а ако не махна биберона?

  • 2 584
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Не мъчи детето, като му дойде момента самичка ще се откаже. Ние махнахме бибата на 2г. и няколко месеца, проста я оставих да се скъса и като не можеше вече да я смуче си я държеше в ръка и така заспиваше, един ден просто реши сам да я изхвърли.
На мен също ми бяха казили, че ще му се изкривят зъбите, но нищо такова не се случи, а за изкривяване на небцето въобще не мисля, че е вярно, всичко е генетично заложено. На мен и небцето ми е високо и зъбите са ми криви, а никога не съм смукала биберон...

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Майка ми до 4г. е била нон-стоп с биберон и няма деформации. А аз никога не съм ползвала, пък зъбите ми са издадени леко напред.   33uu Аз на моя син след 1г. и няколко месеца започнах да му я давам само за сън после я махнах за обедния сън и към края на 1годинка като я скъса, той сам си я отказа, даде ми я и каза, че е скъсана и няколко нощи ми я връща и накрая се отказа сам без травми. Както са казали хората насила хубост не става. Пробвах и така, но с шишето с биберон. Голям зор беше.

# 17
  • Мнения: 3 886
Искам само да кажа че няма невъзможни неща.МОите деца никога не са искали биберон и 2 те.Даже не са пили никога от шише с биберон.Малката си смучеше пръста до скоро за 2 дена я отказах с лекарствоото което продават в аптеките .Много е грозно 2,3 или 4 годишно дете с биберон.Щом родителят има желание начин винаги има Peace Peace Peace

# 18
  • Мнения: 6 417
Най-добре когато му дойде момента-тогава.  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 27 524
И аз съм на мнение - когато се откаже, тогава. Тук ги возят в колички, пият от шише и смучат биберон до първи клас, така че все преди 6-7-годишна възраст ще се включим и ние  Joy

# 20
  • София
  • Мнения: 2 048
Дъщеря ми миналата седмица беше болна от херпангина и от тогава усилено си смучи биберона непрекъснато през деня и това в съчетание с течащи лиги. Преди го ползваше само за заспиване и посред сън и падаше от устата. Изобщо не го смукала толкова през деня.
Сега дори излизаме навън с биберон  Rolling Eyes и няма човек, който да ни подмине и да не направи коментар. Дъщеря ми е височка и сигурно гледката не е много приятна.
Веднъж баща и го намаза с Тантум Верде. Естествено не го смука, ама чакаше упорито до мивката да и го измием.

# 21
  • Мнения: 46 526
... детето отказва ли се само по някое време? ...

Да  Simple Smile

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Моето дърто магаре още спи с биберон. Доста често се успокоява пак с него  Rolling Eyes Рядко го търси през деня, но й е хубаво да го знае къде е  Whistling
Опитах 1-2 пъти да я приспя без биберон на обед- нъцки. Няма да настоявам  Crossing Arms Ако не я е срам, да тръгва на училище с него  Party

# 23
  • на село
  • Мнения: 3 927
Моята госпожица може и да държи рекорда във форума по смукане на биберон  Grinning, остави го след като навърши 3 години.
Преди това не можах да я излъжа, докато при кака и една измислица свърши работа/ и тя беше на 2г. и 3мес./ при малката лъжи и номера не минаха, накрая му резнах върха -резултата беше, че не и хареса като го засмука и така вече е без бибата, но пък има доста снимки където документиран  Grinning.

# 24
  • Мнения: 952
Аз бях решила също да махам биберона, но Вики тръгна на ясла  и ми казаха да го нося защото или трудно ще заспи там или въобще няма да заспи. Rolling Eyes Пробвах го и аз две вечери да заспива без нея и направо би рекорда стояхме и двамата будни до 01--2ч. а обедното спане направо го пропускаше ooooh! ..май и аз ще изчакам newsm78

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Пробвах го и аз две вечери да заспива без нея и направо би рекорда стояхме и двамата будни до 01--2ч. а обедното спане направо го пропускаше ooooh!

На такива жертви изобщо не съм готова  Crossing Arms Да си го смуче...

# 26
  • София
  • Мнения: 819
Когато й дойде кефа, сама ще си каже, остави я да си го смуче, както са ти казали всички дотук Peace
Сори за ОФФ-а: majceto, любопитно ми е, защо децата ти са адаши?  newsm78 Hug

# 27
  • Мнения: 4 076
Точно на една годинка спрях бибата(анатомична) и на двете деца,при по-голямата имаше бурни истерии 2-3 дена,при малката мина мирно и тихо.Смятах,че ще имат проблеми със зъбите-захапка,подреждане и т.н.,ако го оставя по-дълго.И какво стана-те пак си имат проблеми...напразно ги изтормозих децата  Sad

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Моето дърто магаре още спи с биберон. Доста често се успокоява пак с него  Rolling Eyes Рядко го търси през деня, но й е хубаво да го знае къде е  Whistling


И моето така. А в яслата повече от два месеца е без биберон newsm78.
Нямам излишни нерви да я отказвам насила.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 045
Остави я, сама ще се откаже.

Голямата дъщеря ползваше биберона до към година и половина. Купих и нов, но с различен цвят, защото на стария му се беше размекнала гумата. Тя нещо не го хареса, захвърлихме го най-демонстративно и бяхме до там.

Малката сега е на 2 г. и 1 месец. До преди няколко месеца беше силно пристрастена. После започна да го търси само за заспиване. Една вечер не можахме да го намерим и си рекох: ето, че моментът на отказване е дошъл. Да, ама не! Като зина да реве това дете, баща и запали колата и отиде до денонощната аптека да и купи друг. Само като го лапна и заспа веднага. После 2-3 седмици беше в някакъв стрес и не го вадеше от устата си изобщо. От около месец започнахме да наблюдаваме, че вече като заспива не го смуче, а си го мотае из ръцете и заспива така. А от няколко дена го скрихме и вече спим без биберон. Като каже ам-ам и даваме по малко вода и така. надявам се да сме приключили окончателно.

Общи условия

Активация на акаунт