги правя тез номера, че още по-странно ще изглежда... Joy

# 8
  • Мнения: X
Доста голяма тъпня е това. Няма нормален човек на света, който би направил нещо от този списък.
Има, има...но от едно-точковите, че другите вървят с жълта книжка и споменатите модерни ризи Crazy

# 9
  • Мнения: 2 323
Доста голяма тъпня е това. Няма нормален човек на света, който би направил нещо от този списък.

Алеко - ти сериозно ли?  Shocked

# 10
  • Мнения: 391
Доста голяма тъпня е това. Няма нормален човек на света, който би направил нещо от този списък.

Алеко - ти сериозно ли?  Shocked

АбЦилУтно!

# 11
  • Мнения: 2 323
Брях - мислех те за свежа особа - за начало пробвай 5 от първата група с малкото точки  Heart Eyes Peace

# 12
  • DE
  • Мнения: 967
Аз искам да направя всичко описано по-горе, ама нали трябва някой да ме снима!
Иначе няма смисъл!!! Mr. Green

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Има и по-подмолни. Ах, защо не мога да намеря моя оригинал...ще преровя домашния комп довечера. Примерно - плавно подменяш част от кафето за офис кафе-машината с безкофеиново, докато изцяло го замениш с такова. Седмица-две по-късно, когато всички вече са привикнали, рязко сменяш кафето в машината с еспресо Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 323
Има и по-подмолни. Ах, защо не мога да намеря моя оригинал...ще преровя домашния комп довечера. Примерно - плавно подменяш част от кафето за офис кафе-машината с безкофеиново, докато изцяло го замениш с такова. Седмица-две по-късно, когато всички вече са привикнали, рязко сменяш кафето в машината с еспресо Mr. Green

ЕЕЕ Бу - това е друг модел, бавно и интелигентно - тия са много по-кретенични. Представям си Джим Кери или Мистър Бийн в ролята Ще гледам до припадък  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 3 405
А, т'ва на Бу ми хареса  Joy

# 16
  • Мнения: 4 406
. Примерно - плавно подменяш част от кафето за офис кафе-машината с безкофеиново, докато изцяло го замениш с такова. Седмица-две по-късно, когато всички вече са привикнали, рязко сменяш кафето в машината с еспресо Mr. Green
това вече съм го правила... 

мдааа, посмях се, мога да пробвам даже нещата за 1 точка...

# 17
  • Мнения: 391
Брях - мислех те за свежа особа - за начало пробвай 5 от първата група с малкото точки  Heart Eyes Peace

Не става, ще вземе да ми изпадне нещо.  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 4 406
Не става, ще вземе да ми изпадне нещо.  Sunglasses
забоди си го с безопасна игла за панталона и няма да изпадне

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Еееее...това е супер забавно...бих го направила обаче в училище и искрено бих се забавлявала  Laughing Laughing
но в офиса няма хора, които да оценят този тип хумор за съжаление... Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
И аз онзи ден го четох това в един друг форум и умрях от смях.... Но едва ли бих си направила такива експерименти, освен, ако не реша да напускам  Simple Smile

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
но в офиса няма хора, които да оценят този тип хумор за съжаление... Peace
Според теб няма хора, които биха се зарадвали на шефа, седнал на стол, на който по една чиста случайност е полегнало кабърче? Shocked

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 415
има хора ДА...но на шефа едва ли ще му понесе добре, а и на мен този тип хумор с габърчетата не ми харесва...или това да го залепиш за стола...или да сложих в солницата захар...неща от този род НЕ  Naughty ...но пък да питаш нещо няколко пъти и после след като ти отговорят да кажеш ЗАЩО МИ ГО КАЗВАШ ТОВА...това ми харесва   Mr. Green

# 23
  • Мнения: 786
Ако сте гледали Jackass, там правят къде по-големи дивотии, и все пак не е в офиса  Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 4 406
но пък да питаш нещо няколко пъти и после след като ти отговорят да кажеш ЗАЩО МИ ГО КАЗВАШ ТОВА...това ми харесва   Mr. Green
их, мари майка, това шефът ми го прави редовно! сега разбрах, че ме е бъзикал... а аз му се връзвам и мисля, че не е наред горкия...

# 25
  • Мнения: 5 577
 Blush не може ли за разнообразие просто да играем лами на айсикю.

# 26
  • Мнения: 4 406
или да се заяждаме с Верги във форума?

# 27
  • Мнения: 5 577
 Hug предпочитам ламите, сериозно, ако някой иска да играе с най-добрата, т.е. с мен, предизвиквам го.  bowuu

# 28
  • Мнения: 4 406
пас съм аз, нямам кю...

Общи условия

Активация на акаунт