До кога бебето се къпе всяка вечер?

  • 8 068
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 849
Продължавам да го къпя всяка вечер,то няма и как да стане да си легне прашен ,кален или потен .Колкото по-големи стават повече се цапат .Не мисля ,че им вреди банята .

# 31
  • Мнения: 46 526
Къпането на новороденото в началото е изключително важно за стимулиране на кръвообращението ...

Как ли никой по света не го е разбрал до сега  Shocked Joy

# 32
  • Мнения: 344
Това за костите за първи път го чувам.Аз Анджи я къпя всеки ден а сега когато са горещините и по два пъти на ден.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 877
Къпането на новороденото в началото е изключително важно за стимулиране на кръвообращението ...

Как ли никой по света не го е разбрал до сега  Shocked Joy


А де?!?! newsm78

# 34
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
До 40 дена е къпана и сутрин и вечер, от тогава до ден днешен я къпем всяка вечер без пропуск. Все едно себе си да не изкъпя ooooh!

# 35
  • Мнения: 1 555
До към 1г и 2-3 месеца съм го къпала всяка вечер, после през вечер, но задължително дупето го миехме всеки ден ! А ина4е сега през ляотот по 2 пъти на ден !

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Мислех да го къпя всяка вечер до 6 мес., но като ги навърши дойдоха жегите и така продължихме да къпем Марти, докато стана на 10 мес. След това мия дупе , вратле итн. единия ден, на втория във ваничката се къпем без главата, на третия или четвъртия "голямо къпане'. Горе - долу така. Е от известно време си взимаме душ, но нали пораснахме...
При някои дечица, при къпане всеки ден след 6-7 месеца кожата прекалено се изсушава.

# 37
  • Мнения: 46 526

Няма как всички педиатри по света да грешат  Wink проблемът е при нашите Simple Smile моята педиатърка не каза нищо за къпането, чак когато стигнахме до проблеми, тя обясни кое е разрешението- разреждане на къпането  Peace

# 38
  • Мнения: 3 376
Ами аз го къпя всяка вечер,сега и през деня вече.Нали и аз се къпя всеки ден,защо да разреждам къпането на детето? newsm78

# 39
  • Мнения: 46 526
... Нали и аз се къпя всеки ден,защо да разреждам къпането на детето? newsm78

Ти до сега не си била вътре в кочремчето на топло и сигурно  Grinning

... Всеки ден се къпе като стане голямо- тогава намалява вероятността от кожни проблеми, детето вече лази/ходи, цапа се, с една дума е като нас и има нужда от всекидневен душ  Simple Smile новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва ...

# 40
  • Мнения: 547
Всеки ден го къпя и мисля да продължавам така. На него много му харесва още повече , че в жегите се поти, а и започва да се цапа вече. Но къпането ни е основно с вода. Сапун използвам за ръцете и дупето.

# 41
  • Мнения: 1 044
Къпем се всеки ден. На 2 г.7 м. е вече и се пропускали само, когато са ни били ваксини или има висока температура. При условие, че аз се къпя всеки ден, баща му също, естествено е и той да се къпе така.

# 42
  • Мнения: 344
... Нали и аз се къпя всеки ден,защо да разреждам къпането на детето? newsm78

Ти до сега не си била вътре в кочремчето на топло и сигурно  Grinning

... Всеки ден се къпе като стане голямо- тогава намалява вероятността от кожни проблеми, детето вече лази/ходи, цапа се, с една дума е като нас и има нужда от всекидневен душ  Simple Smile новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва ...
Защо?До сега не бях чувала.Какво може да му стане на бебока?

# 43
  • Мнения: 3 500
Още я къпем всяка вечер, не знам до кога, но й е приятно, отпуска я и заспива бързо, а и сега в тия жеги...

# 44
  • Bapнa
  • Мнения: 762
По принцип до 6 месеца се къпе бебето всяка вечер.
Аз, обаче продължавам да къпя децата си (на 8г и на 3г) всяка вечер-
не знам дали е вредно, но и самата аз вече 33 години се къпя всеки ден...  Wink

 Joy

"новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва ..."

Новородените не са кучета все пак - не се заяждам, но не споделям мнението "на всички останали педиатри по света, които не грешат" .....

Общи условия

Активация на акаунт