А когато вашето дете счупи чужда играчка как реагирате?

  • 2 717
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 407

..... някой ден да не се кахъриш, че детето ти си е забравило някоя скъпа вещ и не му пука, защото е видяло майка си да прави същото.

Точно там е проблемът според мен( Ню, не е към теб)- да ги научим да ценят своите и чужди вещи. Иначе голяма работа, че е счупена играчка. Сега някой да не каже пак, че така възпитаваме вещомани! Не съм съгласна.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отг. 6  Sunglasses
Моето дете не чупи играчки Wink

# 32
  • Мнения: 4 406
не се е случвало още той да счупи нещо. но негови играчки са заминавали на боклука, потрошени от други деца. ами деца са, знам, че всеки случай е бил не нарочно. родителите са предлагали замяна, винаги отказвам- не е болка за умиране. ако синът ми се е натъжил от загубата, му купувам нова играчка и това е

# 33
  • Мнения: 5 183
Не се е слу4вало
Той и към собствените си игра4ки и книжки е много внимателен, от бебе. Никога не е 4упил или късал.
Но венъж спука една топка, докато бяхме на гости.
Извиних се, притесних се, хората казаха, 4е нямало нищо, какво толкова, деца били.
Ама аз я намерих същата и без много да се обяснявам им я занесох.
Тотгава пък те се притесниха ...  Crazy

# 34
  • Мнения: 1 520
Ами втора и трета опция ми се струват най-естествени в подобна ситуация.
Не ми се е налаголо, досега не сме чупи, но не мога да кажа, че и наши са чупили.
Което си е чист късмет.
За по-обикновените играчки не мисля, че някой ще иска компенсация, но е редно да се предложи.
Ако поредата е на по-скъпа вещ (например акумулаторна кола, за това се сещам), ще е редно и още нещо освен извинението.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
Досега не се е случвало, но не бих се направила на "приятно разсеяна"... Whistling

# 36
  • Мнения: 9 903
днес ми направи впечатление, че две от чуждите играчки на площадката бяха полусчупени. Синът ми е във фаза на "да видя какво има вътре" и ми е много трудно да запазя неразглобена играчка, а оттам ей го къде е счупването. Ние също имаме любима количка с полусчупено колело и другите деца се заиграват точно с нея. В такива случаи не би трябвало изобщо да се прави въпрос. Поне на пясъчника - не знам как е при по-големите деца.

# 37
  • Мнения: 1 858
Не ми се е случвало но бих се извинила и бих заплатила или купила същата играчка(според желанието на собственика).

# 38
  • Мнения: 3 116
Извинявам се и купувам играчка като подаръче за компенсация  Hug Веднъж се случи, Майчето беше мъничка и определено не го направи нарочно  Rolling Eyes

Мая обикновенно играе с играчките на познати деца, така че не е проблем да зарадвам другото детенце с нова играчка  Hug

# 39
  • Мнения: 54
И на мен все още не ми се е случвало но със сигурност ще се извиня и ще предложа компенсация.
За мен последните 2 опции са неприемливи но както е казал народа "разни хора-разни идеали"

# 40
  • Мнения: 3 116
Всъщност така наречената компенсация за мен е по-скоро компенсация към детенцето на което сме счупили играчкат, а не към родителите (е тук не става дума за скъпи играчки разбира се)

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Не се е случвало, но просто бих се извинила. Няма да предлагам никакви компенсации, защото аз самата не съм приемала никога такива ( нееднократно са чупили наши играчки). Когато аз изкарвам на площадката играчка, винаги осъзнавам, че може и да не я прибера обратно  Grinning Всеки си преценява какво да изнесе от къщи.

# 42
  • Мнения: 3 271
Не се е случвало, но просто бих се извинила. Няма да предлагам никакви компенсации, защото аз самата не съм приемала никога такива ( нееднократно са чупили наши играчки). Когато аз изкарвам на площадката играчка, винаги осъзнавам, че може и да не я прибера обратно  Grinning Всеки си преценява какво да изнесе от къщи.

Гласувах с предлагам компенсация, но това ще направя, за да знам, че съм покрила опциите. Иначе мисля точно като горното и винаги предупреждавам децата кое подходящо или не за игра навън. Те са посвикнали и вече много рядко им хрумва да вземат нещо неподходящо, така че не ми е никакъв проблем, ако се счупи нещо и въпреки това непрекъснато повтаряме да се пази. И аз не мисля, че така възпитаваме вещомани, а за забравени неща сме се връщали точно, защото трябва да свикнат да си пазят и ценят нещата. Чувала съм сина ми да казва чат-пат "какво толкова, ще купим нова", което е добър подход за него Wink но в тези случаи винаги му обяснявам, че това ще го лиши от нещо друго, за което няма да останат пари. Казвам го и за играчка от 1 лв, защото така мисля.

# 43
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Моето дете не е чупило играчки, но веднъж спука един балон, от онези големите по 2-3 лв с звънящи зрънца в него. Извиних се на майката и предложих да купя нов - тя не прие. И така остана. Честно казано, щеше да ми е по-леко, ако беше приела и да знам, че сме квит, а така все едно ми прави услуга.

# 44
  • Мнения: 512
Познавам детенце, което така си пази играчките (подтиквано от майка си, разбира се), че те и след месеци изглеждат като нови - у тях е нещо като музей...
Ще ме прощавате, дето се вика, ама за мен това не е нормално. Naughty
Веднъж, на един празник на въпросното детенце моят син счупил някаква играчка. Аз в този момент не съм присъствала в стаята. Там имаше поне 6-7 деца, милион играчки и майката на празнуващия. Та моичкият стъпкал (нарочно или без да иска, не знам) някаква играчка - която - забележете! - е подарък от нас за предния рожден ден на детенцето.
Майката ме издири в другата стая да ми съобщи за нечуваното вандалство, като наблегна особено на това как нейното дете не прави такива неща... Crossing Arms
Мина повече от година от този случай, но майката и досега продължава да ми го напомня. "А пък то нали Колето като счупи ... на...."
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Е, в такъв случай НЕ предлагам компенсация. Иначе по площадките - внимавам и се извинявам ако нещо пропусна, не съм от родителите, които гледат винаги в другата посока невинно.

Общи условия

Активация на акаунт